فانی لند‌

آموزش تصویری: چگونگی ضبط مکالمات دوطرفه در گوشی‌های سامسونگ – روشی جذاب و ساده!

ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ چطور انجام می‌شود؟ قابلیت ضبط مکالمه سامسونگ کمک میکند تا هیچ جزئیاتی از تماس‌های تلفنیتان از دست نرود. در ادامه با ۱۹کالامگ همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه ضبط تماس سامسونگ را فعال کنیم …

به لطف رابط کاربری اختصاصی این برند ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ دیگر نیازی به برنامه جداگانه نداشته و کافیست صرفاً چند مسیر ساده را دنبال کنید.

علاوه بر قابلیت ضبط خودکار مکالمه در گوشی سامسونگ که در ادامه روش فعال سازی آن را به شما آموزش خواهیم داد، روش دستی ضبط مکالمات تلفنی گوشی سامسونگ نیز وجود دارد که حتی زمان صحبت کردن نیز توانایی رکورد کردن صدا را خواهید داشت. با داشتن این قابلیت‌ها دیگر نیازی به برنامه‌های ضبط مکالمه نخواهید داشت، زیرا که کال رکوردر سامسونگ در نهایت کیفیت و سادگی این وظیفه را انجام خواهد داد.

ضبط خودکار مکالمه در گوشی سامسونگ

چگونه در گوشی سامسونگ صدای مکالمه را ضبط کنیم؟ برنامه و یا تنظیمات ضبط صدا در گوشی سامسونگ کجاست ؟ اگر این سوال‌ها برای شما هم پیش آمده نگران نباشید، زیرا که در رابط کاربری One UI این برند، ساده‌ترین روش ضبط صدا هنگام مکالمه برای سامسونگ قرار داده شده است. آموزش مرحله به مرحله زیر را دنبال کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن شما نیز از این قابلیت جذاب بهره مند شوید.

مراحل فعالسازی ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ به صورت خودکار

ابتدا به بخش شماره گیر تلفن همراه خود وارد شوید.
سپس در نوار سمت راست بالا سه نقطه را فشار دهید.
در این نوار بر روی گزینه Setting یا تنظیمات کلیک کنید.
گزینه Record Calls را مشاهده خواهید کرد. وارد این بخش شوید.
گزینه Auto Record Calls یا ضبط خودکار تماس‌ها را فعال کنید.
با انتخاب گزینه‌ی all calls می‌توانید این قابلیت را برای همه‌ی تماس ها فعال کنید. گزینه های دیگر امکان شخصی‌سازی ضبط مکالمه سامسونگ را فراهم میکنند: به طور مثال فقط زمان‌هایی که تماس از شماره ناشناس داشته باشید این قابلیت فعال شود.

آسان‌ترین روش ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ همین راه است و شما نیازی به برنامه دیگری نخواهد داشت.

ضبط تماس سامسونگ به صورت دستی

در ادامه بد نیست به حالت دستی کال رکورد نیز نگاهی بیاندازیم. فرض کنید در حال مکالمه هستید و نیاز به ذخیره تماس خود دارید؛ جای نگرانی نیست هنوز یک راه دیگر برای فعالسازی رکوردر تماس سامسونگ وجود دارد. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

در صفحه تماس بر روی سه نقطه بالا سمت راست کلیک کنید.
پس از باز شدن نوار سمت راست، گزینه record call یا ضبط مکالمه را می‌بینید. با انتخاب این گزینه از قابلیت ضبط صدا حین مکالمه با گوشی سامسونگ بهره مند خواهید شد.

ضمناً توجه داشته باشید که این ویژگی در “تماس از طریق Wi-Fi” مثل تماس‌های واتساپ کار نمی‌کند. اگر می‌خواهید تماس‌های اینترنتی را هم ذخیره کنید باید به سراغ اپلیکیشن‌هایی که در ادامه معرفی کرده‌ایم بروید.

