فانی لند‌

راهنمای انتخاب و خرید عالی‌ترین گوشی‌های موبایل موجود در بازار برای هر بودجه‌ای (اردیبهشت ۱۴۰۲)

به دنبال راهنمای خرید گوشی هستید و می‌پرسید با بودجه‌ای که دارم گوشی خوب چی بخرم ؟ در ادامه در رنج‌های قیمتی متفاوت، بهترین گوشی موجود در بازار را به شما معرفی می‌کنیم.

ویدیو چگونه بهترین گوشی موبایل را انتخاب کنیم ؟

√توجه: ضروریست قبل از عنوان بهترین گوشی ها در هر بازه قیمتی و پرداختن به نقاط قوت و ضعف هر کدام به این مهم اشاره کنیم که قیمت‌ها در بازار ایران با توجه به قیمت دلار معین می‌شود و با هر نوسان ضعیف در بازار ارز ممکن است قیمت‌ها تا چند میلیون هم جا‌به‌جا شود.

راهنمای خرید بهترین گوشی های بازار بر اساس قیمت

از نظر کلاس و رده‌ی هر گوشی، این ترتیب و دسته‌بندی دقیق بوده، اما ممکن است محدوده قیمت تا اندازه‌ای تغییر کند، برای مثال در مواقعی ممکن است گوشی‌هایی که در محدوده قیمتی ۵ تا ۶ میلیون تومان قرار می‌گیرند به محدوده ۷ تا ۱۰ میلیون تومان هم برسند و اینکه ممکن است تا چند وقت دیگر گوشی‌های ۳ میلیونی در بازار ایران وجود خارجی نداشته باشند.

بهترین گوشی در هر بازه قیمتی چیست؟ و از چه منابع قابل اعتمادی باید کمک گرفت؟ این موارد از جمله سوالاتیست که شاید قبل از خرید برای هر کاربری پیش بیاید. در پاسخ باید گفت که بهترین مشاوره خرید گوشی در این زمان برای شما استفاده از تجربه دیگرانست، مخصوصاً اشخاصی که به صورت فنی و به دور از هر گونه تعصب بهترین گوشی ها در هر بازه قیمتی را مورد بررسی قرار داده‌اند.

۱۹کالا به عنوان یکی از منابع آنلاین تجربه استفاده از اکثر گوشی‌های بازار را داشته و سعی کرده تا با ارائه تجربه خود به شما کمک کند تا بهترین گوشی در هر بازه قیمتی را بشناسید. در ادامه تحت عنوان راهنمای خرید گوشی به معرفی نقاط قوت و ضعف بهترین مدل گوشی هر برند در بازه‌های مختلف قیمتی می‌پردازیم.

در صورتی که مدلی را مدنظر قرار دادید برای اطلاعات بیشتر به صفحه محصول در فروشگاه رجوع کرده تا با اطلاعات فنی و نقد و بررسی کامل هر یک از محصولاتی که در اینجا معرفی می‌شود آشنا شوید.

قیمت ویژه: ۱۴,۷۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵,۹۳۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۹,۵۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۶,۴۴۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۲۵,۵۱۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۳,۳۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

برای انتخاب گوشی خوب اولین نکته‌ای را که هر کاربر می‌بایست بسته به نیاز خود در نظر بگیرد قیمت گوشی است. بدون شک قیمت را می‌توان مهم‌ترین نکته در هنگام خرید دانست، چرا که بسیاری دیگر از عوامل تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند و بهترین گوشی‌ ها را می‌توان از برچسب قیمتی آن تشخیص داد، زیرا طبیعتاً هر چه قیمت بالاتر می‌رود امکانات نیز بهتر خواهد شد. البته در صورت شناخت نیاز خود می‌توانید بهترین گوشی با قیمت مناسب را پیدا کنید.

مشخص کردن اولویت در خرید برای شما به عنوان خریدار، انتظار شما از دستگاه موبایل و اینکه چه کسی قرارست از آن استفاده کند، برای پاسخ به سوال گوشی چی بخرم بسیار حائز اهمیت است، برای مثال ممکنست بخواهید برای فرزند ۱۴ساله خود یک دستگاه موبایل تهیه کنید یا به دنبال خرید یک گوشی خوب قیمت مناسب برای هدیه دادن به فردی باشید که شناخت کلی نسبت به شخصیت، کار و شیوه زندگی او دارید…

نکته اصلی در زمان انتخاب اینجاست که باید صرف نظر از برند یا قیمت و امکانات مورد استفاده در یک دستگاه موبایل، خوب یا بد بودن و نوع امکانات آن را بسته به کاربرد و نیاز را خودتان تعیین کنید. ۱۹کالا به عنوان یک مرجع موبایل معتبر این مورد را بهترین راهنمایی برای افرادی که می‌پرسند گوشی خوب چی بخرم می‌داند.

شما در هنگام خرید چه نکاتی را مد‌نظر قرار می‌دهید؟ اینجاست که باید بدون تأثیر از تبلیغات و صرف هزینه زیاد در خرید، یک انتخاب معقول بین گوشی هایی که ارزش خرید دارند داشته باشید.

برای اینکه در رابطه با قیمت تصمیم‌‌گیری بهتری داشته باشید در ادامه بهترین گوشی ها در هر بازه قیمتی را به همراه مشخصات به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید بسته به نیاز خود بهترین گوشی دنیا را انتخاب کنید.

√در نظر داشته باشید تمامی مدل‌ها و قیمت‌های ذکر شده در این مقاله به استناد قیمت جهانی آن آورده شده و در ایران با توجه به نوسانات بازار ممکن است به مرور این قیمت‌ها نوسان داشته باشند. با این حال می‌توانید در این مقاله با بهترین گوشی در هر بازه قیمتی آشنا شوید.

بهترین گوشی تا ۳ میلیون

می‌توان گفت برای انتخاب بهترین مدل گوشی در محدوده قیمتی تا ۳ میلیون تومان شما عملاً انتخابی ندارید و شاید بتوانید یک مدل نوکیا یا سامسونگ قدیمی در این بازه بیابید و در کل آپشن‌های بسیار کمی دارید و حتی بهترین گوشی ها تا ۳ میلیون معمولاً به درد کسانی می‌خورد که استفاده چندانی از گوشی خود ندارند و صرفاً استفاده آن‌ها کاملاً معمولی و روزمره است. واقعیت اینست که دیگر نمی‌توان در این محدوده قیمتی مدلی را با استانداردهای ساخت کنونی خریداری کرد و شاید تنها گوشی‌ های ساده را بتوان در این محدوده قیمتی دسته‌بندی کرد.

ولی اگر کمی منطقی‌تر باشیم و به محدوده بالاتر از ۳ میلیون تومان فکر کنیم، انتخابات بهتری در دستمان است که در راهنمای خرید گوشی جا می‌گیرند. همان طور که اشاره کردیم این گوشی‌ها، قابلیت‌های چندان خاص و ویژه‌ای ندارند، اما از پس نیازهای سبک روزمره برمی‌آیند و به واسطه قیمت بسیار اقتصادیشان می‌توانند انتخاب مناسبی در این محدوده باشند.

در ادامه چند مدل از بهترین گوشی ها در هر بازه قیمتی را معرفی خواهیم کرد که ارزش خرید بالایی دارند.

بهترین گوشی تا ۴ میلیون

محدوده قیمتی تا ۴ میلیون تومان هم به درد گیمرها و کسانی که استفاده سنگینی از گوشی موبایل دارند نمی‌خورد. به عنوان مثال انواع گوشی جی پلاس عموماً در این محدوده‌ی قیمتی عرضه می‌شود که برای کاربری سبک مناسب هستند. در مشاوره خرید گوشی تا ۴ میلیون تومان باید گفت که بهترین گوشی‌‌هایی که قیمتی در این محدوده دارند هم برای آن دسته از افرادی کاربرد دارند که استفاده سنگینی از گوشی موبایل خود نداشته و بیشتر برای انجام کارهای متداول روزانه نیاز به گوشی دارند.

افرادی مثل خانم‌های خانه‌دار، پدر و یا مادر بزرگ‌ها که دوست دارند با آشنایان در ارتباط باشند و گاهی نیز در دنیای وب خود را سرگرم کنند و یا حتی دانش‌آموزان و کسانی که گوشی موبایل خود را صرفاً برای آموزش مورد استفاده قرار می‌دهند و این روزها با توجه به مجازی شدن بسیاری از کلاس‌های آموزشی به یک گوشی هوشمند نیاز دارند. اگر از این دسته افراد هستید قطعاً در این محدوده می‌توانید بهترین گوشی هایی که ارزش خرید دارند را انتخاب کنید…

به طور کلی و البته با توجه به اینکه قیمت گوشی شیائومی نسبت به دیگر برندهای خوب بازار مناسب‌تر‌ست، در لیست بهترین گوشی ۴ میلیونی و البته مدل‌هایی که کمی گران‌تر هستند، نام این برند از همه پررنگ‌ترست و رقیب چینی آن یعنی هواوی ظاهراً مثل قبل تمایل چندانی به تولید گوشی در این رنج قیمتی ندارد.

A04E

پیشنهاد خرید گوشی در رده اقتصادی‌ ۲۰۲۲ سامسونگ که قیمتی زیر ۱۰۰ دلار دارد. این گوشی خوب توانسته فروش قابل‌توجهی هم در کلاس پایین‌رده داشته باشد و محبوبیت آن در بین کاربران ایرانی نیز رو به افزایش است. همچنین خوش دست بودن و طراحی بروز گوشی A04e باعث شده به گزینه‌ای مناسب برای خانم‌ها تبدیل شود. اگر دنبال یک گوشی خوب با قیمت مناسب و نرم افزار بروز هستید، این مدل می‌تواند یکی از انتخاب‌هایتان باشد. گرچه باید به انتخاب نسخه پایه آن که رم  ۳ و ظرفیت ۳۲ گیگابایتی دارد، بسنده کنید.

گوشی سامسونگ Galaxy A04e

Poco C50

جدیدترین مدل پوکو در کلاس اقتصادی برای پاسخ به سوال گوشی چی بخرم که فقط ۸۰ یورو قیمت دارد پوکو C50 است که برای استفاده به عنوان گوشی دوم یا برای شرکت در کلاس‌های آنلاین مناسب است.

گوشی شیائومی Poco C50

گرچه نباید از آن انتظارات زیادی داشت و صرفاً برای انجام کارهای سبک روزانه ساخته شده است. باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری و طراحی نسبتاً بروز از جمله ویژگی‌های مهم بهترین گوشی در کلاس اقتصادی به شمار می‌روند.

Honor X5

یکی از جدیدترین مدل‌های این برند که تگ قیمتی کاملاً اقتصادی و ارزانی برای آن تعیین شده است.

بهترین گوشی در این کلاس قیمتی از مشخصاتی مثل باتری حجیم و طراحی زیبا بهره می‌برد. رنگ‌های جذاب نارنجی، آبی و مشکی نیز برای این مدل در نظر گرفته شده و تنوع خوبی در این زمینه دارد. اگر دنبال یک گوشی خوب با قیمت مناسب هستید و به غیر از استفاده‌ معمول و سبک روزانه استفاده دیگری ندارید، آنر X5 یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست.

گوشی آنر X5

بهترین گوشی تا ۶ میلیون

اگر گوشی قیمت مناسب در رنج قیمتی ۴ تا ۶ میلیون تومان بخواهید گزینه‌های بیشتری در اختیار شماست. در ادامه گوشی هایی که ارزش خرید دارند را معرفی خواهیم کرد. قطعاً با این بودجه هم می‌توانید بهترین گوشی موبایل را انتخاب کنید.

