فانی لند‌

کشف جدیدترین و شیک‌ترین دیزاین‌های آشپزخانه مدرن 2024: طرح‌هایی که هیچ کجا ندیده‌اید!

مدل لباس مخمل مدل لباس مخمل خانگی کوتاه چین دار اینستاگرام در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. پارچه مخمل …

مدل آشپزخانه مدرن و شیک + جدیدترین دیزاین های ۲۰۲۴ که جایی ندید در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

محیط آشپزخانه پر رفت و آمد ترین محیط هر خانه ای است و همه افراد خانواده مدت زمان زیادی را جهت پخت و پز و صرف وعده های غذایی در آشپزخانه سپری می کنند، از طرفی معمولا آشپزخانه های امروزی مشرف به سالن پذیرایی و در دید مهمانان قرار دارد از این رو اهمیت بسیاری دارد تا این محیط دارای طراحی کاربردی و شکل ظاهری زیبایی باشد.

این را میدانیم که آشپزخانه بزرگ ارزوی هر کدبانویی است تا بتواند امور روزمره خود را به راحتی و بدون دست و پاگیر بودن انجام دهد. طراحی و دکوراسیون اشپزخانه در یک بخش اصلی در طراحی کابینت خلاصه میشود.

که اگر بصورت حرفه ای و درست اجرا شود آشپزخانه ای فوق العاده شیک و زیبا خواهیم داشت. در راستای شلوغی زندگی شهری بهتر آنست که از تجملات چشم پوشی کرد و سادگی را در پیش گرفت که این سادگی میتواند بقدری ارام بخش و زیبا باشد که در خانه های لوکس نمیتوان مشابه آن را یافت.

کابینتهای مدرن های گلاس صاف و کابینتهای مدرن فرامید دارای برجستگی است. بیشتر از رنگ سرد در کابینتهای مدرن استفاده میشود. کابینتهای هایگلاس یا مدرن نوعی از کابینت هستند که باید دقت بیشتری در نگه داری آنها داشت زیرا سطح انها خراش و خط و خش را بخود جذب میکنند.

برای بزرگ نشان دادن چنین فضاهایی رنگ تاثیر بسزایی دارد. بهترین ایده برای رنگ این فضا ترکیب دو رنگ مکمل است. همچنین رنگ براق میتواند به این فضا عمق بیشتری بدهد. حال فکر کنید رنگهای براق مکمل به آشپزخانه های کوچک چه زیبایی میدهد.

تصور کنید که میتوان در یک اشپزخانه نارنجی اشپزی کرد؟ یا اشپزخانه ای که سقف ان به رنگ قرمز باشد؟ در مورد اشپزخانه های کوچک نیز این موارد صدق میکند. هنگامیکه رنگ ها متفاوت باشد چشم شما درسطح محیط بدنبال مکانی برای استراحت است. و این ترفند باعث میشود که احساس کنید فضا بزرگتر از انچه هست بنظر میرسد. رنگها بر احساس ما نیز تاثیر میگذارند.

نورپردازی یکی از عواملی است که تاثیر مطلوبی در دلبازتر و بهتر نشان دادن فضای اشپزخانه دارد. نور در زیبایی فضا نقش مهمی دارد. کابینتی که ممکن است در حالت عادی یکنواخت دیده شود با استفاده از نورپردازی منظره چشم نوازی را میسازد.

چند لامپ کوچک در نقاط حساس تاثیر بیشتری از یک نورافکن پر قدرت دارد. همچنین برای نورپردازی بهتر نیز از پرده های به رنگ روشن و نازک استفاده شود تا نور بخوبی به داخل اشپزخانه برسد. فراموش نکنید که قبل از هر چیزی اولین قدم نظم دادن به اشپزخانه است.

اشپزخانه ها انرژی اصلی روزانه را تامین میکنند. پس بهتر است قبل ازهر تغییری تمام وسایل اضافی را از روی کابینت ها و جزیره آشپزخانه جمع کنید.استفاده از طرح های کلاسیک و… میتوان با این گزینه ها از نهایت مدرنیته بودن استفاده کرد تا اشپزخانه را به مکانی اسرارآمیز تبدیل کند.

