فانی لند‌

تصاویر دلنشین: ماه عسل رویایی حسین سلیمانی و همسرش در اصفهان – نگاهی به لحظات عاشقانه + عکس

به گزارش سلام نو، حسین سلیمانی متولد 30 شهریور 1363 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است.

دانشجوی انصرافی رشته شیمی می باشد که در دبیرستان ریاضی و فیزیک خواند و در کنکور رتبه 26 آورد و حالا می درخشد و شباهت زیادی به «جانی دپ» هم دارد.

در محله جنوب شهر تهران در چهارراه مولوی قد کشید و در کودکی به شهرت چهره رسید اما در کنار بازیگری کار در جوشکاری و زولبیا و بامیه فروشی را هم تجربه کرد.

اولین بار در سال 1376 وقتی تنها 13 سال داشت در فیلم «مهر مادری» به کارگردانی کمال تبریزی نقش فرزند فاطمه معتمدآریا را ایفا کرد.

با این فیلم بسیار درخشید اما شایعات زیادی نسبت به وی از جمله زندانی بودن و بچه پرورشگاهی بودنش منتشر شد که هیچکدام صحت نداشت.

زمانی که مهر مادری را کار کردم مستاجر بودیم و در یک اتاق کوچک اجاره‌ ای زندگی می‌ کردیم و صاحبخانه‌ مان هم معتاد بو پدرم هم یک ماه قبل آن فوت کرده‌ بود.

وقتی در مهر مادری پذیرفته شدم هزارتا نقشه با دستمزد 180 هزار تومانی آن ریخته‌ بودم ، ما تا به حال آن‌ همه پول یکجا ندیده‌ بودیم.

با خودم فکر کرده‌ بودم با آن پول می‌ توانم 7 تا موتور بخرم اما در نهایت بخشی از آن را برای مادرم خرج کردم و 1 تلویزیون رنگی بعلاوه 1 فرش سبز 24 هزار تومانی خریدم.

بعدا با جایزه‌ ای که برای مهر مادری گرفتم توانستم برای مادرم خانه هم بخرم.

حسین در سال 1377 دومین تجربه بازیگری خود را در مجموعه «پزشکان» به کارگردانی مسعود کرامتی تجربه کرد.

یکسال بعد در سریال «چشم به راه» به کارگردانی اصغر فرهادی بازی کرد و دوبار سال 1378 در سریال «داستان یک شعر» فرهادی حضور داشت.

الان علاوه بر بازیگری ترانه هم می‌ نویسم و اگر شرایطش مهیا باشد برای اجرا به آهنگساز یا خواننده‌ ای واگذار می‌ کنم.

من با خوانندگانی از جمله رضا صادقی ، امیرحسین مدرس و محمدرضا مقدم همکاری داشتم.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!