Redmi 12C

در این مشاوره خرید گوشی یکی از خوش قیمت‌ترین مدل‌های شیائومی که مشخصات بسیار خوبی را در کلاس خود ارائه می‌دهد قطعا همین ردمی ۱۲C است.

گوشی شیائومی Redmi 12C

دوربین ۵۰ مگاپیکسلی، باتری حجیم و طراحی بروز، از جمله ویژگی‌های بارز این گوشی خوب است. این مدل برای استفاده کودکان و رفع نیازهای روزمره گزینه مناسبیست.

redmi10a

اگر می‌پرسید که با کمترین قیمت، گوشی خوب چی بخرم این مدل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. ردمی ۱۰a از جمله گوشی‌های خوبیست که عملکردی مشابه با مدل قبلی خود دارد.

گوشی شیائومی Redmi 10A

در واقع در این کلاس قیمتی عملکرد سخت‌افزاری بسیار خوبی داشته و از جمله مدل‌هاییست که می‌توان گفت برای اجرای بازی‌های سبک‌تر ایده‌آل است و از این نظر می‌توانید روی آن حساب کنید. از طرفی باتری بزرگی هم داشته، بعلاوه سنسور اثر انگشت در طراحی به چشم می‌خورد که در این کلاس قیمتی یک مزیت خوب محسوب می‌شود.

Redmi 13C

یکی دیگر از اقتصادی‌ها که قیمتی پایین و امکاناتی بسیار خوب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد ردمی ۱۳C است. این مدل با استفاده از نمایشگر ۶.۷۴ اینچی IPS LCD تمام تلاش خود را کرده تا نیاز کاربران را با حداقل قیمت برآورده سازد. همچنین این مدل از تراشه Helio G85 و باتری پر قدرت ۵۰۰۰ میلی‌آمپری بهره برده است.

گوشی شیائومی Redmi 13C

ناگفته نماند این گوشی خوب دوربین دوگانه ۵۰ مگاپیکسلی دارد و در چهار نسخه با رم‌های ۴/۶/۸ گیگابایتی عرضه شده که مطابق با نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

Galaxy A05

قطعاٌ شما هم می‌دانید که قیمت گوشی سامسونگ همیشه بالا نیست و این برند مدل‌های اقتصادی بسیاری دارد که این مدل یکی از آن‌هاست.

گوشی A05 نیز با بکارگرفتن دوربین دوگانه ۵۰ مگاپیکسلی، استفاده از تراشه Helio G85 و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری سعی در جذب کاربران خود دارد.

گوشی سامسونگ Galaxy A05

به طور کلی نمایشگر و باتری خوب در کنار قیمت مناسب و پشتیبانی از فست شارژ ۲۵ واتی، این مدل را به گزینه‌ای ایده‌آل و بهترین گوشی در این بازه تبدیل می‌کند و به همین دلیل در این راهنمای خرید موبایل جای گرفته است.

Samsung A05S

یک پیشنهاد خرید گوشی دیگر از بهترین های بازار در کلاس اقتصادی‌ از برند سامسونگ گوشی A05s است که امکانات قابل‌قبولی نسبت به قیمتش دارد.

گوشی سامسونگ Galaxy A05s

این گوشی خوب قیمت مناسب با اندروید ۱۳ و رابط کاربری One UI Core عرضه شده است. تراشه Snapdragon 680 4G قدرت لازم برای انجام کارهای سبک را در اختیار شما می‌گذارد و با دوربین سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی این مدل، می‌توانید عکس‌های نسبتاً خوبی را ثبت کنید.

همچنین باتری این گوشی حجیم و ۵۰۰۰ میلی‌آمپریست. این مدل در ۳ نسخه با رم و حافظه متفاوت عرضه شده که تقریباً همه‌ی آن‌ها را در راهنمای خرید گوشی زیر ۶ میلیون تومان قرار می‌گیرند.

Poco C50

اگر باتری و نمایشگر بزرگ اولویت شماست و دنبال بهترین گوشی با قیمت مناسب می‌گردید، پوکو یک نماینده‌ی تازه نفس و خوش قیمت در این زمینه دارد. پوکو C50 به یک باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌آمپری مجهز شده که به راحتی تا ۲ روز را دوام می‌آورد.گرچه فست شارژ مناسبی برای آن در نظر گرفته نشده و باید با آداپتور ۱۰ واتی آن را شارژ نمایید که مدت زمان زیادی از شما می‌گیرد.

گوشی شیائومی Poco C50

به طور کلی در بازار ایران گوشی پوکو هواداران زیادی دارد. شاید یکی از جدیدترین و بهترین موبایل‌های اقتصادی این برند معروف و محبوب، این مدل باشد. طراحی این گوشی جذاب است و جنس بدنه‌ی آن پلی‌کربنات است. نمایشگر ۶.۵۲ اینچی با رزولوشن +HD و دوربین دوگانه ۸ مگاپیکسلی، از دیگر امکانات این گوشی خوب است. این مدل بهترین گوشی از برند پوکو از نظر قیمتست، گرچه تنها برای کارهای سبک و رفع نیازهای روزانه مناسب است.

Galaxy A04s

دوربین ۳گانه‌ی گوشی A04s اقتصادی و جدید در روز عکس‌های رضایت بخشی می‌گیرد؛ اما از سنسور اثر انگشت برخوردار نیست.

گوشی سامسونگ Galaxy A04s

اگر طرفدار برند سامسونگ هستید و از طرفی قصد تهیه مدل ساده‌ای را دارید که برای کارهای معمولی مناسب باشد این گوشی را هم به عنوان جدیدترین و بهترین گوشی کره‌ای در این محدوده می‌توانید مد نظر قرار دهید.

نمایشگر این گوشی خوب از نرخ نوسازی ۹۰ هرتزی تصویر هم پشتیبانی می‌کند که باعث روان‌تر شدن پیمایش در طول رابط کاربری می‌شود و فست شارژ ۱۵ واتی هم دارد. چنین ویژگی‌هایی در این کلاس قیمتی بسیار مناسب در نظر گرفته می‌شوند.

Galaxy A04

خوش‌دستی و سازگاری خوب نرم‌افزار با سخت‌افزار این مدل ما را مجاب کرد که آن را در لیست راهنمای خرید گوشی جای دهیم؛ بعلاوه دوربین دوگانه ۵۰ مگاپیکسلی آن نیز کیفیت خوبی دارد. این گوشی خوب که در همه زمینه‌ها مشخصات قابل‌قبولی دارد.

ناگفته نماند که گوشی A04 در چند نسخه با رم ۳ تا ۸ گیگابایتی عرضه می‌شود که طبیعتاً نسخه پایه آن با فضای ذخیره‌سازی ۳۲ گیگابایتی نسبت به ظرفیت‌های دیگر ارزان‌ترست. هرچند این مدل در لیست راهنمای خرید گوشی ما، بهترین نیست، اما از جمله گزینه‌های مناسب به شمار می‌رود.

گوشی سامسونگ Galaxy A04

بازه قیمتی ۶ تا ۷ میلیون تومان

اگر میپرسید در این بازه قیمتی چه گوشی بخرم بازهم تأکید می‌کنیم در بسیاری از مواقع سلیقه حرف اول را می‌زند و مبنای انتخاب بهترین گوشی تا ۷ میلیون برای ما، سخت‌افزار در کنار کیفیت ساخت هر محصول در قبال مبلغی است که برای آن می‌پردازید. در ادامه گوشی هایی که ارزش خرید دارند را معرفی میکنیم.

Galaxy M14

اصلی‌ترین دلیل انتخاب این گوشی در راهنمای خرید موبایل عملکرد بسیار خوب باتری آن بوده؛ البته در دیگر موارد مثل نمایشگر نیز، نسبت به قیمت، سامسونگ عملکرد قابل‌توجهی داشته است. در گوشی M14 از یک نمایشگر ۶.۶ اینچی PLS LCD استفاده شده که وضوحی به اندازه ۴۰۰ پیکسل در هر اینچ دارد و همچنین بکارگیری تراشه Exynos 1330 امکان اجرای بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها را در سطحی قابل‌قبول به شما می‌دهد. باتری این مدل ۶۰۰۰ میلی‌آمپریست که با فست‌شارژ ۱۵ واتی در زمانی حدود ۳ ساعت فول شارژ می‌شود.

گوشی سامسونگ Galaxy M14

به طور کلی در این کلاس می‌توان “ام۱۴” را یک گوشی خوش‌ساخت و همه‌فن‌حریف دانست که طول عمر باتری بسیار خوبی داشته و در لیست راهنمای خرید گوشی جایگاه ویژه‌ای دارد.

Redmi12

سری ردمی به واسطه قیمت‌های خوب و منصفانه‌اش همیشه از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و ردمی ۱۲ نیز یکی از جدیدترین و بهترین گوشی های بازار از این خط تولید است.

گوشی شیائومی Redmi 12

چیدمان لنزهای این مدل شما را یاد نسخه‌های پرو آیفون می‌اندازد، البته با این تفاوت که خبری از ماژول دوربین نیست. تراشه Helio G88 وظیفه تامین قدرت این گوشی قیمت مناسب را بر عهده دارد که حتی در اجرای بازی‌های نه چندان سنگین نیز موفق است و شما را ناامید نمی‌کند. باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌امپری در کنار دوربین سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی و رفرش ریت ۹۰ هرتزی از دیگر نقاط قوت آن به عنوان بهترین مدل گوشی محسوب می‌شوند.

Honor X7a

آنر که از برندهای چینی قدیمی بازار ایران است، هنوز هم طرفداران زیادی دارد و انصافاً گوشی‌های زیبایی را نیز عرضه می‌کند. X7A یکی از جدیدترین مدل‌های این برند در کلاس اقتصادی و در این راهنمای خرید گوشی است که علاوه بر طراحی خوب، مشخصات قابل‌قبولی را ارائه می‌هد. نرم‌افزار بروز و دوربین چهارگانه ۵۰ مگاپیکسلی به همراه یک باتری فوق حجیم می‌تواند هر کاربری را برای خرید این گوشی خوب وسوسه کند.

Galaxy A14 4G

بهترین موبایل اقتصادی سامسونگ از سری A که با توجه به قیمتش امکانات قابل‌قبولی را ارائه می‌دهد. دوربین سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی در کنار باتری حجیم و نرم‌افزار بروز توانسته مشتریان را به خوبی برای خرید وسوسه کند.

اگر شما هم دنبال یک مدل بروز و خوش قیمت در این راهنمای خرید گوشی هستید، حتماً نیم نگاهی به گوشی A14 داشته باشید.

گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه ۴G

Honor X6a

یکی از بهترین گوشی های بازار در کلاس قیمتی زیر ۷ میلیون که علاوه بر داشتن سخت‌افزار قابل‌قبول، از دوربین سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی و باتری ۵۲۰۰ میلی‌آمپری نیز بهره می‌برد و برای رقع نیازهای روزمره یا استفاده به عنوان گوشی دوم انتخاب عاقلانه‌ای محسوب می‌شود. آنر از جمله برندهاییست که گوشی های خوب با قیمت مناسب را عرضه می‌کند و بد نیست قبل از خرید آن‌ها را نیز بررسی کنید.

Galaxy A15 4G

یکی از بهترین گوشی های ۲۰۲۳ در کلاس اقتصادی‌های سامسونگ محسوب می‌شود که عملکرد بسیار خوبی داشته گوشی A15 است.

