فانی لند‌

کاوش در عمق جراحی بینی استخوانی: رازهایی که باید بدانید • مجله تصویر زندگی

آیا می‌دانید بینی استخوانی و گوشتی چگونه تفکیک می‌شوند؟ یا تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی در چیست؟ در این مطلب همراه ما باشید تا ویژگی‌های هردو را بررسی کرده و در مسیر تشخیص نوع و انتخاب جراح مناسب، راهنمای شما باشیم.

بینی‌های استخوانی اغلب در پل، دارای برآمدگی هستند.اما  این ویژگی  جهت نام‌گذاری این نوع بینی نیست و داشتن برآمدگی، استخوانی بودن بینی را به‌طور دقیق نشان نمی‌دهد. بسیاری از بینی‌های گوشتی نیز می‌توانند دارای برآمدگی باشند یا این ناهمواری ممکنست ارثی یادر اثر آسیب یا شکستگی باشد.  برداشتن قوز بینی، جلوه آن‌را زیباتر و اعتماد بنفس فرد را افزایش می‌دهد.

خصوصیات بینی استخوانی: تاثیر نوع بینی گوشتی و غضروفی در نتیجه جراحی زیبایی!

بینی استخوانی دارای ساختاری از غضروف‌ها سفت و محکم است. پوست بینی استخوانی نازک‌تر از بینی گوشتی می‌باشد. همین موضوع اغلب به نتایج بهتری را نسبت به جراحی بینی گوشتی رقم می‌زند. اما باید دقت داشت این زیبایی و ظرافت به دقت بیشتری در جراحی نیاز دارد! چرا که پوست نازک به سادگی هر برآمدگی و ناهمواری را نشان می‌دهد. اگر نگران این موضوع هستید در انتخاب پزشک جراح دقت به خرج دهید. پیشنهاد ما به شما دکتر امید ابراهیمی است.

ضخامت پوست نوک بینی در تشخیص نوع آن بسیار پراهمیت است‌. اما لازم به ذکر است به‌طور کلی بینی آقایان پوستی ضخیم‌تر از بانوان دارد. اغلب آقایان با بینی استخوانی به دنبال بینی مردانه و زیبا و بانوان به دنبال رفع برآمدگی و کمی سربالا کردن نوک بینی هستند.

بینی‌های استخوانی بهبودی سریعتری نسبت به نوع گوشتی دارند. افراد دارای بینی گوشتی پس از جراحی باید صبوری بیشتری داشته باشند. هرچند دکتر امید ابراهیمی با تجربه ویژه خود، بافت غضروفی بینی‌های گوشتی را به خوبی تقویت می‌نماید‌ تا نتیجه همان ایده‌آلی که باید باشد. برای اطلاعات بیشتر درمورد بینی‌ گوشتی کلیک نمایید.

انواع روش‌ های عمل بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی در دو روش باز و بسته رینوپلاستی می‌شوند. انتخاب یکی از این دو روش به ترجیح جراح و نتیجه مورد انتظار فرد مربوط است. در روش باز یک برش کوچک روی ناحیه کلوملا(پایه میانی بینی) ایجاد شد و پس از باز کردن  پوست بینی تغییرات روی اسکلت آن صورت می‌گیرد. در این روش باتوجه به دید بهتر جراح ناقرینگی کاهش یافته و دقت جراحی افزایش می‌یابد. در روش بسته برش‌ها داخل بینی زده می‌شوند.

باید توجه داشت که در روش بسته جراح به بافت‌های زیرین بینی به اندازه روش بازدسترسی ندارد و دید کمتری دارد. مزیت این روش نداشتن بخیه روی کلوملا می‌باشد.

اگر پزشک شما مهر باشد، طوری جراحی باز را انجام می‌دهد که معمولا اثرزیادی از بخیه به جا نماند.

حتما می‌دانید که مراقبت پس از عمل و دریافت مشاوره صحیح از پزشک بسیار دارای اهمیت است‌. این مراقبت‌ها به کاهش تورم، کبودی و بهبودی سریعتر کمک می‌نمایند. مسئولیت‌پذیری پزشک شما و صداقت آن درمورد نتیجه عمل را هرگز فراموش نکنید. پس تا انتخاب صحیح همراه ما باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جراحی بینی استخوانی کلیک نمایید.

تشخیص نوع بینی استخوانی چگونه است؟

بینی‌های استخوانی پیش از جراحی با پوست نازک در نوک بینی هستند که معمولا وجود قوز یا برآمدگی، عقابی بودن، نامتقارن بودن سوراخ‌های بینی یا کج بودن تیغه بینی تشخیص داده می‌شوند. با انتخاب جراحی همچون دکتر امید ابراهیمی از رفع ایرادات ظاهر و تنفس بینی خود مطمئن باشید. بهبود سلامت تنفسی در کنار حفظ ظرافت، زیبایی و دقت عمل بینی نیاز به تجربه و مهارتی دارد که دکتر ابراهیمی ثابت کرده‌اند.

نتیجه عمل بینی استخوانی  برای آقایان بهتر است طبیعی باشد و در بانوان می‌تواند ظاهری فانتزی تری نیز به وجود آورد. در بینی‌های با نتیجه طبیعی در آقایان زاویه بین نوک بینی و لب بالایی،۹۰تا۹۵درجه می‌باشد. در نوع نیمه فانتزی و فانتزی این مقدار زاویه، قابل افزایش است. مشاوره صحیح و صادقانه پیش از عمل بینی دارای اهمیت ویژه‌ای است.

ایراداتی مثل کجی بینی، منگنه‌ای شدن یا فرورفتگی پره‌های بینی از نتایج یک جراحی نامطلوب است‌. تضعیف شدن اسکلت بینی از دیگر مشکلات انتخاب تکنیک نادرست برای جراحی رینوپلاستی می‌باشد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بهترین جراح بینی تهران را به شما معرفی نماییم.

دکتر امید ابراهیمی: نتیجه ایده‌آل عمل بینی استخوانی و گوشتی!

دکتر امید ابراهیمی از متخصصان و جراحان مطرح، گوش، حلق و بینی تهران است‌. دکتر ابراهیمی با بیش از ۲۰ سال سابقه جراحی و انجام بیش از ۶۵۰۰ عمل بینی موفق ، بدون شک یکی از بهترین انتخاب ها برای یک جراحی رینوپلاستی مطلوب و زیبایی است. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی از دانشگاه شهید بهشتی هستند.

دکتر امید ابراهیمی به‌طور مداوم با شرکت در سمینارو کنگره‌های (راینولوژی) بروز دنیا در زمینه متدهای جراحی گوش، حلق و بینی، مطمئن‌ترین انتخاب برای زیبایی، سلامت و حضور علم بروز در جراحی شما می‌باشند. برای اطلاعات بیشتر درمورد هزینه جراحی و مشاوره به وب‌سایت دکتر امید ابراهیمی مراجعه کرده و تماس حاصل فرمایید.

منبع: drebrahimi.org

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!