فانی لند‌

جادوی هنر؛ زیبایی و درخشش بی‌پایان – آخرین خبرها از سینمای ایران و دنیا

سینماپرس: محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را به هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی ارسال کرد.

به گزارش سینماپرس، محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را به هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی ارسال کرد.

متن پیام وی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا (ع)

صلوات خاصه و سلام و ارادت همواره ما خدمت آفتاب همیشه پر فروغ خراسان وقریب قلوب ایرانیان.

دهه کرامت مجال نیکو و مغتنمی است برای ما ایرانیان که عاشقانه دل به نور عصمت و ولایت بسپاریم و بهانه‌ای برای هنرمندان با ذوق و عاشق که با زبان هنر تأثیرات معنوی و آموزه‌های اخلاقی خداوند عصمت و طهارت را به قلم زیبا، زیبا بنگارند و به زیبایی به روی صحنه ببرند، که ذات هنر چیزی جز زیبایی و نور نیست.

بنده پیشتر گفته ام و باز می‌گویم که به حال شما هنرمندان غبطه می‌خورم که در این وادی پر فیض قدم برداشته، برای تبیین ارزش‌های اخلاقی و باورهای قلبی ایرانیان و پیروان صادق آن حضرت تلاش می‌کنید. خداقوت و راهتان مستدام.

در سال جاری برگزارکنندگان جشنواره‌های تئاتر رضوی و مسئولین بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)، هوشمندانه و با تدبیری برپایه تجربیات ارزنده پیشین، با برگزاری غیر متمرکز این دوره از جشنواره علاوه بر توجه به عدالت فرهنگی در حوزه هنر، تلاش کرده اند با گسترش اجراهای عمومی و ایجاد امکان بهتر و بیشتر برای گروه‌های نمایشی نقاط مختلف کشور، شرایط مطلوب تری را بدور از فضاهای هیجانی و رقابتی مرسوم، برای مواجه جدی آثار هنری با مضمون دینی و انسانی، با مخاطب عمومی و شهروندان عزیز ایران اسلامی فراهم نمایند.

این رخداد مبارک در راستای رسالت ناب هنر نمایش برای بهتر کردن جهان، دریچه روشنی است تا از آن به روزهای پر امیدتر و موفق‌تر نمایش ایران چشم داشته باشیم. امید که در این مهم، توجه ویژه حضرت عشق، آفتاب هشتم، دلیل روشن راهمان باشد.

خاضعانه از همت و تلاش صادقانه مدیران کل و همکارانم در استانها، ستاداجرایی این رویداد، هنرمندان شریف و همراهی دغدغه‌مند مخاطبان هنر دوست و هم وطنان عزیز در برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی قدردانی می‌کنم. امید که در پناه مهر ماندگار امام رئوف همواره پیروز و سربلند باشید.»

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!