فانی لند‌

طراحی دلباز و شیک آشپزخانه در دل طبیعت: سادگی لاکچری در فضای باز

مدل آشپزخانه باز در طبیعت با ایده های شیک ساده و لاکچری در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران قرار گیرد.

آیا تا به حال به راه اندازی یک آشپزخانه در فضای باز در حیاط خلوت یا باغ خود فکر کرده اید؟ آیا دوست دارید در فضاهای باز خانه مانند پاسیو، حیاط خلوت یا تراس یک آشپزخانه کوچک و زیبا در فضای باز بسازید و در آنجا احساس راحتی کنید؟ وقتی هوا گرم و مطبوع است، هیچ چیز رضایت بخش تر از غذا خوردن در بیرون نیست. ایده های آشپزی در فضای باز به شما این امکان را می دهد که غذای خود را در زیر نور خورشید گرم یا ستاره های درخشان آماده کنید و لذت ببرید.

آشپزخانه فضای باز، مکانی جذاب و مناسب برای برگزرای مهمانی و دورهمی است. مهم ترین نکته برای ساختن آشپزخانه در فضای باز، استفاده از متریال مناسب و با کیفیت است. برای این آشپزخانه باید از وسایلی استفاده کنید که با قرار گرفتن مداوم زیر نور آفتاب یا بارش باران و آب و هوای مرطوب خراب نشوند.

با وجود یک آشپزخانه در فضای باز، لازم نیست هر بار وسیله ها را جا به جا کنید.برای حفظ و نگهداری وسایل آشپزخانه فضای باز در برابر باد و باران، جنس وسایلی مانند کباب پز، کشوها و سینک باید ضد آب باشد.

برای کف آشپزخانه می توانید از سنگ رودخانه ای استفاده کنید؛ چون این سنگ ها علاوه بر هماهنگ بودن با محیط دارای دوام زیادی هستند. می توانید دیواری کوتاه برای قرار دادن وسایل و غذا درست کنید و به این ترتیب محدوده آشپزخانه را مشخص کنید. بهترین مصالح برای ساخت دیوار این آشپزخانه شامل سنگ، آجر و چوب می شود.

اگر آشپزخانه فضای باز شما دارای سقف باشد، در روزهای بارانی و برفی هم می توانید از فضای آشپزخانه به بهترین نحو استفاده کنید. آشپزی و غذا خوردن در هوای بارانی، تجربه ای جذاب و شگفت انگیز برای شما خواهد بود.

به این ترتیب می توانید بخشی از فضای آشپزخانه که وسایل در آن قرار دارند را با سقف بپوشانید. با وجود سقف در آشپزخانه هایی که در فضای باز قرار دارند، می توانید بدون خیس شدن از غذا خوردن و آشپزی لذت ببرید.

یکی از ایده های جذاب برای هر فردی، آشپزی در فضای باز است که می توانید مکانی جذاب برای استراحت مهمانان ایجاد کنید و برای نشستن در اطراف شومینه، مبلمان راحتی و فضای مناسبی داشته باشید. اما برای آشپزخانه در فضای باز، بایستی مراحلی را برای ایجاد یک مکان ایده‌آل سپری کنید.

که این مراحل شامل: ابتدا یک مکان را انتخاب کنید. مهم است که نحوه استفاده از فضا را در نظر بگیرید. به این فکر کنید که چه می‌پزید و چه چیزی برای آن نیاز دارید. از خود بپرسید که آیا می خواهید از گاز، زغال چوب یا چوب استفاده کنید.

زمانی که برگرها را کباب می کنید، در واقع مکانی جذاب برای استراحت مهمانان ایجاد می کنید که برای نشستن اطراف شومینه و مبلمان راحتی باید فضای باز بخرید.نکته دیگری که باید در مورد طراحی آشپزخانه در فضای باز در نظر داشت، استفاده از رنگ مناسب برای فضای آشپزی است. چرا که رنگ ها به مکان روح می بخشد و بافت بهتری به فضا می بخشند.

آشپزخانه حیاط خلوت بدون یک مینی یخچال پر از نوشیدنی های خنک کامل نمی شود. همچنین می توانید از یخچال و فریزر برای نگهداری مواد غذایی استفاده کنید، بنابراین لازم نیست هر بار برای استفاده از این وسایل به آشپزخانه بروید.

یک میز ناهار خوری در فضای باز نباید شیک باشد. از مبلمان چوبی که در برابر رطوبت و آب و هوا مقاوم هستند استفاده کنید. می توانید به راحتی میز را با پارچه ها و لوازم زیبا تزئین کنید. استفاده از فرش در فضای باز، به آشپزخانه شما عمق و بافت زیبایی می بخشد و می توانید آشپزی در فضای باز را به بهترین شکل تجربه کنید.

روزهای بارانی می تواند شما را از آشپزی در فضای باز باز دارد. از سوی دیگر، آشپزی و غذا خوردن در صحنه ای که باران می بارد نیز می تواند تجربه شگفت انگیز و جذابی باشد. بنابراین می توانید قسمتی از آشپزخانه را که وسایل در آن قرار دارند بپوشانید تا از باران محافظت شود. در این صورت بدون استرس خیس شدن می توانید آشپزی کنید و از بارش باران در اطراف خود لذت ببرید.

بطری های خالی را به آثار هنری تبدیل کنید و آنها را به نمایش بگذارید. بطری های شیشه ای ایجاد شده جذابیت بصری را به این تخته سیاه و منطقه کباب کردن می بخشد.یکی از ایده هایی که می توان برای آشپزی در فضای باز انجام داد، آشپزی کنار استخر است. شما می توانید آشپزخانه بیرونی خود را در کنار استخر راه اندازی کنید و با قرار دادن یک صندلی در این مکان زیبا با اعضای خانواده خود غذا بخورید و گپ بزنید.

یکی از ایده هایی که می توان برای آشپزی در فضای باز انجام داد، آشپزی کنار استخر است. شما می توانید آشپزخانه بیرونی خود را در کنار استخر راه اندازی کنید و با قرار دادن یک صندلی در این مکان زیبا با اعضای خانواده خود غذا بخورید و گپ بزنید.

از گیاهان و گل های تازه در فضای آشپزی باز خود استفاده کنید و روح تازه ای را به محیط آشپزخانه ایرانی خود بیاورید. البته آشپزی و غذا خوردن در طبیعت می تواند تجربه ای فراتر از انتظار شما باشد.

همانطور که می دانید اجاق گاز قلب آشپزخانه های خانه به حساب می آید. باربیکیو و گریل مهم ترین رکن آشپزخانه در فضای باز است. هنگام انتخاب گریل گزینه های زیادی وجود دارد. می توانید از گریل سنگی، کباب پز زغالی، کباب پز گازی، گریل برقی یا کباب پز آجری استفاده کنید.

اگر طراحی محیط شما روستایی و سنتی است، بهتر است از منقل سنگی و زغالی استفاده کنید. اگر فضایی مدرن و شیک طراحی کرده اید، گریل های گازی و برقی می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند.

اگر بودجه ای برای خرید وسایل تزیینی مجلل و گران قیمت ندارید، می توانید از چند شمع استوانه ای سایز کوچک و بزرگ روی میز ناهارخوری استفاده کنید و این مکان را شاعرانه و رمانتیک جلوه دهید. علاوه بر شمع ها، از گل های زیبا و ظروف میوه برای افزودن بافت بیشتر ایجاد رنگ و لعاب برای آشپزی در فضای باز استفاده کنید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!