گوشی سامسونگ Galaxy A15

دوربین سه‌گانه این مدل شامل لنز واید ۵۰ مگاپیکسلی، اولتراواید ۵ مگاپیکسلی و ماکرو ۲ مگاپیکسلیست. تراشه بکار رفته در این مدل به عنوان بهترین گوشی اقتصادی، هلیو G99 بوده که سبب شده قیمت این مدل مناسب شود.

عملکرد نمایشگر Super AMOLED این گوشی از نظر رزولوشن و تراکم پیکسل یکی از بهترین‌ها در این کلاس قیمتی محسوب می‌شود که از رفرش ریت ۹۰ هرتزی نیز پشتیبانی می‌کند. باتری این مدل نیز حجیم و ۵۰۰۰ میلی‌آمپریست. ناگفته نماند این مدل به صورت پیش فرض با اندروید ۱۴ عرضه شده و از نظر نرم‌افزاری بروز است.

Poco M5

این مدل نیز یکی دیگر از مدل‌های خوش‌قیمت پوکو محسوب می‌شود که امکانات بسیار خوبی مثل دوربین سه گانه ۵۰ مگاپیکسلی، باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌آمپری به همراه فست‌شارژ ۱۸ واتی، تراشه Helio G99 و رفرش ریت ۹۰ هرتزی دارد. می‌توان پوکو M5 را یک گوشی خوب در این رنج قیمتی دانست که از لحاظ شارژدهی نیز عالی عمل می‌کند.

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5

قدرت خوب تراشه هم باعث می‌شود این مدل، از پس اکثر بازی‌های گرافیکی برآید و تقریباً از همه لحاظ می‌توان گفت در راهنمای خرید گوشی ما یکی از بهترین جایگاه‌ها در کلاس قیمتی خود را دارد.

Poco M5s

اگر می‌پرسید برای‎‏‎‌ استفاده‌های معمولی در این کلاس قیمتی گوشی چی بخرم پوکو ام۵اس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. پوکو M5s از تراشه‌ی پردازنده Helio G95 مدیاتک استفاده می‌کند که از قدرت مناسبی برخوردارست و می‌تواند همه‌ی برنامه‌‍‌ها، حتی بازی‌های سنگین را اجرا کند. گواهی IP53 نیز در مشخصات این گوشی به چشم می‎‌خورد که بیانگر مقاوم بودن آن در نفوذ قطرات آب و گرد و غبار است.

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s

پوکو برای این گوشی از یک پنل امولد با وضوح بالا و روشنایی فوق‌العاده استفاده کرده که آن را به گزینه‌ای مناسب برای وبگردی و فیلم دیدن تبدیل می‌کند. از نظر دوربین هم این مدل کم کسری ندارد و به دوربین چهارگانه ۶۴ مگاپیکسلی مجهز شده که قادرست با کیفیت ۴k فیلمبرداری کند و دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی آن هم عکس‌های فوق‌العاده‌ای ثبت می‌کند.

علاوه بر همه‌ی این‌ها این مدل از فست شارژ ۳۳ واتی پشتیبانی می‌کند و عملاً باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری آن در زمانی حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه کامل شارژ می‌شود…

Redmi 10 2022

ردمی ۱۰ ۲۰۲۲ مجهز به دوربین چهارگانه ۵۰ مگاپیکسلیست که نسبت به این کلاس قیمتی‌ کیفیت خوبی در عکاسی دارد و می‌تواند رضایت شما را جلب کند. از دیگر مزایای این مدل که باعث شده در لیست راهنمای خرید گوشی جا بگیرد، می‌توان به نرخ نوسازی ۹۰ هرتزی نمایشگر، استفاده از چیپست G88 هلیو و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری با فست شارژ ۱۸ واتی اشاره کرد که انصافاً در این رنج قیمتی مشخصات فوق‌العاده‌ایست و می‌توان آن را به عنوان بهترین گوشی اندروید معرفی کرد.

گوشی شیائومی Redmi 10 2022

همچنین این گوشی در سه نسخه عرضه شده که نسخه پایه با قیمت مناسبتری در دسترس است و یکی از مدل‌های آن که رم ۶ گیگابایتی و حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی دارد، در رنج قیمتی بالاتری قرار می‌گیرد.

بهترین گوشی تا ۱۲ میلیون تومان

شاید بپرسید کدام میان‌رده‌ها ارزش خرید بالایی دارند؟ و چه گوشی تا ۱۲ میلیون تومان ارزش خرید بیشتری دارد و به طور کلی بهترین گوشی های بازار در این بازه قیمتی چه ویژگی‌هایی دارند؟ اگر بخواهید حداکثر مبلغی بین ۷ الی ۱۲ میلیون برای گوشی هوشمند خود هزینه کنید، چه انتخاب‌هایی دارید؟ اگرشما هم از خود می‌پرسید گوشی خوب چی بخرم و به دنبال بهترین گوشی میان رده می‌گردید در ادامه با ما همراه باشید چراکه قرارست مدل‌هایی را معرفی کنیم که در محدوده‌ی ۷ تا ۱۲ میلیون قرار می‌گیرد و ارزش خریدشان بالاست.

در واقع شیائومی بیش‌ترین گزینه‌ها در لیست بهترین گوشی در هر بازه قیمتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سامسونگ نیز نمایندگان شایسته‌ای در کلاس‌های متفاوت دارد. در رنج قیمتی ۸ تا ۹ میلیون تومان باز هم سامسونگ و شیائومی انتخابات خوبی در اختیار شما قرار می‌دهند که به خوبی پاسخگوی انتظارات شما از یک گوشی هوشمند ایده‌آل هستند و در این مقاله به برخی از بهترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد…

 Redmi Note 13 5G

نوت ۱۳ ۵G که یکی از بهترین گوشی های ۲۰۲۴ در کلاس میان‌رده است، با مشخصات بسیار خوبی که دارد، توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند.

گوشی شیائومی Redmi Note 13 5G

نمایشگر استفاده شده در این گوشی از نوع AMOLED بوده و از نظر رزولوشن و ارائه رنگ، در رنج قیمتی خود کم‌نظیر است. البته به این مشخصات رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و پوشش گوریلاگلس ۵ را نیز باید اضافه کنیم. در بطن این مدل تراشه دایمنسیتی۶۰۸۰ قرار گرفته که برای کارهای روزانه و حتی گیمینگ مناسب است.

همچنین دوربین سه‌گانه ۱۰۸ مگاپیکسلی و باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌آمپری با فست شارژ ۳۳ واتی از دیگر ویژگی‌های این گوشی خوب با قیمت مناسب به شمار می‌رود که می‌تواند شما را برای خرید وسوسه کند. نسخه پایه این گوشی را می‌توانید با قیمت مناسبی خریداری کنید. البته ورژن پرمیوم این مدل که رم ۱۲ و حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی دارد، اندکی گران‌ترست.

Galaxy M34

در همه‌ی محدوده‌های قیمتی سامسونگ حداقل یک محصول خوب عرضه کرده و این شرکت باید بابت این همه کاربر مشتاق برای استفاده از محصولاتش به خود ببالد. باتری گوشی M34 ظرفیت ۶۰۰۰ میلی‌آمپری دارد که با فست‌شارژ ۲۵ واتی در زمانی حدود ۲ ساعت فول شارژ می‌شود و استفاده از تراشه اگزینوس ۱۲۸۰ هم امکان اجرای بازی‌ها را به شما می‌دهد. ولی بهترین ویژگی این مدل بعد از باتری، نمایشگر Super AMOLED آنست که علاوه بر پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی، روشنایی بالایی نیز دارد و در زمینه کیفیتی نیز می‌تواند رضایت هر کاربری را جلب کند.

گوشی موبایل سامسونگ گلکسی M34 5G

Redmi Note12 4G

یکی دیگر از بهترین گوشی ها در رنج قیمتی زیر ۱۰ میلیون که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. شیائومی نوت ۱۲ ۴G از طراحی ساده و بروزی برخوردارست و با آخرین نسخه اندروید عرضه شده و می‌تواند هرکاربری را به خود جذب کند.

گوشی شیائومی Redmi Note 12 4G

مشخصات این مدل با توجه به قیمتش آن را تبدیل به یکی از بهترین گوشی ها تا ۸ میلیون کرده است. از جمله امکانات این مدل می‌توان به مواردی مثل نمایشگر عالی AMOLED با پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی، باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری به همراه فست شارژ ۳۳ واتی و دوربین سه گانه ۵۰ مگاپیکسلی اشاره کرد. البته از سخت‌افزار قابل‌قبولی نیز برخوردارست و می‌توانیم آن را به عنوان بهترین گوشی اندروید در کلاس خودش معرفی کنیم.

Redmi Note12R Pro

یکی از گوشی‌های زیبا و خوش دست سال ۲۰۲۳ که با نمایشگر باکیفیت OLED، باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری، فست شارژ ۳۳ واتی و دوربین‌های ۲گانه ۴۸ مگاپیکسلی، پکیج کاملی از قابلیت‌های کاربردی را برای مشتریان خود به ارمغان آورده است.

البته نقطه قوت اصلی این گوشی رم ۱۲ گیگابایتی و تراشه Snapdragon 4 Gen 1 است که آن را برای بازی کردن کاملاً مناسب ساخته، هرچند این گوشی آنطور که باید در بازار ایران مورد استقبال قرار نگرفت و بیشتر در کشور چین فروش داشت، اما حیف بود نامی از آن در لیست بهترین گوشی ها نبریم.

Galaxy A25

سامسونگ امسال هم در کلاس میان رده عملکرد قابل قبولی داشته و مدل‌های زیادی را برای پیشنهاد خرید گوشی معرفی کرده که در این کلاس قیمتی، بهترین گوشی آن بی‌شک گوشی A25 است.

گوشی سامسونگ Galaxy A25

شاید پنل نمایشگر سوپر امولد این مدل واقعاً باکیفیت است و علاوه بر پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی، روشنایی ۱۰۰۰ نیتی دارد که باعث می‌شود حتی زیر نور مستقیم آفتاب بتوانید به راحتی محتوا را ببینیدی و با چالشی مواجه نشوید. گرچه از رزولوشن و نمایش رنگ عالی آن نیز نباید به سادگی گذشت.

تراشه پایدار و نام آشنای اگزینوس ۱۲۸۰ در این مدل استفاده شده تا با خیال راحت کارهای خود را پیش ببرید و خیالتان از مصرف باتری نیز راحت باشد. ناگفته نماند باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌آمپری نیز از دیگر مشخصات بارز این گوشیست و دوربین‌های سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی تکمیل کننده این پکیج ایده‌آل است.

Honor X7

با طراحی زیبا در کنار نمایشگر ۹۰ هرتزی و چیپست اسنپدراگون بهترین گوشی برای خریدست که علاوه‌ بر بهره‌گیری از امکانات روز، کیفیت دوربین و باتری بسیار خوبی هم دارد. این مدل عملکرد خوبی نیز در اجرای بازی‌های سبک دارد و دوربین آن در شرایط نوری مناسب عملکرد قابل‌قبولی از خود به جا می‌گذارد و در این رنج قیمتی یکی از بهترین‌ گوشی های بازارست. البته از باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری انر x7 نیز نباید گذشت. این مدل همه‌ی فاکتورهای لازم برای قرارگیری در راهنمای خرید گوشی ما را دارد.

گوشی آنر X7

Honor X8 5G

آنر در این گوشی خوب قیمت مناسب از تراشه اختصاصی و قدرتمند Snapdragon 480+ 5G استفاده کرده که فنآوری ساخت ۸ نانومتری آن مصرف شارژ را بهینه می‌کند. از دیگر نکات مثبت این گوشی باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری آنست که شارژدهی مناسبی دارد و از فست شارژ ۲۲.۵ واتی پشتیبانی می‌کند که در کمترین زمان ممکن گوشی شما را فول شارژ می‌کند. البته کیفیت نمایشگر و دوربین آنر X8 هم نسبتاً خوبست و همین موضوع ما را مجاب کرد که آن را در لیست راهنمای خرید گوشی قرار دهیم.

