فانی لند‌

محمود عباس: حماس، دستاویزی برای اسرائیل / حماس در پاسخ: با تو افسوس می‌خوریم

به گزارش سلام نو به نقل از خبرآنلاین، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از اظهارات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست سران عرب در منامه درباره عملیات طوفان الاقصی و روند آشتی داخلی متاسف هستیم و تاکید می‌کنیم دشمن صهیونیستی که بیش از ۷۶ سال است به قتل و شکنجه ملت ما در غزه، کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ می‌پردازد، منتظر بهانه برای ارتکاب جنایت‌های خود در حق ملت فلسطین در تمام مراحل مبارزه ملی ما از سال ۱۹۴۸ نبوده است.

به نقل از خبرگزاری سما، جنبش حماس تاکید کرد: عملیات طوفان الاقصی در هفت اکتبر مهمترین حلقه در مبارزه ملت فلسطین در مقابله با رژیم اشغالگری است که حقوق و مقدسات ما را نقض و اسرای ما را شکنجه می‌کند. این عملیات با هدف قرار دادن مسئله فلسطین در راس اولویت‌ها و تحقق دستاوردهای استراتژیک علیه این رژیم و نزدیک شدن بیشتر ما به آزادی و تعیین سرنوشت است.

در بیانیه حماس آمده است: ما بارها تمایل خود را برای تکمیل وحدت ملی اعلام کردیم و در تمام مراحل در راه تحکیم جبهه داخلی نرمش و انعطاف لازم را نشان دادیم.

محمود عباس در نشست سران اتحادیه عرب در منامه جنبش حماس را به دادن بهانه به رژیم صهیونیستی برای حمله به نوار غزه متهم کرد و گفت: عملیات نظامی حماس که با یک تصمیم یک جانبه در هفت اکتبر گرفته شد به دست اسرائیل بهانه داد تا به نوار غزه حمله کند و در آنجا قتل و ویرانی را به راه بیندازد.

محمود عباس مدعی شد: این جنبش حماس است که با پایان دادن به دودستگی داخلی مخالفت می‌کند.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!