فانی لند‌

جمع‌آوری خیره‌کننده عاشقان امام رضا در دل کریمخان: نگاهی عکسی و تصویری به این همایش معنوی

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، مراسم جشن بزرگ امام رضایی‌ها امروز جمعه ۲۸ اردیبهشت رأس ساعت ۱۶ در تهران همزمان با ۱۰ شهر بزرگ ایران با حضور پرشور خانواده‌ها از میدان هفت تیر تا میدان ولیعصر آغاز شد و قرار است تا ساعت ۲۲ ادامه داشته باشد.

بیش از ۴۰۰ موکب خدمات فرهنگی و پذیرایی برای این مراسم پیش بینی شده و ۱۲ هزار نفر در این موکب ها به شهروندان تهرانی خدمت رسانی می‌کنند.خادمان این مراسم در موکب ها از گروه‌های جهادی و خیران تهرانی هستند، شهرداری تهران در این مراسم برنامه‌های زیرساختی را مهیا می‌کنند و هزینه‌های دیگر مراسم توسط مردم و گروه‌های جهادی و خیران تأمین می‌شود.

ایستگاه‌های شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولی‌عصر (عج)، میدان جهاد، تئاتر شهر و بوستان لاله نزدیکترین دسترسی‌ها برای رسیدن به مراسم هستند. با توجه به پیش‌بینی استقبال مسافری و به منظور تسهیل در بازگشت شرکت‌کنندگان، سرفاصله حرکت قطارها در خطوط یک، سه و شش کاهش می‌یابد، همچنین سرویس‌دهی در تمامی خطوط درون‌شهری از مبادی تا ساعت ۲۲:۳۰ ادامه خواهد یافت.

استقبال زیاد مردمی از جشن امام رضایی‌ها

با توجه به خاطره خوش مردم تهران از راهپیمایی ۱۰ کیلومتری غدیر در سال گذشته، مطابق پیش‌بینی ها استقبال از مراسم در حد بالایی صورت گرفته و ده‌ها هزار خانواده تهرانی همراه کودکان و نوجوانان خود، خودشان را به مراسم رساندند و لحظه به لحظه بر شمار جمعیت افزوده می‌شود.

در میدان هفتم تیر سرود سلام فرمانده با حضور مداحان اهل بیت در حال اجرا است.

از بخش‌های مورد استقبال مراسم، غرفه‌های بازی است. در یکی از همین غرفه‌ها به نام کافه بازی، پدرها فرصت دارند سه دقیقه با دخترهایشان به رقابت بپردازند و در زمینه دارت، جورچین و برج هیجان مسابقه بدهند.

عشق امام علی بن موسی الرضا (ع) در دل همه ایرانیان جا دارد و مختص گروه خاصی نیست. به همین دلیل امروز از هر طیف و طبقه اجتماعی، از هر سن و سالی با هر اعتقاد و باوری در مراسم حضور دارند. تعداد زیادی از مهمانان امسال از شهرستان‌های اطراف تهران آمدند و خودشان را به محفل امام رضایی‌ها رساندند.

یکی از مشکلات مراسم‌های اینگونه پیش تر با آن مواجه بود تولید حجم بالای زباله و رهاسازی آنها در معابر بود. شهرداری امسال تلاش کرده این مساله را مدیری کند لذا تعداد زیادی از پاکبانان زحمتکش همزمان زباله‌ها را جمع آوری می‌کنند و به ماشین‌های حمل زباله و بازیافت منتقل می‌کنند. علاوه بر نیروهای شهرداری، حضور نیروهای انتظامی در سراسر مسیر مشهود است تا مراسمات در کمال امنیت و آرامش برگزار شود.

مخاطب خاص مراسم امسال کودکان هستند که با شور و شوق خاصی در مسیر حضور دارند. تقاطع عضدی با بخش‌های اجرای سرودهای آئینی، بازی‌هایی مانند قصر بادی، فوتبالدستی، ترامپولین و … فضای شاد و مهیجی را برای کودکان دوستدار امام رضا (ع) فراهم کرده است.

جای جای خیابان کریمخان تهران که از سویی به میدان حضرت ولی عصر (عج) می‌رسد و از سویی به میدان هفت تیر، پرچم‌های سبز مزین به نام ثامن الحجج دیده می‌شود و عطر دل انگیز امروز هوای تهران و نوای مولوی هایی که مدح اهل بیت عصمت و طهارت خصوصاً حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) را می‌خوانند، مردم را به صحن و سرای امام در مشهد مقدس می‌برد.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!