فانی لند‌

گفته‌های شگفت‌انگیز مدیرعامل ایران‌خودرو در مورد پژو پارس و واقعیت تلخ جان باختن شهروندان!

در فایل صوتی که اخیرا از علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران‌ خودرو افشا شده است او با اشاره به انتقادها به کیفیت خودرو پژو پارس و حواشی آن در ماه‌های اخیر، خطاب به کریمی فیروزجایی، عضو هیات رئیسه مجلس می‌گوید: آقای کریمی، من مدیون شما هستم و خودم را مطیع محض شما می‌دانم، بگذارید پژو پارس ۶ ماه دیگر تولید شود، وگرنه نمی‌توانم جواب مردمی که ثبت‌نام کرده‌اند را بدهم.

وی به کریمی فیروزجایی می گوید: بحث باشگاهی که فرمودید، کاملا درست است. صفر تا صد هزینه‌ های باشگاه پینگ‌ پنگ و هر تیمی که شما معرفی کنید در شهرستان بابل (حوزه انتخابیه علی کریمی فیروزجایی) با ایران‌ خودرو است و وظیفه من است که هزینه های آن را پرداخت کنم.

عظیمی در ادامه می گوید: طبق اعلام سازمان استاندارد، پژو پارسی که در بابل تولید می شود تا ۳۱ تیر ماه قابل شماره گذاری است. شهرستان بابل بعد از تبریز، باید به قطب دوم تولید سورن تبدیل شود و حتما می شود و اقدامات اولیه آن صورت گرفته است، اما ما باید تا دی ماه پژو پارس تولید کنیم. خواهش می کنم به این برادرانی که چهار تا کتاب قانون مقابل خود گذاشته اند، بگویید که قانون اساسی می گوید باید کالای ارزان قیمت تحویل مردم بدهید. این قانون نیست؟ اما سخن استاندارد قانون است؟

عظیمی در ادامه می گوید: اگر واقعا پژو پارس تا امروز آدم کشته است، بگذارید ۶ ماه دیگر هم بکشد. ۲۴۷ هزار نفر ثبت نام کردند. شما جواب مردم را چه می دهید؟

وی در ادامه می گوید: اولویت ما افزایش کارگر و سه شیفت کردن تولید خودرو در بابل (حوزه انتخابیه علی کریمی فیروزجایی) است. ایران‌ خودرو در فروش هر خودرو بین ۲۶ تا ۹۲ میلیون تومان ضرر می‌ کند.

۱۵ ماه از ثبت نام متقاضیان خودروهای پژو پارس که تعهد سامانه یکپارچه فروش خودرو برای تحویل خودرو به آنها پاییز و زمستان ۱۴۰۲ بوده است، می گذرد. تولید این خودرو سال گذشته از سوی سازمان استاندار متوقف شد و پس از آن با رایزنی هایی که انجام شد، تداوم تولید پژو پارس برابر قانون و مشروط به نتایج آزمون شد و رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: چنانچه این خودرو بتواند استاندارهای بین‌ المللی مدنظر را پاس کند، تولید آن مانعی ندارد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!