اگر متراژ کوچک باشد بجای استفاده از میز نهارخوری میتوان از کانتر(جزیره آشپزخانه ) بعنوان میزنهارخوری استفاده کرد. همچنین در چیدمان دقت شود که وسایل سنگین در کابینت های زمینی باشد تا به کابینتهای بالایی اسیبی نرسد.

همانطور که میدانید آشپزخانه قلب هر خانه است ولی اشپزخانه بزرگ روح و جسم و قلب هر خانه است. اشپزخانه جایی است که جادو در ان اتفاق می‌افتد و با توجه به اهمیت اشپزخانه باید متناسب با نیازهای خاص شما طراحی و ساخته شود.

برای طراحی اشپزخانه ابتدا باید نقاط اصلی و حساس را در نظر گرفت سپس به طراحی پرداخت. در هر اشپزخانه سه نقطه اصلی و اساسی وجود دارد که به این سه نقطه مثلث طلایی(کار) آشپزخانه میگوییم.

یخچال هیچگاه نباید در مجاورت گاز قرار بگیرد چون باعث اسیب رسیدن به یخچال میشود. اگر یخچال داخل محفظه ای که طراحی شده است قرار بگیرد باید حتما چرخش هوا در اطرافش جریان پیدا کند. میزکار که در مجاورت یخچال باید قرار بگیرد که طول ان بیشتر از ۸۰ سانتیمترو در فاصله بین گاز و سینک قرار دارد. محل قرار گیری ماشین ظرفشویی باید نزدیک سینک باشد تا مسیر زیادی جهت قرار دادن ظروف داخل ماشین ظرفشویی طی نشود.

در طراحی آشپزخانه مدرن، انواع مختلف دستگیره وجود داره: دستگیره سرامیکی، دستگیره استیل، دستگیره مخفی و … عناوین دیگری که برای آشنایی و مشاهده عکس این دستگیره‌های پیشنهاد میکنم اینستاگرام نوین کابین مراجعه فرمایید.

این سبک آشپزخانه، ظاهری کاملاً یکدست و ساده دارد. این سادگی به اندازه‌ای به چشم می‌خورد که گاهاً حتی این سبک کابینت را بدون دستگیره نیز دیده‌ایم. ولی به هر حال در کنار آشپزخانه مدرنِ دستگیره مخفی، آشپزخانه‌هایی از همین سبک را می‌بینیم که در عین سادگی از دستگیره هایی شیک و به روزی استفاده شده.

آشپزخانه جزیره ای یکی از طراحی های مدرن و به روز برای آشپزخانه های امروزی می باشد. در این نوع طراحی یک ست ترکیبی به صورت کابینت، وسط آشپزخانه قرار می گیرد که می توان از این فضا برای جاسازی سینک ظرفشویی، اجاق گاز، و حتی به عنوان میز نهارخوری استفاده کرد.

استاندارد ارتفاع جزیره آشپزخانه ۹۰ سانتی متر تا یک متر است؛ یعنی هم سطح کابینت ها یا کمی بلندتر. اگر می‌خواهید از صندلی هایی با پایه بلند به منظور صرف غذا در کنار جزیره استفاده کنید می‌توانید ارتفاع جزیره آشپزخانه را در دو اندازه در نظر بگیرید؛ یعنی یک بخشی با ارتفاع استاندارد و قسمتی دیگر را هم با ارتفاعی بلندتر و متناسب با صندلی ها در نظر بگیرید. همین اختلاف سطح جزئی هم به زیبایی و متفاوت بودن آشپزخانه تان بسیار کمک می‌کند.

همانطور که بالاتر گفته شد، با گذشت زمان به دلیل کوچک تر شدن فضای اکثر آپارتمان ها نسبت به سابق دکوراسیون خانه ها به سمت سادگی و روشنایی میرود تا فضای خانه ها بزرگ تر و دل نوازتر جلوه دهد‌. دکوراسیون آشپزخانه ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!