گوشی آنر X8 5G

Moto G84

اگر دنبال راهنمایی خرید گوشی در این کلاس و برند محبوب موتورولا هستید، این مدل یکی از خوش دست‌ترین‌هاست و تقریباً پکیجی کامل را به کاربران ارائه می‌دهد. از جمله نقاط قوت این گوشی عالی می‌توان به نمایشگر P-OLED با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌آمپری به همراه فست شارژ ۳۰ واتی اشاره کرد.

البته بی‌شک نقطه قوت اصلی این گوشی ظرافت و طراحی آنست که می‌تواند این گوشی را تبدیل به گزینه‌ای جذاب برای کاربران کند. اگر اندکی بودجه بیشتری داشته باشید، می‌توانید نسخه ۲۵۶/۱۲ گیگابایتی آن را نیز خریداری کنید تا خیالتان بابت ظرفیت حافظه داخلی و رم آسوده باشد.

Poco M6 Pro 4G

یکی از گوشی های خوب بازار که برای بازی کردن نیز نسبتاً مناسب است و اگر در این کلاس قیمتی موبایلی همه کاره می‌خواهید، این مدل را مدنظر داشته باشید؛ البته این گوشی می‌توانست از پردازنده قوی‌تری نیز بهره ببرد، اما ترجیح داده روی نمایشگر و باتری خود مانور دهد.

صفحه نمایش AMOLED بکار رفته در این مدل، روشنایی و رزولوشن بالایی دارد و از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی نیز پشتیبانی می‌کند. ناگفته نماند یک باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌آمپری نیز برای پوکو M6 پرو در نظر گرفته شده که با فست شارژ ۶۷ واتی در حدود ۴۵ دقیقه فول شارژ می‌شود.

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro

اگر تصمیم دارید هزینه‌ی کمتری صرف کنید، می‌توانید نسخه پایه این مدل را انتخاب کنید که از نظر اقتصادی انتخاب مناسب‌تری محسوب می‌شود و فقط حافظه داخلی و ظرفیت رم کم‌تری دارد.

Redmi Note 12 5G

با این که حدود یک سال از عرضه این گوشی قیمت مناسب می‌گذرد، اما هنوز هم بازار فروش آن داغ است و مشتریان زیادی علاقمند به خرید شیائومی نوت ۱۲ هستند.

گوشی شیائومی Redmi Note 12

مشخصات خوب و وعده پشتیبانی نرم افزاری شیائومی باعث شده کاربران با خیالی راحت به سراغ این مدل بروند. این گوشی سخت افزار قدرتمندی نیز دارد و به تراشه Snapdragon 4Gen1 مجهز شده که علاوه بر توانایی اجرای اکثر بازی‌های گرافیکی، پایداری مناسب و مصرف باتری بهینه‌ای نیز دارد. باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری و نمایشگر عالی AMOLED از دیگر ویژگی‌های مهم این مدل است که باعث شده از دید بسیاری از کاربران بهترین گوشی تا ۱۰ میلیون تومان خودش لقب بگیرد.

Redmi Note 12S

این گوشی یک مدل همه‌فن‌حریف و از گوشی های خوب بازار محسوب می‌شود که تقریباً در همه زمینه‌ها عملکرد قابل‌قبولی دارد. نمایشگر AMOLED با رفرش ریت ۹۰ هرتزی به همراه باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری و مصرف شارژ خوب، نوت ۱۲S را تبدیل به وسیله‌ای ایده‌آل برای تماشای فیلم کرده است.

گوشی شیائومی Redmi Note 12S

البته نرم افزار و سخت افزار نیز سازگاری خوبی باهم دارند و در انجام کارهای روزانه و نسبتاً سنگین نیز هیچ لگ و باگی نخواهید دید. یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت این مدل، دوربین سه گانه ۱۰۸ مگاپیکسلی آنست که مسلماً برای علاقمندان به عکاسی یک ویژگی مهم محسوب می‌شود. اگر دنبال بهترین موبایل در این کلاس قیمتی هستید، این مدل را نیز دست کم نگیرید.

Redmi Note 12 Pro 4G

اگر دنبال یک گوشی قیمت مناسب می‌گردید که نمایشگر و باتری کم‌نقصی داشته باشد، نوت ۱۲ پرو ۴g همان گزینه مدنظرتان است.

گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G

این گوشی خوب از یک صفحه نمایش ۶.۶۷ اینچی AMOLED با پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و روشنایی عالی ۱۱۰۰ نیتی برخوردارست و در نمایش رنگ‌ها نیز عملکردی بسیار خوب دارد. همچنین باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری آن در استفاده‌های عادی تا یک و نیم روز دوام می‌آورد و با فست شارژ ۶۷ واتی در مدت زمان بسیار کمی فول شارژ می‌شود و هیچوقت دغدغه باتری را با این گوشی حس نخواهید کرد.

البته از دوربین چهارگانه ۱۰۸ مگاپیکسلی این مدل نیز نباید چشم پوشی کرد. اگر در ذهن خود می‌پرسید در کلاس میان رده گوشی خوب چی بخرم که ارزش خرید بالایی داشته باشد؟ ۱۲پرو شما را ناامید نمی‌کند.

Galaxy A34

سامسونگ امسال به سخت‌افزار میان رده‌های خود اهمیت ویژه‌ای داده تا بهترین گوشی ها را روانه بازار کند و دل کاربران گیمرش را نیز به دست آورد. گوشی A34 به تراشه قدرتمند دایمنسیتی ۱۰۸۰ مجهز شده که توانایی اجرای بازی‌های سنگین گرافیکی را نیز دارد. صفحه‌نمایش این گوشی نیز در حد یک پرچمدار است و علاوه بر پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی، روشنایی و وضوح تصویر کم نقصی ارائه می‌دهد. خوشبختانه گواهی IP67 نیز برای این مدل گرفته شده تا آن را در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم سازد. در کل اگر به دنبال یک گوشی خوب با قیمت مناسب از برند سامسونگ با سخت افزار قوی می‌گردید، این مدل را به ذهنتان بسپارید.

گوشی سامسونگ Galaxy A34

Honor X8a

در این مشاوره خرید گوشی حیف است اسمی از آنر نیریم. آنر میان رده جدیدش را با لنز ۱۰۰ مگاپیکسلی عرضه کرده که در کم‌تر مدلی بکار رفته و معمولاً شاهد سنسورهای ۱۰۸ مگاپیکسلی بودیم. با این که آنر X8a از متریالی پلاستیکی ساخته شده، اما حس خوبی را به کاربر القا می‌کند. باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپری با فست شارژ ۲۲.۵ واتی در کنار تراشه Helio G88 تکمیل کننده مشخصات بهترین گوشی آنر در این کلاس قیمتی است.

گوشی آنر X8a

Galaxy A24

از برند سامسونگ و در کلاس قیمتی زیر ۱۸۰ دلار بی‌شک گوشی A24، بهترین گوشی در ایران است. نرم‌افزار بروز با حداقل پشتیبانی ۳ ساله به همراه سخت‌افزار نسبتاً قدرتمند از نقاط قوت اصلی بهترین مدل گوشی در این کلاس قیمتی به حساب می‌آیند. البته عملکرد دوربین ۵۰ مگاپیکسلی این گوشی نیز واقعاً خوب است و شما را ناامید نمی‌کند. ناگفته نماند نمایشگر Super AMOLED بکار رفته در این میان رده از روشنایی عالی ۱۰۰۰ نیتی برخوردارست و حتی زیر نور آفتاب به راحتی می‌توانید با آن کار کنید.

گوشی سامسونگ Galaxy A24

Poco X5

میان‌رده جدید پوکو سنت شکنی نکرده و بیشتر تمرکز خود را روی مباحثی گذاشته که یک گیمر به آن نیاز دارد. در این گوشی علاوه بر استفاده از تراشه خوب Snapdragon 695 5G، شاهد یک نمایشگر عالی Super AMOLED هستیم که روشنایی آن به ۱۲۰۰ نیت می‌رسد و از قابلیت‌های روز دنیا مثل رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی نیز به خوبی پشتیبانی می‌کند. باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری با فست شارژ ۳۳ واتی نیز خیال شما را از بابت مصرف شارژ تا حد زیادی راحت می‌کند. ناگفته نماند دوربین سه‌گانه ۴۸ مگاپیکسلی پوکو X5 نیز فراتر از تصور ظاهر شده و می‌توانید عکس‌های جذابی با آن ثبت کنید. اگر یک مدل همه‌فن‌حریف و خوش‌قیمت می‌خواهید و پیش خود می‌گویید آخر گوشی چی بخرم ؟ این مدل برای شما گزینه مناسبی است.

گوشی شیائومی Poco X5

Galaxy M33

گوشی M33 از نمایشگر ۶.۶ اینچی TFT LCD با روشنایی خوب، وضوح ۴۰۰ پیکسل در هر اینچ و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی تصویر بهره برده است.

گوشی سامسونگ Galaxy M33 5G

همچنین گوریلاگلس ۵ محافظ خوبی برای این صفحه نمایش محسوب می‌شود. چیپست Exynos 1280 نیز به خوبی از پس تأمین قدرت این میانرده برمی‌آید و با وجود لنز ۵۰ مگاپیکسلی در دوربین و باتری بزرگ و ۶۰۰۰ میلی‌آمپری این مدل باید گفت با یک گوشی همه‌فن‌حریف روبه‌رو هستیم. پس اگر در بین میانرده‌ها به دنبال بهترین گوشی هستید این مدل قطعاً همان گزینه مد نظر شماست.

redmi note13 pro 5G

ردمی نوت ۱۳  پرو ۵G با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی‌ و نمایشگر فوق‌العاده‌اش که تقریباً از همه‌ی قابلیت‌های روز دنیا از جمله رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند، توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند و خود را به عنوان یک گوشی خوب و همه‌فن‌حریف در کلاس میان‌رده‌ها معرفی نماید. طبق تست‌های گرفته شده، تقریباً در همه زمینه‌ها می‌توان روی این گوشی حساب باز کرد.

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G

دوربین سه‌گانه ۲۰۰ مگاپیکسلی با لنزهای فرعی اولتراواید و ماکرو دست عکاسان را برای عکاسی باز گذاشته و تراشه Snapdragon 7s Gen 2 نیز تصاویر را به خوبی ثبت می‌کند و عملکرد گیمینگ کم‌نقصی دارد. باتری ۵۱۰۰ میلی‌آمپری این مدل با پشتیبانی از فست شارژ ۶۷ واتی، تنها در ۴۴ دقیقه فول‌شارژ می‌شود.

در کل باید بگوییم این مدل به واسطه ویژگی‌هایش، توانسته جایگاه ویژه‌ای در راهنمای خرید موبایل ما پیدا کند و یکی از بهترین گزینه‌‎ها برای هر کاربری است.

redmi note13 Pro 4G

نسخه ۴G ردمی نوت ۱۳ پرو  را هم می‌توان جزء بهترین گوشی های ۲۰۲۴ بازار با دوربین ۲۰۰مگاپیکسلی و نمایشگر فوق‌العاده AMOLED در نظر گرفت که مسلماً طرفداران زیادی در ایران پیدا خواهد کرد. صفحه نمایش ۶.۶۷ اینچی این مدل در حد یک پرچمدارست و رزولوشون و وضوح تصویر آن، در بهترین حالت قرار دارد.

