فانی لند‌

هشت استراتژی کلیدی برای بقای شما در موقعیت‌های پرخطر

در عرض چند ثانیه ممکن است از یک شنای آرام و مفرح به یک شرایط بغرنج نزدیک به غرق شدن برسید. پردازش و ارزیابی شرایط خطرناک در مواقع اضطراری بسیار اهمیت دارد و واکنش به آن نیز بر اساس همین ارزیابی صورت می گیرد. شرایط ریسکی بسیاری وجود دارند که ممکن است افراد به یکباره در آن ها گرفتار شوند و دانستن اینکه چطور به سرعت در مقابله با خطر، بقای خود را تضمین کرد یک نکته کلیدی است. اگرچه امیدواریم هیچگاه در یک شرایط خطرناک و تهدید کننده جانتان قرار نگیرید.

به گزارش روزیاتو، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ترفندهایی برای مواقع خطرناک آشنا کنیم که می توانند زنده ماندن تان را تضمین کنند.

۱- نجات جان خود در شرایطی که در یک جریان آب بسیار قدرتمند گرفتار شده اید

شوربختانه شنا بلد بودن به این معنا نیست که شما در محیط آبی مانند دریا کاملاً در امان خواهید بود. اگر در یک جریان آبی بسیار قوی خود را یافتید که نمی توانید شنا کنید، خود را به پشت برگردانید و با حبس کردن هر از چند گاه نفس سعی کنید روی آب بمانید. در این حالت می توانید با تازه کردن نفس به بدن خود استراحت بدهید.

۲- چگونگی متوقف کردن سریع خونریزی

این ترفند بسیار موثر توسط ورزشکاران، به ویژه ورزشکاران رشته های رزمی خشن به کار گرفته می شود. اگر خراش و جراحتی در بدنتان ایجاد شد، آن را تمیز کرده و سپس با دست تمیز روی زخ را فشار دهید. در ادامه لایه ای وازلین روی زخم بمالید تا از ادامه خونریزی جلوگیری کند. در ادامه، در صورت امکان از یک پارچه تمیز یا گاز استریل یا چسب زخم برای پوشاندن آن استفاده نمایید.

۳- فرار از دست تورنادو در دریا

به طور کلی به ما توصیه می شود که در صورت مواجهه با توفان های بزرگ به زیرزمین برویم اما اگر در هنگام توفان در دریا باشید چنین کاری غیرممکن است. اگر در دریا هستید و یک تورنادو را در حال نزدیک شدن به خود می بینید، در مسیر افقی حرکت کرده و از مسیر تورنادو دور شوید.

۴- فرار از دست ماهی های گوشتخوار

اگر خود را در یک رود آمازونی پر از ماهی های گوشتخوار پیرانا یافتید، از سروصدا کردن خودداری کنید تا تعداد بیشتری از آن ها به سمت شما جلب نشوند. از آنجایی که این ماهی های ترسناک در آب های کم عمق زندگی می کنند، مواظب پاها و دست هایتان بوده و به سمت آب های عمیق تر و سردتر شنا کنید.

۵- بخیه کردن زخم بدون سوزن

اگر جایی از بدنتان دچار برش و زخم عمیق شده و امکان دسترسی به کمک های پزشکی را ندارید، می توانید از نوار چسب به عنوان بخیه استفاده کنید.

۶- فرار از دست فیل خشمگین

اگر با یک فیل خشمگین مواجه شدید باید برای نجات جان خود به سرعت واکنش نشان دهید. برای نجات در این گونه موارد باید کارهای زیر را انجام دهید:

موقعیت خود را حفظ کرده و سر فیل فریاد بزنید

در مسیر زیگزاگی فرار کنید و از فرار در مسیر مستقیم خودداری نمایید

پشت یک شیء بسیار بزرگ قایم شوید

۷- حفاظت از خود در هنگام تصادف با موتور

تصادف با موتور و دوچرخه بسیار خطرناک است زیرا در صورت سوار شدن بر این دو وسیله نقلیه، بین ما و محیط هیچ حفاظی وجود ندارد. اگر سوار موتور بوده و در حال تصادف یا زمین خوردن هستید:

تا زمان زمین خوردن دستتان را از روی دسته های موتور برندارید

سرتان را به سمت پایین خم کرده و آرنج و زانوهایتان را به سمت داخل بدن بکشید

خود را برای برخورد با زمین رها کنید و در صورت امکان غلت بخورید

۸- چگونگی مقابله با حمله گربه وحشی

ممکن است در هنگام کوهنوردی با گربه وحشی یا پلنگ مواجه شوید. در صورت مواجهه با این جانور، فرار نکنید. سر پا بایستید و موضع خود را حفظ کنید. کاپشن خود را باز کنید و دست هایتان را به سمت بالا یا اطراف باز کنید تا بزرگ تر و ترسناک تر به نظر برسید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!