فانی لند‌

آیا همراه قلبی‌تان واقعا به شما دل بسته؟

عشق عمیق ترین احساسی که می توانیم تجربه کنیم دانسته می شود. بنابراین ضروری است که بدانیم شریک عاطفی مان که وقت و انرژی خود را صرف او کرده ایم، واقعاً به ما علاقه دارد یا خیر.

۱- به داخل چشم هایتان نگاه می کند

اغلب تماس های چشمی طولانی به دلیل علاقمندی هر دو طرف است. به طور کلی وقتی مردی به زنی علاقمند است یا دوست دارد درباره ی او بیشتر بداند، تماس چشمی عمیقی با او برقرار می کند. از سویی دیگر، زنان گاهی هنگامی که شریک عاطفی شان به داخل چشمان شان نگاه می کند، نگاه خود را پایین می اندازند.

۲- بیشتر از ۴۸ ساعت بین مکالمات تان فاصله است

اگر بیشتر از ۴۸ ساعت از آخرین مکالمه ی شما و شریک عاطفی تان گذشته، این یک نشانه ی هشدار دهنده است. داشتن مکالمه ی مکرر نشانه ی خوبی است که شریک عاطفی تان به شما علاقمند است. اگر ظرف این مدت هیچ مکالمه ای صورت نگیرد، نتیجه ی کار ممکن است چیزی باشد که مایل به شنیدنش نیستید. اگر شریک عاطفی تان با شما تماس نگیرد یا به شما پیام ندهد، ممکن است آنقدرها به شما علاقمند نباشد.

۳- مردمک چشم هایش بزرگ می شود

اگر به طور پیوسته به درون چشم های شریک عاطفی تان خیره شوید، متوجه بزرگ شدن مردمک چشم هایش خواهید شد. اگر این اتفاق رخ دهد، یعنی شریک عاطفی تان شما را دوست دارد. اکسی توسین و دوپامین که به هورمون عشق مشهورند، بر روی اندازه ی مردمک چشم ها تأثیر می گذارند.

هر زمان که جذب کسی می شویم، مقدار بیشتری از این مواد شیمیایی درون مغزمان ترشح می شود و همین امر باعث بزرگ شدن مردمک چشم ها می شود.

۴- آغوشش تسکین دهنده است

با در آغوش گرفتن عشق زندگی تان ممکن است از دردهای خود خلاص شوید. علم ثابت کرده بوسیدن، در آغوش گرفتن و گرفتن دست های یکدیگر نه تنها تجربه ی زیبایی ایجاد می کنند، بلکه حتی می توانند به کاهش وزن، کاهش فشار خون، مقابله با بیماری ها و غیره، کمک کنند.

۵- بعد از ۵ ماه از یکدیگر جدا نشده اید

گاهی زوج ها در عرض ۲ تا ۳ ماه بعد از شروع رابطه تصمیم به جدایی می گیرند اما پس از مدتی دوباره به پیش هم بازمی گردند. این امر بسیار رایج و طبیعی است. اما ممکن است در صورت تکرار زیاد، خطرناک باشد. اگر ظرف ۵ ماه از شروع رابطه تان از یکدیگر جدا نشوید، یعنی چیز ویژه ای میان شما و شریک عاطفی تان وجود دارد.

۶- خشمی که بیشتر از ۳ روز به طول نمی انجامد

این طبیعی است که هر از گاهی از دست شریک عاطفی تان عصبانی شوید، چرا که در هر رابطه ای همه نوع احساسی وجود دارد. با این حال، اگر این خشم بیشتر از ۳ روز باقی بماند، ممکن است رابطه تان را از دست دهید. در زمان خشم، در بدن ما مواد شیمایی سمی ای ترشح می شود که نه تنها به رابطه ی ما، بلکه به سلامت مان هم صدمه می زنند.

۷- زبان بدن تان را تقلید می کند

کسی که شیفته ی شما است طوری رفتار می کند که گویی خود شما است. به عبارت دیگر، او همه ی کارهای شما را تحسین می کند و آن ها را قبول دارد. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که مغز ما برای کسانی که نسبت به آن ها احساس همدلی یا عشق داریم، نورون های آینه ای تولید می کند. تولید این نورون ها نشان دهنده ی احساس راحتی و اعتماد است.

۸- جهت بدنش رو به شما است

زبان بدن گویاتر از چیزی است که به زبان می آوریم. هنگام مکالمه با شریک عاطفی تان، اگر بدن خود را کاملاً به سمت شما بچرخاند، یعنی به شما علاقه دارد. این نشانه ی خوبی برای تشخیص احساس شریک عاطفی تان به شما است، چرا که اگر بالاتنه ی او به سمت شما قرار بگیرد، یعنی در مقایسه با بقیه، پذیرش بیشتری نسبت به شما دارد.

۹- چهره اش می درخشد

درخشش چهره، نشانه ی علاقه ی شریک عاطفی تان به شما است. اگر به کارها و حرکات شریک عاطفی تان بیشتر دقت کنید، متوجه خواهید شد که او دائماً شاد است و لبخند می زند. اگر شما را دوست داشته باشد، اینگونه رفتار خواهد کرد.

۱۰- عضلاتش را به رخ می کشد

اگر شریک عاطفی تان در حضور شما عضلاتش را به رخ می کشد، می تواند نشانه ی این باشد که او به شما علاقه دارد. شاید می خواهد قدرت خود را بیشتر نشان دهد. تحقیقات ثابت کرده وقتی مردی سعی می کند که نشان دهد قدرت کافی برای محافظت از یک زن را دارد، یعنی به او علاقمند است.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!