فانی لند‌

خط چشم‌های جدید و خیره‌کننده: از مشکی اسرارآمیز تا رنگ‌های انفجاری با طرح‌های شیک و منحصربه‌فرد!

مدل خط چشم مشکی و رنگی با طرح های جدید بسیار شیک و خفن در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران قرار گیرد.

خوشبختانه امروزه روش‌های مناسبی برای کشیدن خط چشم وجود دارد. به‌گونه‌ای که دیگر برای کشیدن آن نیاز به تبحر چندانی نیست. در واقع ایده و ترفندهای خلاقانه خط چشم کشیدن را آسان‌تر کرده است. استفاده از قاشق و چنگال، تکنیک نقطه‌گذاری، خط چین، کارت ویزیت و استفاده از چسب پانسمان ترفندهای بسیار ساده‌ای هستند که می‌توان به کمک آن‌ها خط چشمی زیبا را به آسانی کشید.

اگرچه تمرین و تکرار می‌تواند تا حد قابل‌توجهی به زیبایی خط چشم کمک کند؛ اما شناخت ترفندها می‌تواند مراحل انجام این کار را آسان‌تر کند.هنگام آموزش کشیدن خط چشم و یادگیری تکنیک‌های لازم، ابتدا بهتر است با لوازم‌آرایش مختص این نوع آرایش چشم آشنا شوید. خوشبختانه امروزه لوازم‌ مخصوص کشیدن خط چشم، متنوع هستند و زیباجویان می‌توانند وابسته به سطح تبحرشان، بهترین را انتخاب کنند.

مداد چشم یکی از کاربردی‌ترین و قدیمی‌ترین انواع خط چشم است که معمولاً استفاده از آن به افراد مبتدی پیشنهاد می‌شود. این دسته از خط چشم‌ها به‌سادگی روی پلک‌ها حرکت می‌کنند و از قیمت نسبتاً مقرون‌به‌صرفه‌ای برخوردارند. تنها نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از مداد چشم دقت کنید، تیزکردن آن است تا امکان خطا را به حداقل برسانید.

خط چشم مایع معمولاً افراد را زیباتر و جسورتر نشان می‌دهد. در اغلب مواقع کشیدن خط چشم مایع کمی دشوار است ازاین‌رو استفاده از آن به افراد مبتدی پیشنهاد نمی‌شود. از مدل مایع می‌توان در ترسیم انواع خط چشم بالدار، گرافیکی، چشم‌گربه‌ای، مصری و… استفاده کرد.

برای کشیدن خط چشم مایع، دستانی بدون لغزش و تبحر کافی لازم است؛ چراکه اغلب مدل‌های مایع خیلی زود روی پوست خشک می‌شوند. این دسته از خط چشم‌ها در دو نوع براق و مات در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی به فروش می‌رسند.

سهولت درکشیدن خط چشم از مهم‌ترین صفات مدل ماژیکی است. این دسته از خط چشم‌ها امکان خطا و لغزش را برای افراد مبتدی به حداقل می‌رساند. همچنین نوک نازک آن‌ها می‌تواند زیباترین خط چشم مات را ترسیم کند.

خط چشم‌های ژله‌ای بسیار مناسب افرادی است که پس از تمرین‌های مکرر به خود اعتماد دارند و به‌نوعی می‌توانند بدون لغزش دست، زیباترین خط چشم‌ها را ترسیم کنند. آنها معمولاً ضدآب هستند و می‌توانند زیباترین خط چشم‌ها را برای دوستداران زیبایی ترسیم کنند. خشک شدن سریع و ماندگاری ۲۴ ساعته دو ویژگی مهم مدل ژله‌ای است.

خط چشم پودری یک گزینه مناسب برای افراد فوقِ حرفه‌ای است که می‌توانند با سایه چشم‌های رنگارنگ زیباترین خط چشم‌ها را ترسیم کنند. معمولاً در اغلب مواقع از پالت سایه نیز می‌توان به‌جای خط چشم پودری استفاده کرد.

این خط چشم‌ها برای افرادی که می‌خواهند ظاهری فانتزی به چشم‌های خود دهند و یا در میهمانی‌ها و دور همی‌ها خاص‌تر جلوه کنند، گزینه مناسبی است. البته نکته مهمی که قبل از استفاده از مدل پودری باید به آن توجه کرد، لایه‌برداری اطراف چشم قبل از آرایش آن است. در انتها باید بگوییم که زیبایی خط چشم پودری خیلی زود محو و پخش می‌شود که باید آن را درنظر گرفت.

