فانی لند‌

بزرگترین لحظات نبرد حماسی: واسیل لوماچنکو در مقابل جورج کامبوسوس

واسیل لوماچنکو در راند یازدهم و با توقف مبارزه توسط داور، توانست جورج کامبوسوس جونیور را به شکلی بیرحمانه ناک اوت کند و عنوان قهرمانی سبک وزن IBF را بدست آورد. مبارز اوکراینی بعد از یک سال دوری از رینگ بازگشته بود تا با قهرمان سابق دسته سبک وزن شاخ به شاخ شود. عنوان بدون صاحب IBF در دسته ۶۱ کیلوگرم موضوع اصلی این مبارزه بود و لوماچنکو از همان ابتدا تسلط خود را بر حریف نشان داد.

لوماچنکو ۳۶ ساله به سرعت از همان راند اول قدرت خود را به رخ کشید و دو راند ابتدایی را با برتری به پایان رساند. کامبوسوس جونیور اما در راند سوم با ضربات به بدن حریف، خود را بازیافت و برخی از بهترین مشت های کل مسابقه را وارد کرد. اما لوماچنکو با رقص پای سریع خود بار دیگر نبض مبارزه را به دست گرفت و در راند هشتم بود که یک زخم بزرگ در بالای چشم سمت راست حریف یونانی و زاده اتریش خود باز کرد.

بوکسور اوکراینی در راند یازدهم در میان تشویق تماشاگران مسابقه را به پایان رساند و بدن کامبوسوس را با ضربات سهمگین مشت و سپس یک هوک چپ سنگین به کبد او به رعشه انداخت. کامبوسوس جونیور به نحوی توانست از شمارش داور جان سالم به در ببرد و سر پا شود. لوماچنکو که حس می کرد پایان مبارزه نزدیک است، ضربات مشت بیشتری به بدن تا شده مبارز اتریشی وارد کرد که داور را متقاعد به پایان دادن به این شکنجه کرد. حتی تیم مربیگری کامبوسوس نیز وضعیت بغرنج مبارز خود را درک کرده و به نشانه تسلیم و پایان دادن به شکنجه مبارز خود، حوله ای به داخل زمین پرت کردند. این سومین شکست کامبوسوس در چهار مسابقه اخیرش بود.

کامبوسوس ۳۰ ساله بعد از این شکست از رقیب اوکراینی خود به عنوان یکی از بهترین های تمام دوران یاد کرد: «این مرد یکی از بهترین های تمام دوران است. ما نهایت تلاشمان را کردیم اما او قهرمان خوبی است. او لیاقت این کمربند را دارد. من همه توانم را گذاشتم. هنوز زنده ام و هنوز ایستاده ام. هنوز نمرده ام»

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!