فانی لند‌

چرا شریک زندگیم زود به اوج لذت می‌رسد؟ نشانه‌ها و دلایل پشت پرده این رفتار!

زود ارضا شدن مرد نشانه چیست؟ در ادامه این مطلب علل انزال زودرس در مردان را مورد بررسی قرار می دهیم.

زود ارضا شدن مرد نشانه چیست؟ چرا شوهرم زود ارضا میشه؟

انزال زودرس شایع ترین مشکل جنسی در جهان است که حداقل یک نفر از هر سه مرد 18 تا 59 ساله را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال، مردم تمایلی به صحبت در مورد این موضوع ندارند، بنابراین ممکن است آمار واقعی بیشتر از این مقدار باشد. در این مطلب از فانی لندمی گوییم زود ارضا شدن مرد نشانه چیست؟ و به این سوال پاسخ می‌دهیم که چرا شوهرم زود ارضا میشه؟

همچنین بخوانید: درمان خانگی ارضا نشدن زن

زود ارضا شدن یا زود انزالی چیست؟

تعاریف مختلفی از زود ارضا شدن یا انزال زودرس وجود دارد. اگر به طور منظم زودتر از آنچه می خواهید یا با حداقل تحریک انزال می کنید و برای شما و همسرتان مشکل ایجاد می کند، ممکن است دچار انزال زودرس شده باشید. به طور متوسط ​​مردان پس از 5 دقیقه رابطه جنسی انزال می کنند.

زود ارضا شدن می تواند مادام العمر یا اکتسابی باشد. انزال زودرس مادام العمر به زمانی اشاره دارد که از اولین تجربه جنسی یک فرد وجود داشته باشد. انزال زودرس اکتسابی پس از گذشت زمان طولانی‌تر و رضایت‌بخش برای انزال ایجاد می‌شود.

زود ارضا شدن مرد نشانه چیست؟

زود ارضا شدن یا به عبارت دیگر انزال زودرس، وضعیتی است که مرد قادر به برقراری رابطه جنسی برای مدت طولانی نباشد. تخلیه سریع مایع منی در عرض یک دقیقه با حداقل نفوذ یا درست در آغاز فعالیت جنسی در این افراد مکررا تجربه می‌شود. علت دقیق زود ارضا شدن مردان هنوز نیاز به مطالعات بیشتری دارد. با این حال، عوامل روانی، فیزیکی و بیولوژیکی وجود دارد که منجر به آن می شود.

1. عوامل روانی زود ارضا شدن مرد

استرس و اضطراب

زمانی که ممکن است ناراحت، نگران، استرس مالی و عدم ارتباط با شریک زندگی خود باشید، به سلامت روان شما مربوط می شود. عدم سازگاری ممکن است سطح افسردگی شما را بالا ببرد و باعث اضطراب شود. افزایش سطح برانگیختگی ناشی از اضطراب و حساسیت مفرط ممکن است باعث زود ارضا شدن مرد یا انزال زودرس شود. غم و اندوه استرس را افزایش می دهد، که باعث می شود آرام شدن و لذت بردن از رابطه جنسی دشوارتر شود. این ترکیب ممکن است با برهم زدن ریتم طبیعی فعالیت جنسی باعث انزال زودرس و کاهش لذت شود.

عادت خودارضایی

انجام عمل لذت از خود اغلب میل به انجام فعالیت جنسی واقعی با شریک زندگی را از بین می برد.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص ال دی بعد از رابطه

2. عوامل فیزیکی زود ارضا شدن مرد

عوامل بیولوژیکی

زود ارضا شدن در مردان نشانه بالا رفتن سن نیز می‌باشد که ممکن است علاقه شما را به فعالیت جنسی کاهش دهد. سن رشد بر هورمون های تولید مثلی تأثیر منفی دارد. ممکن است با کاهش سطح تستوسترون و تعداد اسپرم مواجه شوید.

عدم تعادل هورمونی

نعوظ و آمیزش‌های طولانی مدت به افزایش هورمون تستوسترون بستگی دارد. همه چیز به شدت جریان خون کافی بستگی دارد که تستوسترون از طریق آن به سلول های هدف اندام تناسلی مردانه می رسد. سیستم گردش خون نامنظم و کمبود خون ممکن است ترشح تستوسترون را متوقف کند. پس زود ارضا شدن مردن نشانه عدم تعادل هورمونی نیز می ‌تواند باشد.

بیماری پروستات

زود ارضا شدن مرد نشان اختلال در غدد پروستات نیز می‌باشد که ممکن است به صورت التهاب و ناراحتی باشد، می تواند باعث شود کنترل نعوظ خود را از دست بدهید و با ایجاد ترشحات زودهنگام، طول آمیزش را خراب کنید.

سابقه خانوادگی

ممکن است مشکل زود ارضا شدن را از یکی از اعضای خانواده به ارث برده باشید. ممکن است فردی در روابط خونی شما مشکل مشابهی داشته باشد یا ممکن است دچار چنین مشکلی شده باشد.

3. سبک زندگی و عادات

مصرف سیگار و الکل

وابستگی زیاد به الکل و نیکوتین عصب آلت تناسلی را تضعیف می کند و باعث ضعف نعوظ و زود ارضا شدن مرد می شود. اکسید نیتریک با تحریک جریان خون سریع در رگ های خونی، نعوظ را قوی تر می کند. اما سیگار کشیدن اکسید نیتریک را کاهش می دهد و این می تواند نعوظ شما را ضعیف کند.

سبک زندگی بی تحرک

اگر بی حال هستید و به طور منظم ورزش نمی کنید، ممکن است نعوظ ضعیف و زود ارضا شدن را تجربه کنید. همیشه احتمال 99 درصد افزایش وزن از طریق عادت کم تحرکی وجود دارد. چربی های بیش از حد انباشته شده در بدن ممکن است جریان خون در ناحیه آلت تناسلی را مختل کرده و باعث نعوظ ضعیف شود.

4. داروها از علل انزال زودرس مردان

داروهایی که برای حساسیت، افسردگی و دیابت تجویز می شوند اعصاب آلت تناسلی را ضعیف می کنند و باعث اختلال نعوظ می شوند . برای جلوگیری از اختلال در توانایی جنسی، چنین داروهایی باید تحت نظر پزشک مصرف شوند.

همچنین بخوانید: خواص جینسینگ برای رابطه زناشویی

چرا شوهرم زود ارضا میشه؟

علل زود ارضا شدن مرد را به تفکیک در سطرهای بالا گفتیم. با این حال علل زیادی در بروز این حالت نقش دارند، در پاسخ به این سوال که چرا شوهرم زود ارضا می شود، می‌توان موارد نیز در نظر گرفت:

داروها (SSRI ها، آنتی آندروژن ها، مهارکننده های 5 آلفا ردوکتاز، مسکن های مخدر)

اعتیاد به الکلافسردگیخستگیاختلال جنسی کم‌فعالداروهای تفریحیمشکلات رابطهسایر اختلالات جنسی (ترس از تحقیر)اختلال بیزاری جنسیبیماری سیستمیککمبود تستوسترونفشارکمبود وقتسابقه سوء استفاده جنسیمشکلات هورمونی مانند پرکاری تیروئیدهمچنین بخوانید: دعای توبه خود ارضايي

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از فانی لندبا موضوع زود ارضا شدن مرد نشانه چیست و چرا شوهرم زود ارضا میشه برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به پاسخ سوالات خود دست یابید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!