در آموزش کشیدن خط چشم، متوجه می‌شوید که فرم چشم، نقش مؤثری بر انتخاب نوع خط چشم دارد. پس بهتر است ابتدا با انواع چشم و مدل خط چشمی که به آن‌ها می‌آید، آشنا شد تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد. شناخت انواع چشم و انتخاب نوع خط چشم، نقش مؤثری را در هنر آرایشگری ایفا می‌کند.

یکی از مدل‌های طبیعی چشم، بادامی است که فرم چشم‌ها شبیه بادام هستند و آنها را می‌توان با یک خط چشم نسبتاً بلند زیباتر از همیشه جلوه داد. معمولاً مدل چشم‌گربه‌ای و بالدار دو خط چشم زیبا برای چشم‌بادامی‌ها شناخته می‌شوند. البته افرادی که دارای چشم‌های بادامی هستند، باید از کشیدن خط چشم تیره اجتناب کنند. چراکه این مدل می‌تواند چشم‌ها را کوچک‌تر از حد معمول نشان دهد.

در اغلب مواقع چشم‌های گرد، بزرگ و درخشان هستند. برای کشیدن خط چشم روی این مدل، می‌توان از تکنیک دو/سوم استفاده کرد. در این روش برای بهتر جلوه دادن چشم بهتر است تنها دوسوم چشم را بامداد چشم یا خط چشم مایع طراحی کرد. این سبک، چشم‌ها را بادامی‌ و کشیده‌تر نشان خواهد داد.

معمولاً کسانی که چشم‌های مونولید دارند، چشم‌هایشان بدون چین است. در اغلب مواقع، کشیدن خط چشم یکنواخت می‌تواند ظاهر بهتری به چشم‌های مونولید ببخشد. به این شرط که انتهای خط چشم فرم باله‌ای داشته باشد و به سمت بیرون و با زاویه‌ای به سمت بالا ترسیم شود. هرچه خط چشم در افرادی با چشم‌های مونولید ضخیم‌تر باشد، چشم‌ها بهتر جلوه خواهند کرد.

چشم‌های روبه پایین به چشم‌هایی که گوشه بیرونی آن پایین‌تر از گوشه داخلی چشم قرار دارد گفته می‌شود. خط چشمِ این مدل از چشم‌ها بهتر است، به‌صورت نازک تا نیمه چشم کشیده شود. سپس برای جلوه بیشتر در انتهای چشم با زاویه ۴۵ درجه به‌صورت ضخیم ترسیم شود.

ترفند کشیدن خط چشم نازک بسیار مناسب فرم چشم‌های کلاه‌دار است. برای چشم‌های کلاه‌دار بهتر است ابتدا یک خط باریک تا یک/‌سوم چشم کشیده شود. سپس یک بال عمودی ضخیم در قسمت بیرون ترسیم شود. معمولاً برای چشم‌های کلاه‌دار بهتر است از خط چشم مایعی که زود خشک می‌شود و نوک آن تیز است، استفاده شود.

چشم‌های باز و درشت، بسیار جسورانه و زیبا هستند. برای زیباسازی هرچه بیشتر آن‌ها بهتر است ابتدا بامداد چشم یک V” “کوچک در گوشه و امتداد چشم ایجاد کرد. سپس روی قسمت پایینی پلک یک خط چشم نازک کشید. اکنون می‌توان با پرکردن “V” با یک خط چشم مایع، زیبایی چشم‌ها را چند برابر کرد.

با آسترکشی در امتداد خط مژه بالایی می‌توان جلوه بی‌نظیری به چشمان کوچک داد. برای زیبایی هرچه بیشتر می‌توان انتهای رویش مژه را کمی ضخیم‌تر ترسیم کرد تا چشم‌ها بزرگ‌تر به نظر برسند. به خاطر داشته باشید که برای چشم‌های ریز به‌هیچ‌وجه روی پلک پایین خط چشم نکشید؛ چراکه این کار سبب کوچک‌تر نشان دادن چشم خواهد شد.

یکی مشکلاتی که اغلب افراد مبتدی در هنگام کشیدن خط چشم با آن روبه‌رو هستند، عدم تقارن خط چشم، سیاه شدن زیر چشم و… است. حالا که با روش‌های کشیدن خط چشم آشنا شدید، بد نیست بدانید که می‌توان در برخی مواقع بدون پاک کردن خط چشم آن را ترمیم کرد. به‌عنوان‌مثال می‌توان به کمک پرایمر یا کانسیلر تا حد قابل‌توجهی مشکل را برطرف کرد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!