فانی لند‌

راز زنده و جوان ماندن غافلگیرکننده جنیفر آنیستون در 55 سالگی فاش شد!

روزیاتو نوشت، جنیفر آنیستون از دهه ی ۱۹۹۰ تاکنون بازیگر محبوب و جریان ساز بوده است. حالا نزدیک به ۲ دهه از آخرین حضور آنیستون در نقش ریچل در سریال پرطرفدار «دوستان» می گذرد، اما او در سن ۵۵ سالگی، کماکان توانسته زیبایی و جوانی خود را حفظ کند. 

راز این زیبایی و جوانی جنیفر آنیستون در روتین خودمراقبتی او نهفته است که خود درباره ی آن صحبت کرده است.

زیبایی ظاهری از سلامت روان نشأت می گیرد

یکی از اساسی ترین بخش های روتین خودمراقبتی آنیستون، نظم بخشی به ذهن خود است.

او دراینباره گفته: «هیچ راه میانبری برای رسیدن به سلامت روان وجود ندارد. سلامت روانی یک تعهد است که شما باید هر روز آن را انتخاب کنید و برای من به شکل یک بیدار آگاهانه از خواب بدون چک کردن تلفن همراه و صبح بخیر گفتن به خودم است.»

این بیداری از خواب باید تداوم مناسبی هم داشته باشد، به همین دلیل بعد از آن، آنیستون به سراغ مدیتیشن می رود. انجام مدیتیشن و دوری از تلفن همراه به او کمک می کند بتواند طی روز نگاه متعادل و منطقی ای به زندگی داشته باشد.

مراقب تغذیه ی خود است

آنیستون قویاً معتقد است که هر چه که وارد بدن می شود بر روی شرایط کلی آن تأثیر می گذارد. او در اینباره گفته: «علم دارد گسترش پیدا می کند و فناوری شگفت انگیز است. و ما داریم این همه چیز یاد می گیریم که نسل پدر و مادرهایمان و پدر و مادرهای آن ها نمی دانستند. ما حالا می دانیم که چیزی که وارد بدنت می کنی در ظاهرت تأثیر می گذارد. ما آگاهی بیشتری از این چرخه پیدا کرده ایم.»

آنیستون رژیم غذایی سالمی دارد و مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان مصرف می کند. او معمولاً پیش از صبحانه، با معده ی خالی یک لیوان آب گرم آب با عصاره ی لیموترش می نوشد. او در اینباره گفته: «بعدش یک شیک یا آووکادو و تخم مرغ می خورم که یکی از چیزهای مورد علاقه ی من است.»

همیشه آب بدنش را حفظ می کند

انتخاب با وسواس مواد غذایی تنها نیمی از تغذیه ی آنیستون است. نیم دیگر آن آب است. او در اینباره گفته: «بهترین ترفند زیبایی که برای دیگران دارم خواب و نوشیدن آب است. صادقانه می گویم.»

او همچنین گفته: «همیشه از دست دوستم کورتنی کاکس عصبانی می شوم چون به من می گوید که کل روز را یک قطره هم آب نخورده است. من هم به می گویم: “دیوانه ای؟ آب یعنی همه چیز.”»

دائماً بدن خود را به چالش می کشد

آنیستون طرفدار پر و پا قرص ورزش کردن است. او معتقد است که برای حفظ سلامت بدن باید دائماً آن را به چالش کشید. به همین دلیل است که او صرفاً یک ورزش خاص انجام نمی دهد، بلکه همه ی ورزش هایی که از آن ها لذت می برد را با یکدیگر ترکیب می کند، مثل یوگا، بوکس و ورزش های هوازی.

او در اینباره گفته: «بعد از یک ورزش حسابی، واقعاً احساس زیبایی می کنم من یک دوچرخه ثابت اسپینینگ، یک دوچرخه ی ثابت الپتیکال و یک تردمیل دارم. و هر روز دست کم ۲۰ دقیقه ورزش هوازی می کنم. اگر خون در بدن من پمپاژ می شود و اندورفین در آن ترشح می شود، به خاطر این است که از بدنم مراقبت کرده ام. من از تنها بدنی که دارم مراقبت می کنم.»

روتین مراقبت از پوست بسیار ساده ای دارد

در بحث مراقبت از پوست، آنیستون معتقد است که هر چه کمتر بهتر است. روتین او بسیار ساده است اما هر چه که پوستش برای درخشش نیاز دارد را به آن می دهد. او در اینباره گفته: «تمام روتین پوستی من یک آب و صابون برای پریدن خوابم است. خیلی سریع انجامش می دهم. من هیچ وقت هیچ کاری را خیلی طول نمی دهم. صادقانه می گویم، به نظر من همه ی کارها باید به ساده ترین شکل ممکن انجام شوند.»

با این حال، او هرگز بدون کرم ضد آفتاب خود را در معرض نور خورشید قرار نمی دهد. او در اینباره گفته: «بزرگ ترین حسرت من در بحث زیبایی حمام های آفتابی است که بدون کرم ضد آفتاب گرفتم.» حالا کرم ضد آفتاب مهم ترین بخش روتین مراقبت از پوست او است.

 

طناز السادات حسینی فر

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!