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro

همچنین نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی این نمایشگر، باعث می‌شود پیمایش فوق‌العاده سریع و روانی را تجربه کنید.

از کیفیت ساخت بالای این گوشی هم نباید به سادگی گذشت؛ چرا که حس پرمیوم بودن را کاملاً به کاربر القاء می‌کند و می‌تواند بهترین گوشی در ایران از نظر خیلی‌ از افراد باشد. شاید تنها ایرادی که بتوان به این مدل گرفت، چیپست نه چندان قدرتمند Helio G99 Ultra مدیاتک باشد که زیاد برای گیمرها مناسب نیست. هر چند قدرت کافی برای اجرای بازی‌های سبک و کارهای روزانه را دارد. به هرحال قطعاً این مدل در لیست راهنمای خرید گوشی برای اغلب کاربران جذاب است.

Poco X4 Pro 128/6

بهترین مدل گوشی در این کلاس قیمتی از برند است که توانسته به خوبی خود را در دل کاربران جا کند و با نمایشگر AMOLED و بهره بردن از قابلیت ۵G در لیست راهنمای خرید گوشی و مدل‌های پرفروش امسال قرار گرفته است. از دیگر دلایل محبوبیت پوکو X4 پرو می‌توان استفاده از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و چیپست Snapdragon 695 5G را نام برد که با فنآوری ساخت ۶ نانومتری خود، مصرف شارژ را به حداقل می‌رساند و باید گفت با امکاناتی که این گوشی دارد، ارزش خرید بسیار بالایی داشته و جزء بهترین گوشی ها با قیمت مناسب قلمداد می‌شود.

گوشی شیائومی Poco X4 Pro 5G

راهنمای خرید گوشی ۱۲ تا ۲۰ میلیون

اگر هنوز هیچکدام از مدل‌های ذکر شده در این راهنمای خرید گوشی باب میل شما نبوده و می‌خواهید بودجه بیشتری برای موبایل مدنظر خود اختصاص دهید؛ گوشی های خوب قاتلین پرچمدار بهترین گزینه‌های پیش روی شما هستند. البته مدل میان‌رده‌‌ی شیائومی و پوکو را نیز نباید دست کم گرفت. در ادامه بهترین گوشی موبایل در این محدوده قیمت را با هم بررسی می‌کنیم.

Note 12Pro 5G

سری نوت پرو همیشه طرفداران زیادی داشته و دلیل آن هم قیمت‌گذاری مناسب و ارائه امکانات عالیست. ردمی نوت ۱۲ پرو خوب نیز با برخورداری از تراشه دایمنسیتی ۱۰۸۰ و نمایشگر عالی OLED حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. از طرفی هم در زمینه باتری نیز عملکردی موفق از خود به جا گذاشته و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری آن علاوه بر شارژدهی خوب، با پشتیبانی از فست شارژ ۶۷ واتی تنها در ۴۶ دقیقه فول شارژ می‌شود. این مدل می‌تواند پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد و در این راهنمای خرید گوشی یکی از بهترین‌هاست.

گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro

Note 12Pro Plus

این مدل که یکی از بهترین گوشی ها تا ۲۰ میلیون تومتن به شمار می‌رود و اگر دوربین برای شما اولویت اول است نسخه پروپلاس با سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی قطعاً توجه شما را به خود جلب می‌کند.

البته در خروجی نهایی تراشه نیز بسیار تاثیرگذارست و چیپست دایمنسیتی ۱۰۸۰ به خوبی روی تصاویر پردازش لازم را انجام می‌دهد. گرچه در بخش‌های دیگر مثل باتری و نمایشگر نیز ردمی نوت ۱۲ پرو پلاس عملکردی کم‌نقص دارد و تقریباً در همه زمینه‌ها بهترین گوشی در کلاس قیمتی خودش است.

گوشی شیائومی + Redmi Note 12 Pro

Poco F5

سری جدید F تقریباً در همه زمینه‌ها توانسته بدرخشد و کاربران زیادی را برای خرید وسوسه کند و از بهترین گوشی های بازار به حساب می‌آید. پوکو F5 از کیفیت ساخت خوبی برخوردار بوده و علاوه بر طراحی بروزی که دارد، بسیار خوش دست است. صفحه نمایش AMOLED با پشتیبانی از تمامی قابلیت‌های روز دنیا مثل +HDR10 و رفرش ریت ۱۲۰هرتزی، باعث شده این مدل هم برای بازی کردن و هم برای تماشای فیلم مناسب باشد.

گوشی موبایل شیائومی Poco F5

البته از سخت افزار قدرتمند و تراشه نسل جدید Snapdragon 7+ Gen 2 نیز نباید به سادگی گذشت که به سادگی توانایی اجرای تمامی بازی‌های سنگین گرافیکی را دارد.

باتری حجیم و فست شارژ ۶۷ واتی از دیگر ویژگی‌های عالی بهترین گوشی بازار در این کلاس قیمتی است.

Galaxy A35

امسال سری A گلکسی بهترین گوشی های خود را روانه بازار کرده و اگر قصد دارید یک مدل میان رده و همه فن حریف از این برند را بخرید، گوشی A35 شاید بهترین موبایل این خانواده برای شما باشد. این گوشی با گرفتن گواهی IP67 مثل یک پرچمدار در برابر آب و گرد و غبار مقاوم شده و نرم‌افزاری کاملاً بروز دارد.

گوشی سامسونگ Galaxy A35

نمایشگر عالی Super AMOLED با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی در کنار تراشه قدرتمند اگزینوس ۱۳۸۰ باعث شده این مدل برای گیمرها نیز بسیار جذاب باشد. دوربین سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی به همراه باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی‌آمپری، تکمیل‌کننده مشخصات این مدل به عنوان یکی از بهترین گوشی های تا ۱۵ میلیون است. ناگفته نماند شما با هر دو لنز اصلی و سلفی، امکان فیلمبرداری با کیفیت ۴K را دارید.

Galaxy A55

سری جدید میان‌رده پرطرفدار سامسونگ با این که نتوانست انتظارات را کامل برآورده کند، اما بازهم فروش خوبی در مارکت داشته و گوشی A55 یک گوشی مناسب برای خرید است.

گوشی سامسونگ Galaxy A55

در بطن این مدل تراشه قدرتمند اگزینوس ۱۴۸۰ قرار گرفته که توانایی بالایی در اجرای بازی‌های گرافیکی دارد. دوربین‌های سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی به واسطه پردازش خوب چیپست اگزینوس، کیفیتی عالی را به شما ارائه می‌دهد و خروچی نهایی عکس‌ها یک سر و گردن از “َa35” بهتر است.

نمایشگر Super AMOLED با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی در کنار باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری می‌تواند توجه هر کاربری را به خود جلب کند و حضور این مدل را در لیست راهنما خرید گوشی توجیه می‌کند.

Galaxy A54

اگر دنبال بهترین مدل گوشی می‌گردید که قیمتی مناسب داشته باشد و از برند سامسونگ باشد، “A54” می‌تواند گزینه جذابی برای شما باشد. A54 سامسونگ از نمایشگر عالی Super AMOLED بهره می‌برد که علاوه بر وضوح و روشنایی فوق‌العاده، از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و HDR10+ نیز پشتیبانی می‌کند.

گوشی سامسونگ Galaxy A54

تراشه قدرتمند اگزینوس ۱۳۸۰ از ان یک مدل مناسب برای برای بازی‌های سنگین ساخته است. باتری حجیم و دوربین عالی ۵۰ مگاپیکسلی سه گانه از دیگر دلایلیست که باید آن را کاندیدای بهترین گوشی اندروید در کلاس خودش بدانیم.

Xiaomi 13T

نسخه ارزان‌تر پرچمدار سال ۲۰۲۲ شیائومی که در سال ۲۰۲۳ عرضه شد و با مشخصات تحسین‌برانگیزش به سادگی شما را برای خرید ترغیب می‌کند. تنها با دست گرفتن شیائومی ۱۳T لوکس بودن آن را حس خواهید کرد.

گوشی شیائومی ۱۳T

این مدل از شیشه و پلاستیک ساخته شده و پنل جلویی آن با گوریلاگلس ۵ محافظت شده است. نمایشگر فوق‌العاده AMOLED با نرخ‌نوسازی ۱۴۴ هرتزی کیفیت را به شما هدیه می‌دهد. همچنین دوربین سه‌گانه لایکا برای این گوشی در نظر گرفته شده که همه با کیفیت بالای آن آشنایی داریم.

لنز اصلی ۵۰ مگاپیکسلی در کنار سنسور اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی و تله فوتو ۵۰ مگاپیکسلی تنوع زیادی را برای عکاسی در اختیار شما قرار می‌دهد. ناگفته نماند فست شارژ ۶۷ واتی در نظر گرفته شده برای این گوشی نیز تنها در ۴۲ دقیقه باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری آن را فول شارژ می‌کند.

این مدل یکی از بهترین موبایل‌هاییست که در این لیست راهنمای خرید گوشی ما قرار گرفته و در همه‌زمینه‌ها حرف‌هایی برای گفتن دارد. لازم به ذکرست این فلگشیپ کیلر در دو نسخه با رم ۸ و ۱۲ گیگابایتی و حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی عرضه شده است.

Poco x4 GT

برند پوکو در هر رنج قیمتی، نماینده‌ی شایسته‌ای در لیست راهنمای خرید گوشی دارد و طرفداران بی‌شماری نیز در بازار ایران پیدا کرده است. این گوشی قدرتمند نیز مشخصات فوق‌العاده‌ای داشته که قطعاً بسیاری از خریداران می‌توانند آن را هم جزء گزینه‌های منتخب خود قرار دهند.

نمایشگر ۶.۶ اینچی با رزولوشن +Full HD و نرخ‌نوسازی ۱۴۴ هرتزی، رم ۸گیگابایتی، تراشه قدرتمند Dimensity 8100 5G، دوربین سه‌گانه ۶۴ مگاپیکسلی و باتری ۵۰۸۰ میلی‌آمپری با فست شارژ عالی ۶۷ واتی از جمله امکانات کم‌نظیر این مدل محسوب می‌شوند. پوکو ایکس فور جی تی یک مدل همه‌فن‌حریف بوده که برای بازی کردن ایده‌آل است. با توجه به اینکه این مدل از چندین نظر عملکردی عالی داشته ما آن را در لیست بهترین گوشی این کلاس قیمتی قرار داده‌ایم…

گوشی شیائومی Poco X4 GT 5G

این مدل در جایگاه خود بهترین گوشی در ایران است که برخی آن را در کلاس فلگشیپ کیلرها می‌دانند. از جمله نقاط قوت آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:برخورداری از پردازنده‌ی قدرتمند Dimensity 8100 5G با امتیاز بنچمارک بالا و عملکرد عالی گیمینگدوربینی با لنز اصلی ۶۴ مگاپیکسل و قابلیت فوکوس خودکاربرخورداری از نمایشگری با تراکم پیکسلی ۴۰۷ پیکسل‌در‌هر‌اینچ و رفرش ریت ۱۴۴ هرتز که توسط گوریلاگلس ۵ محافظت می‌شود.برخورداری از یک باتری ۵۰۸۰ میلی‌آمپری که با فست شارژ ۶۷ وات قادرست در کمتر از ۵۰ دقیقه به طور کامل شارژ شود.

Poco F4

بهترین گوشی از دید بسیاری از کاربران که نسبت به قیمتش مشخصاتی عالی ارائه می‌دهد. برخلاف اکثر محصولات این برند، متریال لوکسی در طراحی این مدل بکار برده شده و هر دو پنل از شیشه گوریلاگلس است تا حس پرمیوم خیلی خوبی را به کاربران متنقل شود.

