فانی لند‌

آیفون 16 پرو مکس: پرچمدار جدید با عمر باتری افسانه‌ای در راه است!

به‌گفته تحلیلگر اپل، مینگ چی کو، این شرکت در آیفون 16 پرو مکس آینده خود از سلول‌های باتری با تراکم افزایش‌یافته استفاده می‌کند که یا با استفاده از همان اندازه باتری موجود در مدل‌های فعلی آیفون 15، عمر باتری طولانی‌تری را ارائه می‌دهد یا با استفاده از باتری کوچکتر به‌منظور کاهش وزن و ضخامت، عمر باتری معادل آن‌ها را ارائه می‌دهد.

عمر باتری آیفون 16 پرو مکس

در آخرین پیش‌بینی خود، کو می‌گوید که چگالی انرژی (Wh/kg) سلول‌های باتری در iPhone 16 Pro Max افزایش می‌یابد که از مزایای آن، عمر باتری طولانی‌تر برای مدل‌های آینده است.

به‌گفته Kuo، برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد باتری، اپل برای اولین بار از قاب باتری فولاد ضدزنگ به‌عنوان محلول حرارتی استفاده می‌کند:

«فولاد ضدزنگ به‌اندازه آلومینیوم در دفع گرما مؤثر نیست، اما استحکام بیشتری دارد و کمتر در برابر خوردگی حساس است. استفاده از قاب باتری از جنس فولاد ضدزنگ نیز دشواری جدا کردن باتری را کاهش می‌دهد که به اپل کمک می‌کند تا در آینده با الزامات اتحادیه اروپا برای تعویض باتری‌های تلفن همراه مطابقت داشته باشد.»

باتری آیفون 16 پرو مکس

طبق گزارش‌ها، Sunway تأمین‌کننده اصلی باتری‌های فولادی ضدزنگ خواهد بود. اگر تولید انبوه این طراحی جدید باتری خوب پیش برود، Kuo معتقد است که این طرح در تمام مدل‌های آیفون 17 در سال آینده به‌کار گرفته خواهد شد.

شایعه‌ای در ژوئن گذشته حاکی از آن بود که مدل‌های آیفون 16 پرو از باتری‌های دوپشته استفاده می‌کنند که می‌تواند منجر به ظرفیت بالاتر و طول عمر بیشتر شود، اما کو در پیش‌بینی خود به این فناوری اشاره‌ای نکرد. انتظار می‌رود اپل سری جدید آیفون 16 را در چهار ماه آینده و احتمالاً در اواخر شهریورماه معرفی کند.

دیدگاه شما پیرامون استفاده از باتری با چگالی بالاتر در گوشی آینده iPhone 16 Pro Max اپل چیست؟

بفرست برای دوستات

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!