فانی لند‌

بایدن: توپ توافق صلح در زمین حماس است!

در حالی که اسرائیل روز دوشنبه با رد توافقی برای آتش‌بس و تبادل اسرا که مورد پذیرش حماس قرار گرفته بود، حمله به شهر رفح را آغاز کرد، رئیس‌جمهور آمریکا با انداختن توپ در زمین حماس گفت آتش‌بس به آن‌ها بستگی دارد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، «اسرائیل گفت به حماس بستگی دارد، اگر آن‌ها بخواهند این کار (آزادی اسرا) را انجام دهند، می‌توانیم فردا به آن (جنگ) پایان دهیم» این اظهارات جمعه رئیس‌جمهور آمریکا در یک گردهمایی جمع‌آوری کمک مالی انتخاباتی در خارج از سیاتل بعد از آن است که از سوال مشابه در سه رویداد دیگر در همان روز طفره رفته بود.

اظهارات بایدن در حالی مطرح شده که اسرائیل دستورهای جدید خروج ساکنان از رفح در جنوب غزه را صادر کرده و ده‌ها هزار فلسطینی را به‌رغم فشار فزاینده جامعه جهانی بار دیگر آواره کرده و به واشنگتن گفته که با توافقی که دستش را برای پیش بردن عملیات‌های نظامی در رفح حتی در زمان آتش‌بس ببندد، موافقت نخواهد کرد.

بایدن که در داخل و خارج ایالات متحده به دلیل رویکردش در قبال جنگ غزه با فشار و انزوای فزاینده‌ای مواجه است، اخیراً ضمن اذعان به این که تل‌آویو از تسلیحات آمریکایی برای کشتن غیرنظامیان فلسطینی استفاده کرده، از توقف ارسال برخی تسلیحات به فلسطین اشغالی خبر داد.

با این حال، وزارت خارجه آمریکا در گزارش جمعه به کنگره در حالی که گفته ارزیابی منطقی این است که اسرائیل در حملات خود به نوار غزه قوانین بین‌المللی را نقض کرده، افزوده که ایالات متحده در ارزیابی خود اطلاعات کامل و نمونه‌های خاصی برای توجیه توقف کمک‌های نظامی ندارد و محموله‌ها به اسرائیل می‌تواند ادامه یابد.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!