فانی لند‌

روش هوشمندانه برای پنهان کردن شماره‌تان در آیفون!

مخفی کردن شماره تماس در ایفون به چه صورت است؟ آیا می‌شود با ایفون یک تماس ناشناس برقرار کرد ؟ در این مقاله با هم به بررسی مراحل و شرایط مخفی کردن شماره موبایل هنگام تماس در ایفون می‌پردازیم.

چرا نمی‌توان با گوشی ایفون تماس ناشناس گرفت؟

در ابتدا باید بگوییم که ممکنست بخاطر محدودیت‌هایی که در ایران با آن مواجه هستیم این ویژگی از طرف شرکت‌های اپراتور سیم‌کارت و یا مخابرات مسدود شده باشد. لازم به ذکرست که احتمالا بیشتر شرکت‎‌های مخابراتی ایرانی به شما این اجازه را نمی‌دهند که شماره خود را حتی بصورت موقت مخفی کنید، بنابراین اگر تنظیمات برای شما فعال نشد، مشکل از دستگاه شما نیست.

یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر داشته باشید اینست که مخفی کردن شماره تماس تنها وقتی عمل می‌کند که تماس صوتی برقرار می‌کنید، بنابراین در زمان ارسال پیام شماره شما ناشناس نمی‌شود.

در رابطه با ایفون، کاربران ممکن است چالش‌های دیگری نیز داشته باشند یکی از آنها ساخت اپل آیدی است که پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی با شیوه درست و اصولی و موثر ساخت آن به مقاله مربوط به آن در همین مجله تکنولوژی مراجعه کنید.

چالش دیگری که کاربران آیفون با آن رو‌به‌رو می‌شوند، فعال کردن هات اسپات است. این مورد به صورت پیش فرض در دسترس نیست، بنابراین اگر شما هم نمی‌دانید که چگونه ‌آن را فعال کنید، با مراجعه به مقاله فعال کردن هات اسپات ایفون راه‌حل فعال کردن این قابلیت را پیدا کنید.

دلایل مخفی کردن شماره تماس

برای مثال ممکن است با شرکتی تماس بگیرید و نخواهید شماره شما در سیستم آن‌ها ثبت شود و یا اینکه در مواردی نخواهید در ساعات غیر کاری تماس های کاری خود را پاسخ دهید و یا شاید بطور کلی مایل نباشید که شماره خود را با افراد ناشناس به اشتراک بگذارید. این مواردی هست که شرکت اپل تصمیم گرفته تنظیماتی را برای کاربرانش در نظر بگیرد، اما این قابلیت بسته به کشور و منطقه ممکن است در دسترس باشد و یا ممکن است همان طور که گفته شد با توجه به سیاست‌های داخلی در دسترس قرار نداشته باشد.

ولی با این وجود، در ادامه برای اطلاعات بیشتر شما تنظیمات عدم نمایش شماره تماس گیرنده در ایفون را آموزش داده‌ایم…

قیمت ویژه: ۱۴,۵۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۱,۷۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۶,۱۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۲۵,۴۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۲,۱۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

تنظیمات مخفی کردن شماره تماس در ایفون

کمپانی اپل روش ساده‌ای برای مخفی کردن شماره تماس از طریق تنظیمات تماس در آیفون به شما ارائه داده که برای اکثر کاربران بین‌المللی در دسترس است. تنظیمات عدم نمایش شماره تماس در ایفون به کاربران امکان می‌دهد هنگام برقراری تماس‌های خروجی، قابلیت دیده شدن شماره تلفن خود را کنترل کرده و درعین حال امکان کنترل بیشتر بر اطلاعات شخصی در طول تماس‌ها را فراهم می‌کند.

در نتیجه شماره شما در دستگاه گیرنده به عنوان «ناشناس» (Unknown) یا «خصوصی» (No Caller ID) نشان داده می‌شود. درضمن برخورداری از این ویژگی مختص به آخرین مدل‌های آیفون نبوده و در مدل‌های قدیمی‌تر هم وجود دارد.

قبل از بررسی تنظیمات مخفی کردن شماره تلفن در ایفون، اگر قصد خرید گوشی دارید می‌توانید از طریق وب‌سایت ۱۹ کالا قیمت و مشخصات گوشی مدنظر خود را ببینید.

برای فعال کردن تنظیمات عدم نمایش شماره تلفن در آیفون، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

به قسمت تنظیمات ایفون بروید.اپلیکیشن Settings را باز کنید، سپس به پایین اسکرول کنید و روی گزینه Phone ضربه بزنید.
Show My Caller ID را انتخاب کنید و بعد از انتخاب گزینه Phone، روی گزینه Show My Caller ID ضربه بزنید.
تاگل آن را بزنید تا غیرفعال شود.

بعد از غیرفعال کردن Show My Caller ID به هر دستگاهی که تماس بگیرید شماره تماس شما مخفی خواهد بود حتی اگر شماره شما در دستگاه مقصد از قبل سیو شده باشد. همچنین نیازی نیست که هر دو شما گوشی آیفون داشته باشید، چرا که این ویژگی حتی در تلفن‌های ثابت هم کاربرد دارد.

این روش به شما امکان می‌دهد شماره خود را برای همیشه مخفی کنید و بر تمام تماس‌هایی که برقرار می‌کنید تأثیر می‌گذارد چرا که تا زمانیکه این ویژگی فعال است شماره شما مخفی خواهد بود. اگر تصمیم گرفتید دیگر نمی‌خواهید شماره خود را پنهان کنید، می‌توانید این مراحل را تکرار کنید و روی گزینه Show My Caller ID ضربه بزنید تا دوباره فعال شود.

اگر این ویژگی برای شما فعال نشد و با وجود محدودیت‌ اپراتورها، هنوز هم نیاز به برقراری تماس‌ ناشناس دارید، بنظر می‌رسد تنها راه باقی مانده استفاده از شماره مجازی بوده و پیشنهاد ما به شما، استفاده از شماره مجازی رایگان است که در مقاله‌ای دیگر مفصل به روش ساخت و شرایط آن پرداخته شده است.

نظر شما چیست؟ به نظر شما محدودیت‌ اپراتورهای سیمکارت به چه دلیل است؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!