فانی لند‌

جعبه‌‌های خلاقانه و شیک مدل دسته گل خواستگاری: ایده‌های نوآورانه و لوکس

مدل دسته گل خواستگاری داخل باکس با ایده های متنوع و لاکچری در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران قرار گیرد.

رفتن به خواستگاری و درخواست برای ازدواج از دختر مورد علاقه‌تان مسلما جزو مهمترین مناسبت‌های زندگی شما خواهد بود. یک روز پر چالش و سرشار از اضطراب‌های دوست داشتنی. مانند اغلب مراسم سنتی، خواستگاری نیز آداب و رسوم خاص خود را دارد.

جعبه شیرینی و گل دو عضو جدا‌ناپذیر از مراسم خواستگاری می‌باشند. شیرینی، لحظات پر از استرس شما را شیرین می نماید و گل ها از احساسات زیبای قلب شما سخن خواهند گفت. تصمیم می‌گیرید قبل از مراسم سراغ یک گل‌فروشی بروید تا یک دسته‌گل شیک و زیبا خریداری کنید.

وارد گل‌فروشی می‌شوید و با انبوهی از گل‌های مختلف و دسته‌گل‌های متنوع مواجه می‌شوید. مطمئنأ انتخاب و ترکیب گل‌ها سخت و گیج‌کننده خواهد بود. همچنین باید توجه داشته باشید که هر گل مفهوم متفاوت دارد.

در‌نتیجه انتخاب بهترین سبد گل و یا دسته گل خواستگاری از چیزی که فکرش را می‌کردید، مهم‌تر و چالش برانگیز‌تر است. این انتخاب نشانگر سلیقه، شخصیت و همچنین اشتیاق و احساس شما خواهد بود. همچنین به خاطر داشته باشید.

گل مراسم خواستگاری نمادی از وجود احترام و عشق از سمت خانواده داماد برای خانواده عروس می‌باشد. پس در انتخاب آن دقت و توجه کافی را داشته باشید. حتماً همراه با سبد گل یا دسته گل خواستگاری شیرینی و یا شکلات های خاص و شکیل را هم تهیه کنید تا نهایت ادب و احترام را به میزبان نشان دهید.

اولین نکته در این زمینه انتخاب گل مناسب برای دسته‌گل است. یکی از نکات طلایی در خرید دسته‌گل و انتخاب گل‌های آن، آشنایی با سلیقه‌ی عروس‌خانم است. اگر شما می‌دانید که او از چه گل‌هایی خوشش می‌آید، شک نکنید و یک‌راست به سراغ آن‌ها بروید. اما اگر نمی‌دانید عروس خانم ممکن است چه گلی را دوست داشته باشد، می‌توانید از گل‌هایی استفاده کنید که معمولا همه، آنها را دوست دارند و تنوع رنگی بیشماری دربین آنها به‌چشم می‌خورد.

گل های ارکیده به شکل خاصی زیبا هستند. بنابراین اگر می‌خواهید در برخورد اول بیشترین تاثیر را بگذارید، گزینه فوق‌العاده‌ برای شما گل ارکیده خواهد بود. ارکیده گل مختص بانوان است. گلبرگ های ظریف و لطیف این گل به خانم‌ها حس منحصر به فرد بودن می‌دهد. از طرفی ارکیده نماد خاندان سلطنتی انگلستان است و همیشه گلی لوکس به حساب می‌آید.

اورینتال گلی بزرگ، با دوام و زیباست که بویی مست کننده دارد. لیلوم اورینتال از لیلیوم معمولی بزرگ‌تر، زیباتر و خوشبوتر و همچنین گرانتر است. گل لیلیوم رنگ بندی متنوعی دارد. در نتیجه می توانید مناسب با سلیقه خودتان رنگ های مختلف را انتخاب کنید.

آنتریوم نیز از گل‌های لوکس و خوش ظاهراست. این گل خاص نماد مراقبت و محافظت از عزیزان می باشد. گل آنتریوم با رنگ ها براق و ظاهر خاصش، گلی بی نظیر برای مراسم خواستگاری است. نکته مهم این است که از رنگ سفید این گل برای خواستگاری استفاده ننمایید، چرا که جلوه زیبایی ندارد.

