فانی لند‌

راز سنجش دقیق مدت استفاده از گوشی: بدانید هر روز چه قدر از گوشیتان بهره می‌برید!

در این مقاله توضیح داده‌ایم که چگونه بفهمیم چند ساعت از گوشی استفاده کردیم که از این طریق بتوانیم مدت زمان استفاده از موبایل خود و یا فرزندمان را به خوبی مدیریت و کنترل کنیم.

چگونه مدت زمان استفاده از گوشی را بفهمیم؟مدت زمان استفاده از گوشی سامسونگمدیریت مدت زمان استفاده از گوشی شیائومی

چگونه مدت زمان استفاده از گوشی را بفهمیم ؟

حتماً برایتان پیش آمده که گاهی اوقات آن‌قدر غرق در فضای مجازی و برنامه‌های مختلف می‌شوید که مدت زمان استفاده از گوشی از دستتان خارج می‌شود؛ خبر خوب اینست که بیشتر گوشی‌های هوشمند بطور خودکار مدت زمان استفاده شما را ثبت می‌کنند و در کنار آن راه‌های مختلفی برای مدیریت زمان استفاده از گوشی برای شما قرار داده‌اند.

روش‌های مختلفی برای اینکه بفهمیم چقدر از گوشی خود در طول روز استفاده می‌کنیم وجود دارد که در برندهای مختلف متفاوت بوده و شرکت‌های سازنده قابلیت خاصی را برای آن در نظرگرفته‌اند.

استفاده از قابلیت اختصاصی برای مدیریت استفاده از گوشیاستفاده از برنامه

در کنار راه‌هایی که در اینجا نام برده‌ایم، در مقاله‌ای دیگر به معرفی اپلیکیشن‌ها و برنامه مدیریت زمان استفاده از گوشی پرداخته‌ایم که می‌توانید با مراجعه به آن اپلیکیشن‌هایی برای محدود کردن زمان استفاده از گوشی با قابلیت‌های متفاوت پیدا کرده و دانلود کنید.

همانطور که می‌دانید دنیای موبایل دنیای گسترده‌ایست که خیلی از ما هنوز تمام ظرفیت‌های استفاده از آن را نمی‌دانیم؛ اگر به یادگیری انواع ترفند موبایل علاقه‌مند هستید، حتماً سری به این مقاله ما در مجله ۱۹کالا بزنید.

اگر میزان زمان استفاده از گوشی دغدغه شما محسوب می‌شود، در ادامه این مقاله به شما می‌گوییم که از کجا بفهمیم چند ساعت از گوشی استفاده کردیم و چطور این موضوع را مدیریت کنیم.

مدت زمان استفاده از گوشی سامسونگ

برای جواب این سوال که چگونه بفهمیم چند ساعت از گوشی استفاده کردیم سامسونگ هم مانند سایر برندها، ترفندی ساده برای آن در نظر گرفته است. One UI 5 با درک این نیاز، یک ویژگی به نام Digital Wellbeing را معرفی کرد که برای کنترل مدت زمان استفاده از برنامه های گوشی سامسونگ ساخته شده است. این ابزار که به نوعی یکی از چندین ترفند های گوشی سامسونگ محسوب می‌شود، برای کمک به نظارت و مدیریت موثر تایم استفاده از گوشی طراحی شده و عملکردهای مختلفی مانند تایمر برنامه‌ها و حالت خواب را ارائه می‌دهد.

قیمت ویژه: ۶,۵۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

قیمت ویژه: ۷,۹۷۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۲,۰۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵,۹۲۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۲۴,۰۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۷,۰۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

برای استفاده از این قابلیت می‌توانید از طریق تنظیمات گوشی سامسونگ وارد شوید.

از آنجاییکه استفاده از Digital Wellbeing در اندروید هم به همین شکل انجام می‌شود، می‌توانید برای دیدن راهنمای مفصل این روش مقاله اسکرین تایم اندروید را بخوانید. در آنجا هر آنچه را که در رابطه با این قابلیت نیاز دارید، توضیح داده‌ایم. 

لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید درباره مدت زمان استفاده از آیفون هم ییشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم که به مقاله لینک شده مراجعه کرده و پاسخ سوالات خود را بیابید.

مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی شیائومی

برای جواب به این سوال که چگونه بفهمیم چند ساعت از گوشی استفاده کردیم شیائومی راهکاری را برای کاربران خود در نظر گرفته که بسیار ساده است. مانند گوشی‌های سامسونگ، شما می‎‌توانید از اپلیکیشن سلامت دیجیتال و کنترل والدین که بصورت پیش فرض روی دستگاه‌های این برند نصب شده است، استفاده کنید. این قابلیت جذاب و کاربردی، یکی از ده‌ها ویژگی MUI است، که پیشنهاد می‌دهیم برای یاد گرفتن سایر ترفند های گوشی شیائومی حتماً سری به این مقاله بزنید.

در این مقاله توضیح دادیم که چگونه بفهمیم چند ساعت از گوشی استفاده کردیم، اما شما چند ساعت در روز با گوشی موبایلتان کار می‌کنید؟ راهکار شما برای مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی چیست؟ حتماً نظر خود را در قسمت کامنت بنویسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

سوالات متداول

از کجا بفهمیم چند ساعت از گوشی استفاده کردیم ؟

گوگل قابلیتی به نام Digital Wellbeing & parental controls را به طور پیش فرض روی دستگاه‌های اندرویدی نصب کرده است که با استفاده از آن طبق آموزشی که در مقاله داده شده، می‌توانید گزارشی از مدت زمان استفاده از گوشی را ببینید.

مدت زمان استفاده ار اینستاگرام را چطور محدود کنیم؟

با استفاده از قابلیتی که در مقاله توضیح داده شده است در گوشی‌های آیفون و اندرویدی می‌توانید مدت زمان استفاده از هر برنامه‌ای را مدیریت کنید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!