محل ذخیره صدای ضبط شده در سامسونگ

برنامه ضبط تماس سامسونگ با Dialer تلفیق شده‌ است. همچنین، برای فعالسازی و ذخیره مکالمات نیز از خود اپلیکیشن شماره‌گیر استفاده شده است. در ادامه مسیر تنظیمات ضبط صدا در گوشی سامسونگ را به صورت تصویری به شما خواهیم گفت…

ابتدا وارد بخش شماره‌گیر شوید و بر روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کرده و تنظیمات را پیدا کنید.
در اینجا گزینه تماس‌های ضبط شده یا Recorded Calls گوشی موبایل را مشاهده خواهید کرد و در هر زمان که به آن نیاز داشته باشید، قابل بازیابیست. معمولا اسم فایل این تماس‌ها با شماره مخاطب مورد نظر ذخیره می‌شود تا پیداکردن آن راحت‌تر باشد.

علت عدم امکان ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ

سامسونگ اجازه عملکرد ضبط تماس را فقط در مناطق تایید شده، می‌دهد. اگر این گزینه را در دستگاه اندرویدی خود نمی‌بینید، یک اشکال نیست، بلکه یک الزام قانونی است که سامسونگ از آن پیروی می‌کند. مثلا در مناطقی مانند هند، برنامه One UI Phone تماس‌ها را بدون رضایت گیرنده ضبط می‌کند. در همین حال، کشورهای اروپایی و ایالات آمریکا از هر دو طرف‌ می‌خواهند که با این ضبط موافقت کنند. برنامه Phone اعلانی می‌دهد تا تماس گیرنده و مخاطبش بدانند که مکالمات آنها ضبط می‌شود.

قیمت ویژه: ۱۴,۷۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵,۹۳۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۹,۵۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۶,۴۴۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۲۵,۵۱۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۳,۳۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

علاوه بر این برخی از مدل‌ها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند. به طور مثال ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ a13 و یا ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ a12 از روش گفته شده امکانپذیر نیست و شما می‌توانید به سراغ روش دیگر یعنی نصب برنامه شخص ثالث بروید.

به طور کلی این قابلیت بر روی اندروید ۹ و ۱۰ مشکلاتی دارد و ممکنست درست کار نکند، خیلی از کاربران گزارش مشکلاتی از ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ a32 داشتند. این مشکل ممکنست با آپدیت نرم افزاری و یا روت کردن گوشی حل شود. راه دیگر هم نصب اپلیکیشن‌های معتبریست که در ادامه معرفی شده‌اند.

بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه سامسونگ

در گوگل‌پلی انواع و اقسام نرم‌افزارها را می‌توانید برای ضبط مکالمه پیدا کنید که هر کدام به عنوان یکی از بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه مزیت‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند که در مقاله‌ای جداگانه به آن پرداخته‌ایم، اما فراموش نکنید، همانطور که گفتیم بهترین برنامه ضبط مکالمه برای سامسونگ در خود گوشی قرار دارد و شاید بتوان عنوان بهترین روش ضبط مکالمه را به همین قابلیت در شماره گیر سامسونگ نسبت داد.

با این وجود در ادامه چند برنامه برای ضبط مکالمه سامسونگ را معرفی خواهیم کرد تا اگر مدل گوشی یا ورژن اندروید شما از این قابلیت پشتیبانی نکند باز هم بتوانید با استفاده از این اپلیکیشن‌ها، ضبط صدا در گوشی سامسونگ هنگام مکالمه را فعال کرده و تماس‌های ضروری خود را به سادگی ذخیره کنید.

۱. Call Recorder(ACR)

یک اپلیکیشن رایگان با حالت‌های بسیار متنوع ضبط‌ مکالمه که پایه و عنوان کارکرد این برنامه،سرویس‌های گوگل است که به لطف این ویژگی شما جهت ضبط مکالمه تلفنی سامسونگ موبایل خود دیگر نگران پاک شدن دیتای خود نخواهید بود، زیرا که در Google Drive و سایر سرویس‌های گوگل قابل بایگانی خواهند بود.