تراشه قدرتمند Snapdragon 870 5G به همراه نمایشگر AMOLED با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی از دیگر مشخصات این گوشی کم‌نقص است. ناگفته نماند دوربین پوکو F4 نیز سه‌گانه و ۶۴ مگاپیکسلی بوده و کیفیت خوبی دارد. باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپری با فست شارژ ۶۷ واتی تکمیل‌کننده مشخصات این گوشیست.

گوشی شیائومی Poco F4 5G

Xiaomi 12Lite

«میانرده‌ای در لباس پرچم‌دار» شاید بهترین جمله برای توصیف این مدل به عنوان یکی از بهترین گوشی های بازار همین باشد. سخت‌افزار شیائومی ۱۲ لایت در وضعیت خوبی قرار دارد.

گوشی شیائومی ۱۲ Lite

نمایشگر AMOLED با نرخ نوسای ۱۲۰ هرتزی و توانایی نشان دادن ۶۸ میلیارد رنگ در کنار چیپست Snapdragon 778G و دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی این مدل را به یکی از بهترین گوشی های این کلاس تبدیل می‌کند و قطعاً جایگاه مطمئنی در لیست راهنمای خرید گوشی دارد.

Honor 70

این مدل همه فن حریف یکی از کاندیداهای اصلی بهترین گوشی در این لیست است که از نظر طراحی فوق‌العاده بوده و دوربین اصلی ۵۴ مگاپیکسلی آن نیز کیفیت کم‌نظیری دارد و شاید یکی از بهترین‌ها از نظر دوربین در این کلاس از برند آنر باشد، پس قطعاً آنر ۷۰ سزاوار حضور در این لیست راهنمای خرید گوشی است. جالبست بدانید نمایشگر اولد و با کیفیت این مدل حدود ۹۰ درصد نمای جلو را به خود اختصاص داده و آن را تبدیل به یکی از کم‌حاشیه‌ترین موبایل‌های بازار کرده است.

گوشی آنر ۷۰

Galaxy A73

بهترین گوشی خانواده A که با بهره بردن از تراشه‌ی Snapdragon 778G 5G قدرت سخت‌افزاری رضایت بخشی دارد. نمایشگر فوق‌العاده باکیفیت Super AMOLED plus با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و پیک روشنایی ۸۰۰ نیتی تجربه بصری فوق‌العاده‌ای را برای کاربران رقم می‌زند.

همچنین این مدل از محدود میان‌رده‌هاییست که از گواهی IP67 برخوردارست و به خوبی در برابر آب و گرد و غبار مقاوم شده است.
برای ثبت لحظات خاص می‌توانید روی این میان‌رده نیز حساب ویژه‌ای باز کنید، چرا که با دوربین چهارگانه و لنز اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی بکار رفته در این مدل، می‌توان عکس‌های فوق‌العاده‌ای را ثبت کرد. باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری با پشتیبانی از فست شارژ ۲۵ واتی، تکمیل کننده مشخصات این مدل است. همان‌طور که گفتیم این مدل در حال حاضر بهترین گوشی برای خرید از سری A است و از نظر اقتصادی بودن قیمت گوشی a73 بصرفه است و در لیست راهنمای خرید گوشی جایگاه ویژه‌ای دارد.

گوشی سامسونگ Galaxy A73

Xiaomi 12T

این گوشی همه‌فن حریف شیائومی نیز گزینه‌ی مناسبی برای خریدست که می‌تواند رضایت هر کاربری را جلب کند. از جمله ویژگی‌های گوشی شیائومی ۱۲T می‌توان به موارد فوق اشاره کرد:

برخورداری از تراشه فوق‌العاده قدرتمند دایمنسیتی ۸۱۰۰-Ultraدوربین باکیفیت ۱۰۸ مگاپیکسلیباتری ۵۰۰۰ میلی‌ِآمپری با قابلیت سوپر فست شارژ ۱۲۰ واتینمایشگر فوق‌العاده آمولد

گوشی شیائومی ۱۲T

Xiaomi Black Shark 5

اگر از هواداران بازی‌های سنگین موبایلی هستید و به دنبال بهترین گوشی گیمینگ می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم این مدل را هم مد نظر قرار دهید.

بلک شارک خط تولید اختصاصی گیمینگ شیائومیست که هر سال مدل‌های فوق‌العاده‌ای را وارد بازار می‌کند. گوشی بلک شارک ۵ هم مشخصات فوق‌العاده‌ای مثل تراشه‌ی پردازنده‌ی قدرتمند، فست شارژ ۱۲۰ واتی، نمایشگر امولد ۱۴۴ هرتزی و تریگرهای فیزیکی مخصوص بازی دارد که می‌تواند نظر گیمرها را به خود جلب کند. از‌این‌رو در لیست بهترین گوشی جای گرفته است.

گوشی شیائومی Black Shark 5

Poco X6 Pro

یکی از بهترین گوشی های سال ۲۰۲۴ که مشخصاتی در حد یک پرچمدار واقعی دارد. طراحی زیبایی برای پوکو X6 Pro در نظر گرفته شده که می‌تواند به خوبی حس پرمیوم را به کاربران القاء کند. یکی از قدرتمندترین تراشه‌های دایمنسیتی یعنی Dimensity 8300 Ultra در این مدل استفاده شده که امتیاز آنتوتوی آن بالای ۱ میلیون است و به راحتی می‌توانید حتی گرافیکی‌ترین بازی‌ها را با آن اجرا نمایید.

گوشی شیائومی Poco X6 Pro

همچنین در کنار این سخت افزار قدرتمند، نمایشگری فوق‌العاده از نوع AMOLED با پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی در این گوشی بکار گرفته شده که می‌تواند یک پکیج ایده‌آل برای گیمرها باشد.

این گوشی از دوربین سه‌گانه ۶۴ مگاپیکسلی بهره برده که کیفیت بی‌نظیری دارد. باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری این مدل نیز به لطف لیتوگرافی ۴نانومتری تراشه، مصرفی بهینه دارد و با فست شارژ ۶۷ واتی تنها در ۴۵ دقیقه فول شارژ می‌شود.

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم این مدل در لیست راهنمای خرید گوشی بهترین گزینه از برند پوکو است.

بهترین گوشی تا ۲۵ میلیون تومان

اگر می‎‌پرسید تا ۲۵ میلیون چه گوشی بخرم هم موارد فوق را بررسی کنید:

Redmi Note 13 Pro Plus

شاید بهترین گوشی در سری ردمی نوت که تا به امروز زوانه بازار شده، همین مدل باشد که تقریباً در همه‌ی زمینه‌ها عملکردی عالی دارد. طراحی زیبا در کنار متریال باکیفیت توانسته ردمی نوت ۱۳ پرو پلاس را مانند یک مدل پرمیوم نشان دهد. جالب است بدانید از نظر مقاومت در برابر آب نیز با یک پرچمدار واقعی برابری می‌کند و گواهی IP68 برای آن گرفته شده است. نمایشگر AMOLED آن رزولوشن و ارائه رنگ فوق‌العاده‌ای دارد و تقریباً از تمامی قابلیت‌‍‌های زور دنیا پشتیبانی می‌کند و به خوبی می‌تواند هر کاربری را به خود مجذوب سازد.

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro Plus

تراشه بکار رفته در این مدل Dimensity 7200 Ultra بوده که برای مصارف گیمینگ نیز مناسب است. دوربین سه گانه ۲۰۰ مگاپیکسلی و باتری حجیم با فست شارژ ۱۲۰ واتی از دیگر مشخصات عالی این مدل محبوب بازار ایران و جهان به حساب می‌آید.

S23 FE 5G

گوشی S23 FE را هم می‌توان یک مدل خوش‌ساخت، زیبا و همه‌فن‌حریف دانست که در لیست راهنمای خرید موبایل جایگاه ویژه‌ای دارد. در نگاه اول خیلی ساده متوجه لوکس بودن و کیفیت ساخت بالای آن خواهید شد.

گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE

این گوشی از نمایشگر ۶.۴ اینچی Dynamic AMOLED 2X استفاده کرده که نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی داشته و بهترین گوشی بازار از نظر ارزش خرید محسوب می‌شود که در همه زمینه‌ها خوب کار کرده است. این گوشی از تراشه قدرتمند اگزینوس ۲۲۰۰ نیز بهره برده که قدرت کافی برای اجرای سنگین‌ترین بازی‌های گرافیکی روز دنیا را دارد.

ناگفته نماند عکاسان هم نباید به سادگی از این مدل موجود در لیست راهنمای خرید گوشی بگذرند، چرا که دوربین آن، یکی از بهترین‌هاست. در واقع دوربین ۳ گانه و ۵۰ مگاپیکسلیست و در عملکرد، توان رقابت با بهترین ۲۰۰ مگاپیکسلی‌های بازار را نیز دارد. البته لنز تله فوتو ۸ مگاپیکسلی این مدل نیز در نوع خود عالیست.

از دیگر نقاط قوت این مدل برخورداری از گواهی IP68 است که این گوشی را نسبت به گرد و غبار و آب کاملاً ایمن می‌سازد. همچنین سامسونگ با استفاده باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپری که از فست شارژ سیمی ۲۵ واتی، شارژ بیسیم ۱۵ واتی و شارژ معکوس ۴.۵ واتی پشتیبانی می‌کند، پکیجی کامل و خوب را در اختیار کاربران قرار داده و باعث شده این مدل را به عنوان بهترین گوشی موبایل معرفی کنیم.

Poco F5 Pro

شاید بهترین گوشی ساخته شده توسط پوکو که از همه لحاظ برای گیمینگ ایده‌آل است همین مدل است. تراشه پرچمدار Snapdragon 8+ Gen 1 به همراه حافظه رم بالا نشان می‌دهد این مدل برای گیمرها عرضه شده است. نقطه قوت بزرگ دیگر اینمدل به عنوان بهترین موبایل نمایشگر آنست که رزولوشنی حتی بیش از بسیاری از پرچمداران نسل گذشته ارائه می‌دهد و علاوه بر آن از تمامی قابلیت‌های روز دنیا پشتیبانی می‌کند و روشنایی ۱۴۰۰ نیتی دارد. درواقع هیچ ایرادی نمی‌توان به صفحه نمایش آن به عنوان بهترین مدل گوشی وارد کرد. باتری ۵۱۶۰ میلی‌آمپری با فست شارژ ۶۷ واتی تکمیل کننده این پکیج گیمینگ است. اگر به بازی کردن با موبایل علاقه دارید، حتماً در راهنمای خرید گوشی پوکو F5 پرو را نیز بررسی کنید.

گوشی شیائومی F5 Pro

Xiaomi 12T Pro

اگر به دنبال بهترین گوشی شیائومی هستید، در این محدوده قیمتی یکی از مدل‌های بی‌نظیری که پیش رویتان قرار می‌گیرد این مدل با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی است که توانایی رقابت با بهترین دوربین‌ های موجود در موبایل را دارد.
گوشی شیائومی ۱۲T Pro که از بهترین گوشی ۲۰۲۲ محسوب می‌شود از اتصال ۵G نیز برخوردارست و از فست شارژ ۱۲۰ واتی هم پشتیبانی می‌کند. همچنین نمایشگر AMOLED آن از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند.

گوشی شیائومی ۱۲T Pro

در این مدل چیپست فوق‎‌العاده‌ی Snapdragon 8+ Gen 1 استفاده شده که قدرت کم‌نظیری برای اجرای بازی‌های گرافیکی و برنامه‌های سنگین دارد و از این بابت خیالتان راحت باشد که وجود آن در راهنمای خرید گوشی بی‌دلیل نیست.