مطمئنأ رز ملکه گل ها می باشد و گل رز سرخ، نماینده بی‌مانند عشق در جهان است. بسیاری از خانم‌ها علاقه زیادی به خشک کردن گل دارند و آن را به عنوان یادگاری از روزهای خوش زندگی نگه می‌دارند. اگر به خشک کردن گل اهمیت بدهید، باید از گلی مثل رز قرمز استفاده کنید. رز قرمز شناخته شده‌ترین گل جهان و محبوب ترین گل می باشد. این گل سرشار از پیام عشق است.

اگر برای خواستگاری به‌جای گل‌های مرسوم گل داوودی را انتخاب ‌کنید، نشان می دهید که در زندگی فرد جسوری می باشید. گل داوودی در آیین و فرهنگ ما نماد حقیقت و فروتنی است. با استفاده از این گل می‌توان نشان داد که شما به دنبال زندگی بر پایه صداقت و ازخودگذشتگی هستید و از همان ابتدا ذهنیت خوبی از خود در خانواده عروس ایجاد خواهید نمود.

هر یک از گل های یاد شده به تنهایی بسیار زیبا و خاص هستند. اما در ترکیب با گل های مناسب جذاب تر خواهند بود. همچنین رنگ‌بندی و هارمونی گل‌ها نیز یکی از نکات بسیار مهم می‌باشد. خیلی از کسانی که قصد خرید گل خواستگاری دارند، ممکن است وسوسه شوند تعداد زیادی گل‌های یک شکل و یک رنگ بخرند. بهتر است این کار را نکنید، چون معمولا شیوه دسته‌گل های یک رنگ بیشتر مناسب دسته گل عروس خانم در شب عروسی است، نه خواستگاری. برای خواستگاری بهتر است از ترکیب متفاوت گل ها استفاده کنید.

رنگ می تواند باعث القای حس های متفاوتی باشد. نماد و معنای هر گل متناسب با رنگ ها متفاوت می باشد. بنابرین شناخت و ترکیب مناسب گل ها و انتخاب رنگ های مناسب بسیار مهم خوهد بود. گل‌های سرخ نماد عشق و علاقه فراوان هستند.

بنابراین اگر برای اولین بار به ملاقات خانواده و دخترخانم عزیز می روید، این دسته از گل ها مناسب نخواهند بود. رنگ نارنجی و زرد نیز هواداران کمتری دارند و انتخاب آن‌ها کمی ‌پر خطر است و ممکن است طرف مقابل هیچ علاقه‌ای به آن نداشته باشند.

بهترین رنگ‌ها برای گل خواستگاری، سفید، صورتی، یاسی و بنفش هستند. باید خاطر نشان کرد که رنگ سفید همیشه رنگ پاکی، صداقت و خلوص است و در نتیجه مناسب‌ترین انتخاب. پس بهتر است طیف رنگی اصلی گل‌های‌تان را به رنگ سفید اختصاص دهید.

رنگ صورتی هم در گل‌ها نماد علاقه، تعلق خاطر و ارادت قلبی است و رنگ بسیار شایسته‌ای برای این مناسبت مهم خواهد بود. گل‌های بنفش و یاسی نیز به خاطر رنگ واضحی که دارند، می‌توانند سبد را زیبا کنند. البته به عنوان رنگ مکمل نیز می‌توانید زرد و نارنجی را نیز اضافه کنید.

نکته مهم این است که توجه کنید فرد موردعلاقه شما کدام نوع دسته‌گل از طبیعی یا مصنوعی را می‌پسندد. بعضی خانم‌ها طبیعی و سرزنده بودن گل و هم‌چنین بویی که از آن به مشام می‌رسد را ترجیح می‌دهند. درحالی که دسته دیگر به گل های طبیعی علاقه ندارند. شرایط نگهداری از گل های مصنوعی بسیار ساده است.

گل های مصنوعی پژمرده نمی شوند. درنتیجه مدت زمان زیادی زیبایی خود را حفظ می کنند. با این ‌حال گل‌های طبیعی که به شکل‌های مختلف و انواع گل‌ها در داخل یک دسته‌گل قرار می‌گیرند علاقه قلبی فرد را بهتر منتقل خواهند کرد. استفاده از دسته گل خواستگاری طبیعی یا یک باکس گل مصنوعی بستگی به سلیقه و بودجه شما دارد. با توجه به سلیقه خود و خانم بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!