فانی لند‌

پیوستن به انقلاب سبز: راهنمای جامع ثبت نام خودروهای برقی و فهرست کامل مدل‌های وارداتی

آدرس سامانه ثبت نام خودروهای برقی

به گزارش اخبار خودرو: وب سایت رسمی سامانه یکپارچه فروش خودروهای برقی به نشانی اینترنتی evauto.ir از تاریخ ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد ۱۴۰۳ آغاز به کار خواهد نمود. در این بازه زمانی، متقاضیان امکان ثبت نام در سامانه و انتخاب خودروی مورد نظر خود از میان سبد محصولات اعلام شده را خواهند داشت. برای ثبت نام اولیه خودروهای برقی و شرکت در فرآیند خرید، الزامی است تا متقاضیان مبلغ یک میلیارد ریال را در حساب وکالتی خود مسدود نمایند.

طبق اظهارات مقامات مسئول، سامانه عرضه خودروهای برقی دارای فرآیندی ساده تر نسبت به سایر سامانه های موجود در این حوزه خواهد بود. علاوه بر این، به منظور ترغیب و تشویق مصرف کنندگان، معافیت ها و بخشودگی های متعددی برای مالکان خودروهای برقی در نظر گرفته شده است که موجب کاهش قابل ملاحظه هزینه های جانبی و سربار تردد با این خودروها خواهد گردید.

برند خودروهای برقی سامانه یکپارچه

با توجه به بررسی ها و پیش بینی های صورت گرفته، سامانه یکپارچه خودروهای برقی، انواع محصولات تمام الکتریکی شرکت های مطرح خودروسازی از جمله:

آئودیفولکس واگنتویوتاهونداام جینیسانبی وای دیاشکوداو سایر برندهای معتبر

را در سبد محصولات خود عرضه می نماید. به همین جهت، در چند ماه گذشته شرکت های واردکننده متعددی اقدام به ترخیص و ورود انواع خودروهای برقی تولیدی این شرکت ها به کشور نموده اند تا آماده ارائه این محصولات در چارچوب فعالیت سامانه یکپارچه باشند.

لیست خودروهای برقی وارداتی

مهلت ثبت نام خودرو برقی

متقاضیان محترم از تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ لغایت ساعت ۲۳:۵۹ روز ۵ خرداد ۱۴۰۳ فرصت ثبت نام اولیه و انتخاب یک اولویت از میان خودروهای موجود در سبد محصولات را خواهند داشت.

مهلت وکالتی کردن حساب بانکی برای ثبت نام خودرو برقی

لازم است متقاضیان از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ تا ساعت ۱۳ روز ۲ خرداد ۱۴۰۳، نسبت به افتتاح حساب بانکی وکالتی تحت عنوان “خودرو برقی وارداتی” و مسدود نمودن مبلغ یک میلیارد ریال در یکی از شعب بانکی واجد شرایط اقدام نمایند. عدم انجام این مرحله، به منزله انصراف از شرکت در فرآیند خرید تلقی خواهد شد.

مراحل ثبت نام خودرو برقی وارداتی

روند عرضه خودروهای برقی وارداتی در قالب این سامانه، شامل ۳ مرحله اصلی می باشد:

بلوکه نمودن وجه یک میلیارد ریالی و ثبت نام اولیهاولویت بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت های عرضه کنندهارسال دعوتنامه از سوی عرضه کنندگان به متقاضیان و انعقاد قرارداد نهایی خرید. لازم به ذکر است متقاضیان تا زمان انعقاد قرارداد نهایی با شرکت عرضه کننده، امکان انصراف از ادامه فرآیند را خواهند داشت، بدون آنکه جریمه ای متوجه آنان گردد.

همچنین صرف ثبت نام در سامانه به معنای تضمین تخصیص خودرو نبوده و فقط یک اولویت را برای متقاضی ایجاد می نماید. به میزان عرضه صورت گرفته توسط شرکت های واردکننده، به تقاضاهای ثبت شده پاسخ داده خواهد شد.

فرآیند عرضه خودروهای برقی وارداتی شامل ۳ مرحله است:

مرحله اول: بلوکه نمودن مبلغ یک میلیارد ریال و ثبت نام در سامانه خودرو های برقیمرحله دوم: اولویت بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت های عرضه کننده خودرو برقیمرحله سوم: ارسال دعوتنامه از سوی عرضه کنندگان و عقد قرارداد با خریداران

مرحله اول: ثبت‌نام

در مرحله ثبت‌نام، متقاضیان ابتدا می‌بایست یک حساب وکالتی به نام خودروی برقی توسط متقاضیان در بانک‌های عامل(مندرج در سامانه) افتتاح و مبلغ یک میلیارد ریال در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک‌های مذکور مسدود نمایند.وجه مسدود شده که در زمان افتتاح حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه واریز می‌گردد تا زمان اعلام نتایج قطعی باید در حساب مسدود مانده و برداشت وجه به منزله ابطال ثبت‌نام است.ثبت نام یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ادامه خواهد داشت.

مرحله دوم: اولویت بندی و ارسال اطلاعات

پس از پایان ثبت‌نام، اولویت بندی در حضور نهادهای نظارتی صورت خواهدگرفت.متقاضیان می‌توانند وضعیت تخصیص را پروفایل خود مشاهده نمایند.

مرحله سوم: ارسال دعوتنامه و عقد قرارداد

• در این مرحله، دعوتنامه از سوی عرضه کنندگان برای متقاضیان ارسال خواهد شد و عقد قرارداد صورت خواهد گرفت.

نکات مهم

امکان انصراف از معامله تا زمان انعقاد قرار داد نهایی با وارد کننده خودرو از سوی خریدار در سامانه، بدون جریمه، وجود دارد.صرف افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد کرد و به میزان عرضه صورت گرفته به تقاضاها پاسخ داده خواهد شد.عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به طور کلی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.متقاضیانی که علی رغم مسدود سازی مبلغ اعلام شده، اقدام به ثبت نام نکنند نیز به طور کلی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف میگردند.اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!