Galaxy S21 FE 5G

یکی از قوی‌ترین فلگشیپ‌کیلرهای تولید شده سامسونگ تا به امروز که همه‌ی قابلیت‌های یک پرچمدار را در خود جای داده و بهترین گوشی با قیمت مناسب است. این مدل به تراشه قدرتمند اگزینوس ۲۱۰۰ مجهز شده که قدرت و سرعتی ایده‌آل برای اجرای بازی‌های گرافیکی دارد.

البته یک نسخه با چیپست Snapdragon 888 5G نیز از این گوشی ساخته شده که بسته به بازار هدف در دسترس مشتریان قرار گرفته است. دوربین سه‌گانه ۱۲ مگاپیکسلی بکار رفته در  اس ۲۱ اف ای نیز فراتر از انتظار ظاهر شده و عکس و فیلم‌های بی‌نظیری ثبت می‌کند.

گوشی موبایل سامسونگ گلکسی S21 FE 5G

برای این گوشی بهترین گواهی ضد آب یعنی IP68 نیز گرفته شده است. نمایشگر Dynamic AMOLED 2X با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی مشخصات این مدل را تکمیل می‌کند و بدون اغراق باید گفت این فلگ شیپ‌کیلر هیچ چیز از یک پرچمدار کم ندارد. ناگفته نماند این مدل با یک باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپری و فست شارژ ۲۵ واتی تغذیه می‌شود و در راهنما خرید گوشی ما یکی از بهترین‌هاست.

Xiaomi 12

از جمله بهترین گوشی های بازار و پرچمدار خوش‌ساخت شیائومی که علاوه بر طراحی و متریال فوق‌العاده با استفاده از به‌روزترین تراشه کوالکام یعنی Snapdragon 8 Gen 1 با فنآوری ساخت ۴ نانومتری در زمینه قدرت حریف می‌طلبد. دوربین ۵۰مگاپیکسلی و فست شارژ ۶۷ واتی گوشی شیائومی ۱۲ از دیگر قابلیت‌های بی‌نظیریست که باعث شده در لیست راهنمای خرید گوشی قرار بگیرد.

گوشی شیائومی ۱۲

iPhone SE2022

همان طور که میدانید قیمت گوشی ایفون نسبت به برندهای دیگر بالاترست. بهترین گوشی با قیمت مناسب از برند اپل که می‌توانید با قیمت بهتری آن را خریداری کنید (البته در نظر داشته باشید که با توجه به بازار قیمت گوشی در ایران، امکان نوسان قیمت بسیار بالاست).

در واقع در بین گوشی‌های این رنج قیمتی اگر بخواهیم بهترین گوشی در بازار را معرفی کنیم که سخت‌افزاری در حد یک پرچمدار داشته باشد و از لحاظ عملکرد گیمینگ و کارایی تا چند سال جواب بدهد، بهترین انتخاب می‌تواند آیفون SE 2022 باشد که تا سال‌ها آپدیت نرم‌افزاری نیز می‌گیرد.

گوشی اپل مدل آیفون iPhone SE 2022

این گوشی از لحاظ پردازنده و سرعت کم‌نظیر بوده و فوق‌العاده خوش‌دست و خوش‌ساخت است و یکی از بهترین مد‌های لیست راهنما خرید گوشی محسوب می‌شود. البته اگر اهل عکاسی هستید، این مدل تک لنز است و تنوع لنزی بسیار پایینی دارد و نمایشگر آن نیز اندکی کوچک بوده و حاشیه‌های زیادی اطراف آن دیده می‌شود.

بهترین گوشی تا ۳۰ میلیون تومان

در این بازه ی قیمتی می‎توانید گوشی پرچمدار و فوق‌العاده‌‎ای مثل شیائومی ۱۲ پرو را انتخاب کنید، گرچه با توجه به قدیمی بودن آن، بد نیست نیم‌نگاهی به نسخه پرمیوم گوشی محبوب و مناسب بازی از برند پوکو نیز بیندازید که در راهنمای خرید تا ۲۵ میلیون نیز مشخصات نسخه پایه آن را به اختصار بیان کردیم.

گوشی موبایل شیائومی ۱۲Pro

۱۲/۵۱۲ Poco F5 Pro

از بهترین موبایل های پوکو که فوق‌العاده خوش‌ساخت و زیباست و تراشه پرچمدار آن توان اجرای هر گیمی را دارد. لنز اصلی ۶۴ مگاپیکسلی این مدل کیفیتی عالی دارد و اگر به عکاسی علاقه‌مندید این گوشی یکی از بهترین انتخاب‌هاست، گرچه تمرکز اصلی آن بر روی سخت افزارست و توصیه می‌کنیم گیمرها به سراغ آن بروند.

نسخه پرمیوم این گوشی که از ۱۲ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد، باعث شده مولتی تسکینگ آن نیز کم نقص باشد و همه فاکتورهای لازم برای حضور در لیست راهنمای خرید گوشی را دارد.

گوشی شیائومی F5 Pro

راهنمای خرید گوشی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان

اگر می‌پرسید تا ۵۰ میلیون تومان گوشی خوب چی بخرم مدل هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم برایتان ایده‌ال هستند.

GalaxyS23

نسخه پایه پرچمدار امسال سامسونگ یکی از گوشی های خوب و همه فن حریف بازار است که عملکردی کم‌نقص در هز زمینه‌ای دارد. با وجود برندهای قدرتمند مارکت جهانی، واقعاً انتخاب بهترین گوشی کار ساده‌ای نیست، اما مشخصات خوب سامسونگ S23 مثل برخورداری از بهترین نمایشگر گوشی‌های اندرویدی، اسپیکرهای استریو AKG و دوربین عالی باعث شده از دید بسیاری از کاربران بهترین گوشی در ایران قلمداد شود.

گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G

GalaxyS23 plus

بسیاری از کاربران عاشق  گوشی‌های بزرگ و پرچمدار سامسونگ هستند، اما نه به اندازه نسخه اولترا بودجه دارند و نه سایز و اندازه نسخه پایه پرچمدار امسال را می‌پسندند، این دسته از مشتریان شاید پیش خود بگویند آخر گوشی چی بخرم که با سلیقه و علایقشان جور دربیاید.

بهترین انتخاب برای شما نسخه پلاس است، چرا که تمامی قابلیت‌های مورد نیازتان مثل نمایشگری بزرگ و باکیفیت، سخت افزار قدرتمند و دوربین و باتری عالی را در اختیارتان می‌گذارد و اس ۲۳ پلاس بهترین گوشی بر اساس قیمت محسوب می‌شود.

گوشی سامسونگ + Galaxy S23

Galaxy Z Flip 5

اگر در این راهنمای خرید موبایل دنبال بهترین گزینه از نظر خوش دست بودن و طراحی می‌گردید، نسل جدید زدفلیپ بهترین گوشی در این زمینه است. زد فلیپ ۵ تنها ۱۸۷ گرم وزن دارد و درحالت جمع شده، نمایشگر ۶.۷ اینچی آن تقریباً نصف می‌شود و به سادگی در جیب یا دست جا می‌گیرد. البته طراحی، تنها جذابیت بهترین گوشی زدفلیپ نیست و مشخصاتی مثل دو نمایشگر باکیفیت، تراشه Snapdragon 8 Gen2 و دوربین عالی از دیگر امکاناتیست که باعث شده از دید خانم‌های سخت پسند، این مدل بهترین گوشی بازار تلفی شود.

گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip 5

GalaxyS24

پرچمدار ۲۰۲۴ شرکت سامسونگ قطعاً مثل همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و طرفداران این برند کره‌ای آن را بهترین گوشی ایران می‌دانند.

دوربین عالی، نمایشگر بی‌نظیر و تراشه‌ی قدرتمند هر کسی را برای خرید سامسونگ S24 جدید وسوسه می‌کند. شکی نیست که این گوشی هم همانند سایر مدل‌های این سری جزء بهترین گوشی هاست و ارزش حرید بالایی دارد.

گوشی سامسونگ Galaxy S24 5G

iPhone15

پرچمدار برند پرطرفدار آمریکایی در سال ۲۰۲۳ که طرفداران آیفون حتی بدون دانستن مشخصات این گوشی حاضر به خرید آن هستند، چرا که قدرت و کیفیت اپل برای همه ثابت شده است. یکی از روان‌ترین و سریع‌ترین تراشه‌های ساخته شده تا امروز در کنار یکی از بهترین دوربین‌ها می‌تواند هر کاربری را مجذوب خود سازد. گرچه از کیفیت عالی متریال و همینطور حس پرمیوم ایفون ۱۵ نیز نباید به سادگی گذشت. تنها مشکل این مدل رجیستر نشد ن آنست و حیف بود نامی از آن در لیست راهنمای خرید گوشی نبریم.

iPhone 13 mini

ایفون ۱۳ مینی یکی از خوش‌دست‌ترین و جذاب‌ترین گوشی‌های ساخته شده توسط اپل که جدا از اندازه و کیفیت ساخت فوق‌العاده‌اش، یک گوشی همه فن حریف و قدرتمندست که هر کاربری را برای خرید وسوسه می‌کند.

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 mini

در واقع چشم پوشی از این مدل سخت است و جایگاه مناسبی را در مشاوره خرید گوشی ما دارد.

iPhone13

مدل پایه پرچمدار سری ۱۳ اپل که بهترین موبایل در این بازه قیمتیست و تغییرات چشمگیری نسبت به نسخه قبلی داشته و بعد از مدت‌ها شاهد کوچک شدن ناچ آن هستیم. از جمله پیشرفت‌های آن نسبت به سری ۱۲ می‌توان به بهبود طراحی، پردازنده و دوربین اشاره کرد که پیشنهاد می‌کنیم مشخصات و قیمت ایفون ۱۳ را حتماً مشاهده کنید تا بهتر متوجه دلیل حضور آن در مقاله راهنما خرید گوشی شوید.

گوشی موبایل اپل مدل آیفون iPhone 13

Galaxy S24 Plus

کاندیدای بهترین گوشی بازار ایران در کلاس پرچمدار از برند سامسونگ قطعاً همین مدلست که در بازار طرفداران بسیاری دارد. این گوشی از نمایشگر ۶.۷ اینچی فوق‌العاده Dynamic LTPO AMOLED 2X با نرخ نوسازی ۱۲۰هرتزی و روشنایی ۲۶۰۰ نیتی بهره می‌برد که رزولوشن و کیفیت تصویر بسیار بالایی دارد. همچنین در بطن این گوشی از تراشه فوق‌العاده قدرتمند اگزینوس ۲۴۰۰ استفاده شده که فنآوری ساخت ۴ نانومتری دارد. البته از کیفیت ساخت بالای آن و پوشش گوریلاگلس ویکتس ۲ نیز نباید به سادگی گذشت. در کل اس ۲۴ پلاس از جمله بالانشین‌های لیست راهنمای خرید گوشی محسوب می‌شود.

گوشی سامسونگ Galaxy S24 5G Plus

راهنمای خرید گوشی بیشتر از ۵۰ میلیون تومان

اگر بودجه زیاد برای شما اهمیتی نداشته و فقط کیفیت و کارآیی گوشی برایتان مهم است و می‌خواهید یک موبایل منحصربه‌فرد و لوکس داشته باشید، موارد زیر از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب به‌شمار می‌رود.

