فانی لند‌

روش‌های کشف اینکه یک مرد همدلی و مهربانی ندارد!

آیا تا به حال درباره این فکر کرده‌اید که از حرف های یک نفر چه چیزهایی درباره او می توان فهمید؟کلمات می‌توانند بسیار روشنگر باشند. اگر مردی اغلب از ۱۰ عبارتی که در ادامه مرور می کنیم، استفاده کند، می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که او فرد مهربان یا همدلی نیست.

۱. «برایم مهم نیست»

این عبارت بسیار مهم است. وقتی مردی به طور مکرر می‌گوید «برایم مهم نیست»، این نشانه واضحی از کمبود همدلی در او است. البته همه ما لحظاتی از بی‌تفاوتی داریم، اما بی‌توجهی مداوم به احساسات دیگران یا نتایج موقعیت‌ها، یک علامت هشدار است.

همدلی به معنای درک و همراهی با احساسات دیگران است. فردی که اغلب از این عبارت استفاده می‌کند، ممکن است جایی برای افکار و احساسات دیگران در دنیای خود نداشته باشد. بنابراین، اگر «برایم مهم نیست» را زیاد می‌شنوید، توجه کنید. این فرد شاید مهربان‌ترین یا با درک‌ترین مرد زندگی شما نباشد.

۲. «همه چیز درباره من است»

گاهی اوقات تمرکز بر روی خود اشکالی ندارد؛ همه ما به مراقبت از خود نیاز داریم. اما اگر مردی همیشه همه چیز را در مورد خودش می‌داند، این نشان می‌دهد که او ممکن است از مهربانی و همدلی بی‌بهره باشد.

همدلی به معنای توانایی قرار گرفتن در موقعیت دیگران است و مهربانی اغلب به معنای الویت قرار دادن نیازهای دیگران بر نیازهای خود است. اگر کسی همیشه اولویت را به خود و نیازهایش می‌دهد، این نشان می‌دهد که او ممکن است در این ویژگی‌ها ضعف داشته باشد.

بنابراین، اگر با مردی سروکار دارید که نمی‌تواند جز درباره خودش و نیازهایش صحبت کند، محتاط باشید. چراکه می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که او آن‌قدرها که امیدوار بودید، مهربان یا با درک نیست.

۳. «تو خیلی حساس هستی»

وقتی کسی از این عبارت استفاده می‌کند، گویا احساسات یا تجربیات شما را نادیده می‌گیرد. همدلی به معنای پذیرفتن و احترام گذاشتن به احساسات دیگران است، نه تحقیر آنها. اگر یک مرد اغلب از این عبارت استفاده می‌کند، ممکن است نشان دهنده کمبود مهربانی و همدلی در او باشد.

۴. «شوخی کردم»

آیا تا به حال عبارت «شوخی کردم» را شنیده‌اید؟ این یکی می‌تواند پیچیده باشد. شوخی‌ها قرار است خنده‌دار و سرگرم‌کننده باشند، اما گاهی اوقات آزاردهنده و موهن می شوند. اگر مردی به طور مکرر از این عبارت برای نادیده گرفتن احساسات یا واکنش‌های شما استفاده می‌کند، ممکن است نشانه کمبود همدلی و مهربانی باشد.

طبق یک مطالعه، افرادی که اغلب از طنزی که دیگران را تحقیر یا آزار می‌رساند استفاده می‌کنند، سطوح بالایی از پرخاشگری و سطوح پایینی از همدلی دارند.

این به آن معنا نیست که هر کسی که شوخی می‌کند مهربان نیست، اما اگر شوخی‌ها به طور مداوم به قیمت ناراحتی دیگران تمام شود و با یک «شوخی کردم» نادیده گرفته شود، ممکن است یک هشدار باشد.

۵. «تو همیشه بیش از حد واکنش نشان می دهی»

این عبارت می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. نادیده گرفتن احساسات و واکنش‌های شماست، گویی آن‌ها معتبر یا مهم نیستند. همدلی به معنای درک و اعتبار بخشیدن به احساسات دیگران است، نه اینکه آنها را وادار کنید احساس کنند که واکنش بیش از حد یا دراماتیکی از خود نشان می‌دهند. مهربانی به این معناست که به افراد این احساس را بدهید که شنیده می‌شوند و برایشان ارزش قائل هستید، نه اینکه آنها را تحقیر یا بی اعتبار کنید.

به یاد داشته باشید، احساسات شما معتبر است و شما هر حقی را برای ابراز آنها دارید. هرگز اجازه ندهید کسی به شما احساس دیگری را تحمیل کند.

۶. «وقت این کار را ندارم»

این عبارت، هنگامی که به طور مکرر استفاده شود، می‌تواند نشانه کمبود همدلی و مهربانی باشد. این پیام را می‌فرستد که مسائل یا احساسات فرد مقابل به اندازه کافی مهم نیستند که وقت یا توجه آنها را به خود اختصاص دهند.

همدلی یعنی وقت گذاشتن برای درک و همراهی با احساسات دیگران. مهربانی اغلب شامل صرف بخشی از وقت ما به نفع دیگری است.

۷. «بی خیالش شو»

عبارت «بی خیالش شو»، زمانی که احساس خوبی ندارید، مانند یک سیلی به صورت است و به نظر می رسد احساسات یا مشکلات شما به اندازه کافی مهم نیستند که روی آن متمرکز شوید.

همدلی و مهربانی در مورد نادیده گرفتن احساسات یا مشکلات کسی نیست. بلکه در مورد درک، حمایت و در کنار هم بودن است. گفتن «بی خیالش شو» بسیار دور از این ویژگی هاست.

همه ما با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم و همه ما به شیوه‌ی خودمان با آنها کنار می آییم. اگر یک مرد اغلب از این عبارت استفاده می کند، احتمالا او مردی نیست که در فراز و نشیب های زندگی در کنارتان بایستد.

۸. «از هیچی داستان می سازی»

این عبارت، به ویژه زمانی که زیاد استفاده می شود، ممکن است نشان دهنده کمبود همدلی و مهربانی باشد. نشان می دهد که تمایلی به تحقیر یا نادیده گرفتن احساسات دیگران به جای تلاش برای درک آنها وجود دارد.

هنگامی که کسی به شما می گوید که از هیچی داستان می سازید، به یاد داشته باشید که احساسات شما اهمیت دارد. اگر آنچه احساس می کنید برای شما یک مساله بزرگ است، پس باید جدی گرفته شود و هر کسی که به طور مداوم از این عبارت استفاده می کند، شاید همدل ترین یا مهربان ترین فردی نباشد که بتوانید به او تکیه کنید.

۹. «چرا نمی توانی مثل بقیه باشی؟»

این عبارت واقعا بی رحمانه است. یک حمله مستقیم به تفاوت های فردی شماست، گویی که متفاوت بودن به نوعی اشتباه یا نامطلوب است. همدلی و مهربانی به معنای پذیرفتن و ارزشمند بودن تفاوت های فردی است، نه تلاش برای تبدیل کردن آنها به چیزی که نیستند.

شما لایق عشق و احترام هستید، نه اینکه با دیگران مقایسه شوید.

۱۰. «من درست می گویم، تو اشتباه می کنی»

این عبارت نه تنها نشانه بی مهری و عدم همدلی است، بلکه بی احترامی است. هرگونه فضا برای بحث یا درک را از بین می برد. همدلی واقعی شامل به رسمیت شناختن این است که ممکن است چندین دیدگاه متفاوت در مورد یک موقعیت وجود داشته باشد. مهربانی به معنای احترام به این تفاوت هاست، نه لگدمال کردن آنها.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!