۲. Cube Call Recorder

یکی از مشکلاتی که ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ دارد این است که در اکثر اسمارت فون‌های این برند،توانایی رکورد تماس‌های اینترنتی وجود ندارد پس اگر شما نیز نیاز به یک برنامه ضبط کردن مکالمه در سامسونگ موبایل خود داشته باشید و علاوه بر تماس تلفنی، مکالمات اینترنتی نیز دارید بدون شک باید به سراغ این اپ بروید.

۳. Call Recorder Automatic

Call Recorder Automatic هم از جمله برنامه‌های بسیار خوب جهت ضبط مکالمه سامسونگ به صورت خودکارست که رکورد‌ها را به صورت خودکار با فرمت mp3 ذخیره می‌کند و البته از دیگر ویژگی‌های این برنامه، می‌توان به ضبط مکالمه در حین صحبت کردن اشاره کرد. با این قابلیت در هر لحظه می‌توانید از کال رکوردر اتوماتیک به عنوان برنامه ضبط مکالمه سامسونگ به صورت رایگان استفاده کنید.

۴. Auto Call Recorder By Tool Apps

یکی از بهترین برنامه‌ها برای ضبط مکالمه همین اپلیکیشن است، اما یک مشکل خیلی بزرگ وجود دارد و آن این است که تبلیغات در حین کارکردن در این برنامه مزاحم شما خواهند بود. اگر بتوانید با تبلیغات کنار بیاید Auto Call امکانات بسیار متفاوتی از جمله قفل کردن اپلیکیشن و… را در اختیار شما قرار خواهد داد تا خود را به عنوان بهترین نرم افزار ضبط مکالمه سامسونگ به کاربران معرفی کند.

۵: Automatic Call Recorder By Applicato

اگر تبلیغات درون برنامه‌ای در این اپ صرف نظر کنیم، می‌توان عنوان بهترین برنامه ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ را به این برنامه اختصاص داد. این اپلیکیشن قابلیت رکورد تمامی تماس‌های دریافتی و خروجی گوشی شما را دارد ولی جای خالی انتخاب مخاطب در لیست قابلیت‌های این برنامه کاملاً حس می‌شود. در نبود این ویژگی، کاربران حق انتخاب مخاطب خاصی را جهت ضبط مکالمه با آن را نخواهند داشت و شاید برای عده‌ای از کاربران آزار دهنده باشد که شخصی‌سازی مد نظر خود را نتوانند اعمال کنند.

بدون شک ذخیره داشتن تماس‌های مهم و جلسات کاری برای بسیاری از افراد ضروریست. هدف ما آموزش نحوه ضبط مکالمه با گوشی سامسونگ به صورت دستی و خودکار بود؛ امیدواریم اطلاعات گفته شده برای شما کاربردی بوده باشد.

فراموش نکنید که تجربه و سوالات خود را در این مورد برای ما در قسمت کامنت بنویسید… ضمناً اگر قصد خرید گوشی دارید حتماً سری به فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا بزنید و از تخفیفات، گارانتی معتبر و بهترین قیمت گوشی های سامسونگ بهره‌مند شوید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵

از مجموع ۶۸ رای

سوالات متداول

ساده ترین روش ضبط مکالمه گوشی سامسونگ کدام است؟

✔️ساده ترین روش ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ قطعاً استفاده از رکوردر خود گوشی سامسونگ است.

آیا با روش ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ که گفته شد می توان تماس های اینترنتی را نیز رکورد کرد؟

✔️خیر، امکان ضبط مکالمه اینترنتی با نرم افزار داخلی سامسونگ وجود ندارد، اما می‌توانید بدین منظور از روش‌های جایگزین دیگری که در مقاله گفته شده استفاده کنید.

بهترین برنامه ضبط مکالمه اندروید سامسونگ کدام است؟

✔️ کامل ترین اپ ضبط صدا هنگام مکالمه سامسونگ بدون شک call recorder automatic است.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!