Galaxy S23 Ultra

غول جدید سامسونگ و کاندیدای بهترین گوشی سال پکیجی عالی را به شما ارائه می‌دهد و ارزش خرید بسیار بالایی دارد. اس ۲۳ اولترا به خوبی از S-Pen محبوب پشتیبانی می‌کند و حساسیت تاچ آن شما را شگفت زده خواهد کرد. دوربین فوق‌العاده چهارگانه ۲۰۰ مگاپیکسلی در کنار تراشه فوق قدرنمند Snapdragon 8 Gen 2 هیچ حرفی برای منتقدان باقی نمی‌گذارد. نمایشگر بی‌نقص و طول عمر بالای باتری نیز از دیگر ویژگی‌های این مدل است. مهم نیست گیمر باشید یا عاشق عکاسی و اهل تماشای فیلم، در هر صورت این مدل از بهترین گوشی های بازار است و از پس هرکاری به بهترین شکل برمی‌آید.

گوشی سامسونگ Galaxy S23 Ultra 5G

Galaxy S24Ultra

نسخه اولترا پرچمدار محبوب امسال سامسونگ که یک غول همه‌فن‌حریف محسوب می‌شود که اگر به دنبال بهترین گوشی سامسونگ باشید، قطعاً این مدل را هم در نظر گرفته‌اید.

نمایشگری کم‌نظیر در کنار دوربین، باتری فوق‌العاده و یک تراشه اختصاصی ۴ نانومتری، اس ۲۴ اولترا را به یکی از بهترین گوشی‌ها در این رنج قیمتی تبدیل کرده و قطعاً یک گزینه ایده‌آل در لیست راهنمای خرید گوشی به حساب می‌آید.

گوشی سامسونگ Galaxy S24 Ultra 5G

این مدل با استفاده از چیپست قدرتمند اگزینوس ۲۴۰۰ و دوربین چهارگانه ۲۰۰ مگاپیکسلی کاندیدای اصلی بهترین گوشی سال است. البته از کیفیت ساخت فوق‌العاده بالای آن نیز نباید گذشت که شکل و شمایلی شبیه به سری نوت دارد و از قلم معروف S-PEN نیز پشتیبانی می‌کند. ناگفته نماند در این سری هوش مصنوعی نیز نقش بزرگی ایفا می‌کند و در تمامی قسمت‌ها شاهد تاثیر آن هستیم.

Galaxy ZFold 5

بهترین گوشی در ایران و کلاس تاشوها بی‌شک نسل جدید زدفولد است. زد فولد ۵ دستگاهی جذاب و همه‌فن‌حریف است که می‌تواند حتی عاشقان iOS را برای خرید وسوسه کند.

گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 5

این گوشی با توجه به مشخصات و طراحی کم‌نقصش می‌تواند بهترین گوشی برای خرید سخت پسندان باشد. نمایشگر فوق‌العاده Dynamic AMOLED 2X که می‌تواند به اندازه یک تبلت و تا ۷.۶ اینچ گسترده شود، بی‌شک آپشنی بزرگ برای دوستداران تماشای فیلم و گبمرها است چراکه قدرت خود را از تراشه قدرتمند Snapdragon 8 Gen 2 می‌گیرد و تا چندسال به راحتی می‌توانید حتی گرافیکی‌ترین بازی‌ها و سنگین‌ترین برنامه‌ها را روی آن اجرا کنید. طول عمر بالای باتری و دوربین عالی سه‌گانه ۵۰ مگاپیکسلی از دیگر ویژگی‌های بارز بهترین موبایل تاشو سامسونگ است.

Galaxy ZFold 4

سامسونگ سعی کرده همچنان در تولید گوشی‌هایی با نمایشگر تاشو پیشرو باشد. همانطور که می‌دانید سری zfold می‌تواند به اندازه یک تبلت بزرگ شود. این مدل یکی از زیباترین و بهترین گوشی ها در بین مدل‌های تاشو محسوب می‌شود که نمایشگر داخلی آن تا ۷.۶ اینچ گسترده می‌شود.

همچنین این صفحه‌نمایش از نوع Foldable Dynamic AMOLED 2X بوده و از نرخ‌نوسازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند و به خوبی با گوریلاگس ویکتس محافظت شده است. طراحی زیبا و استفاده از متریال باکیفیت این مدل را تبدیل به یکی از بهترین گوشی های بازار کرده که حس لوکس بودن و خاص بودن را کاملاً به شما القاء می‌کند.

سامسونگ در زد فولد ۴ از تراشه Snapdragon 8+Gen1 استفاده کرده که در اجرای بازی‌های گرافیکی عالی بوده و کم نمی‌آورد و بی‌دلیل نیست که این مدل حتی با توجه به قیمت بالا هم در مقاله راهنمای خرید موبایل وجود دارد.

گوشی سامسونگ گلکسی Z Fold 4 5G

اگر دنبال یک گوشی همه‌فن حریف و فوق‌العاده لوکس هستید، این مدل بی‌شک برای شما ساخته شده و از بهترین گوشی های این محدوده قیمتی است.

iPhone 13 pro

نسخه پرو نسل ۱۳ آیفون بهبودهای بی‌نظیری داشته که شاید از مهم‌ترین آن‌‌ها، افزایش سرعت پردازنده گرافیکی تا ۵۰ درصد نسبت به  قبل و کوچک شدن ناچ بالای صفحه باشد. همچنین بزرگ شدن سنسور دوربین و در نتیجه جذب نور بیشتر به لنز، کیفیت نهایی عکس‌ها را بالاتر برده و قطعاً در این رنج قیمتی کاندیدای اصلی بهترین گوشی بازار ایفون ۱۳ پرو است.

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro

iPhone 13 pro max

این مدل نسبت به نسخه پرو اندکی بزرگ‌ترست و نمایشگر ۶.۷ اینچی دارد و باتری آن نیز ارتقاء یافته و به ۴۳۵۲ میلی‌آمپر رسیده که نسبت به نسخه‌های دیگر مسلماً بهتر عمل کرده است. دوربین نیز نسبت به نسل قبلی علی‌رغم تغییر نکردن از لحاظ پیکسل، بهبود داشته و در عملکرد این تغییر محسوس و قابل مشاهده است. به جرأت می‌توان گفت که این مدل یکی از بهترین گوشی‌ های تولید شده تا به امروز است. برای اطلاع از مشخصات دقیق و فنی آیفون ۱۳ پرو مکس به لینک محصول مراجعه کنید.

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro Max

iPhone 15 Pro

نسخه پرو پرچمدار ۲۰۲۳ آیفون محبوب که با تراشه قدرتمند اختصاصی A17 Pro با فنآوری ساخت ۳ نانومتری عرضه شده است. این گوشی در زمینه دوربین و سخت افزار عملکردی خارق‌العاده دارد و باتری ۳۲۷۴ میلی‌آمپری آن از فست شارژ پشتیبانی می‌کند و تنها در ۳۰ دقیقه ۵۰ درصد شارژ می‌شود. عملرد باتری این گوشی نسبت به گذشته بسیار بهینه‌تر شده و حتی کاندیدای اصلی بهترین باتری گوشی از نظر طول عمر است. در کل این مدل در همه چیز بهترین عملکرد را دارد و شما را شگفت‌زده می‌کند.

iPhone 15promax

شاهکار بی‌چون و چرای امسال آیفون که از هر نظر یکه‌تاز است. این گوشی همانند نسخه پرو بهترین دوربین و سریع‌ترین چیپست در بین گوشی‌های هوشمند را دارد. اگر به کیفیت ساخت، سرعت، قدرت و باتری اهمیت می‌دهید، بهترین انتخاب پیش روی شما آیفون ۱۵ پرومکس است که می‌توان آن را بهترین گوشی ایران و جهان نیز معرفی کرد. گرچه مشکلات رجیستری آن پابرجاست و حتماً قبل از خرید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید.

در این مقاله سعی کردیم بهترین گوشی در هر بازه قیمتی را بررسی و انتخاب را برای شما تا جای ممکن راحت کنیم. نظر شما چیست؟ بهترین گوشی از نظر شما باید چه استانداردی داشته باشد؟ آیا مدل دیگری می‌شناسید که در لیست راهنمای خرید موبایل ما آن را پیدا نکردید؟ فراموش نکنید قبل از خرید حتماً نیازهای خود را اولویت‌بندی کنید تا بتوانید بهترین گوشی ها در هر بازه قیمتی را انتخاب کنید. نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۹۱ رای

سوالات متداول

بهترین گوشی تا 3 میلیون تومان کدام است؟

✔️گوشی های این بازه قیمتی چندان کارایی خاصی ندارند و تنها برای معمولی ترین کارها و یا استفاده به عنوان گوشی دوم مناسب هستند. اگر تمایل به خرید یک گوشی خوب دارید پیشنهاد می‌کنیم کمی بودجه‌یتان را افزایش دهید تا در رنج قیمتی بالاتر مدل مناسب خود را بیابید.

بهترین گوشی تا 5 میلیون تومان کدام است؟

✔️ در این بازه از لحاظ سخت افزاری بهترین گوشی «a04s» است که در همه زمینه‌ها خوب کار کرده است. اگر طرفدار سامسونگ هستید، این گوشی گزینه مناسبیست…

بهترین گوشی تا 12 میلیون تومان کدام است؟

✔️ در این کلاس شما انتخاب‌های خوب بسیاری برای بهترین گوشی دارید، اما اگر یک گوشی همه فن حریف می‌خواهید، بهترین گزینه برای شما گوشی «redmi note 12 pro 4G» است که علاوه بر حافظه داخلی بسیار خوب نمره‌ای در حد یک پرچمدار از بنچمارک دریافت کرده که گویای قدرت بی‌نظیر آن است.

بهترین گوشی تا 18 میلیون تومان کدام است؟

✔️ اگر قصد همچین هزینه‌ای را دارید، باید به فکر یک گوشی قدرتمند از نظر امکانات و سخت افزار باشید که در همه زمینه‌ها شما را راضی نگه دارد و یکی از بهترین گوشی ها «Poco F5» شرکت شیائومی است که با مجهز شدن به تراشه snapdragon 870، باتری 4500 میلی‌آمپری با فست شارژ 67 واتی و کیفیت ساخت و نمایشگری کم‌نقص، می‌تواند هر کاربری را راضی نگه دارد.

بهترین گوشی تا 25میلیون تومان کدام است؟

✔️ «S21fe» و «xiaomi 12t pro» دو مورد از بهترین گزینه‌هایی هستند که در این محدوده‌ی قیمتی می‌توانید بیابید.

بهترین گوشی که در محدوده‌ی 30 تا 50 میلیون تومان می‌توان خرید چیست؟

✔️ بهترین انتخاب شما در این رنج قیمتی نسخه پایه پرچمداران شرکت اپل، سامسونگ و شیائومی است که می‌توانید مطابق با اولویت‌ها و سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

بهترین گوشی بالای 50 میلیون تومان کدام است؟

✔️ اگر هزینه‌ای که می‌کنید برای شما اهمیتی ندارد و از بابت بودجه مشکلی ندارید، بهتر است به سراغ پرچمداران اپل بروید که در کیفیت و روان بودن حرف اول را می‌زنند. «iPhone 13 ProMax» قوی‌ترین و بهترین گوشی رجیستر شده حال حاضر ایران است که به یکی از با کیفیت‌ترین دوربین‌های چهارگانه و نمایشگری 6.7 اینچی و تراشه فوق‌العاده قدرتمند A15 مجهز شده و در عین بزرگ بودن حس لوکس بودن را خیلی خوب به شما منتقل می‌کند. البته رهبر پرچمداران شرکت سامسونگ یعنی “S23 Ultra” نیز عملکردی کم نقص داشته و از قلم S-pen نیز پشتیبانی می‌کند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!