فانی لند‌

افشاگری نمره DxO دوربین Pixel 8a از گوگل: سوپرایزی بزرگتر از گلکسی S24!

گوگل Pixel 8a ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی متعددی را ارائه می‌دهد، اما سخت‌افزار دوربین آن نسبت‌به Pixel 7a تغییری نکرده است. همان‌طور که امتیاز دوربین DxO نشان می‌دهد، بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری پیکسل 8a برای همگام شدن دوربین آن با پیکسل 8 گران‌تر کافی نیست. بااین‌حال، این دستگاه با کسب امتیاز 136، در جایگاهی بالاتر از گلکسی اس 24 سامسونگ قرار گرفته است.

امتیاز DxO دوربین پیکسل 8a گوگل

Google Pixel 8a قرار است جایگزین ارزان‌تری برای Pixel 8 باشد. همان‌طور که تجزیه‌وتحلیل DxOMark نشان می‌دهد، این تفاوت در قیمت هزینه‌ای در بخش دوربین دارد. به خریدارانی که برای دوربین‌های قوی ارزش قائل هستند، توصیه می‌شود به سراغ مدل‌های گران‌تر سری پیکسل 8 بروند.

Pixel 8a به مشخصات دوربین زیر مجهز شده است:

دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی f/1.9 (سنسور 1/1.73 اینچی، OIS)

دوربین فوق‌عریض 13 مگاپیکسلی f/2.2 (زاویه‌دید 120 درجه)

امتیاز DxO دوربین پیکسل 8a گوگل

اگرچه این گوشی از سخت‌افزار دوربین مشابه پیکسل 7a استفاده می‌کند، اما در تست DxOMark حداقل سه امتیاز بهتر کسب کرده است که درمجموع به 136 امتیاز می‌رسد. این همچنین باعث می‌شود که جدیدترین گوشی هوشمند میان‌رده گوگل سه امتیاز از گلکسی اس 24 سامسونگ جلوتر باشد، اما 12 امتیاز کمتر از پیکسل 8 گوگل و 9 امتیاز کمتر از آیفون 15 اپل است.

این نتیجه درحال‌حاضر پیکسل 8a را رتبه 33 بهترین دوربین گوشی‌های هوشمند قرار می‌دهد. Pixel 8a با نوردهی خودکار، عکس‌های با کنتراست و جزئیات بالا، فوکوس خودکار ویدیویی دقیق و قابل‌اعتماد و تعادل رنگ سفید دقیق که منجر به بازتولید رنگ طبیعی می‌شود، درخشان عمل می‌کند.

بااین‌حال، DxOMark از نمایش رنگ پوست در عکس‌های داخل ساختمان، انحرافات فوکوس خودکار زمانی که چندین عکس پشت سر هم گرفته می‌شود، مصنوعات در شبیه‌سازی بوکه و مصنوعات آزاردهنده در ضبط‌های ویدئویی انتقاد می‌کند که در ویدیو بررسی این وب‌سایت قابل مشاهده است. مهم‌تر از همه، نویز بسیار قابل مشاهده تصویر در ویدیوها و نبود دوربین تله‌فوتو همگی باعث کسر امتیاز این گوشی می‌شوند.

نظر شما درباره امتیاز DxO دوربین پیکسل 8a گوگل چیست؟

بفرست برای دوستات

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!