فانی لند‌

گوگل با Veo، شگفتی جدید خود در عرصه مدل‌های زبانی ویدیو، به رقابت با Sora از OpenAI پا می‌گذارد!

گوگل از یک تولید کننده هوش مصنوعی متن به ویدئو جدید به نام Veo رونمایی کرد. هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد، اما خوب به نظر می رسد. این بیشتر شبیه به تولید کننده بک گراند با هوش مصنوعی Pixel 8 است، بله، مرجع عجیب و غریب.

در دیگر خبرها دعوای حقوقی ضد انحصار وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) علیه گوگل چیزی بسیار جالب را آشکار کرده است: پرداخت 20 میلیارد دلاری توسط گوگل به اپل در سال 2022. ظاهراً این مبلغ هنگفت موقعیت گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر سافاری اپل در سراسر آیفون ها تضمین کرده است. آی پد و مک

این افشاگری برگرفته از یک سند دادگاه است که اخیراً منتشر شده است. جالب اینجاست که گوگل و اپل از سال 2002، زمانی که گوگل برای اولین بار به موتور جستجوی پیش‌فرض دستگاه‌های اپل تبدیل شد، چندین بار در مورد آن مذاکره مجدد کرده‌اند.

پیگیری بی وقفه وزارت دادگستری برای شفافیت سرانجام به نتایجی رسید. شکایتی که در سال گذشته ارائه شد نشان داد که پرداخت‌های گوگل به اپل 36 درصد از کل درآمد سافاری اپل را تشکیل می‌دهد که به رقم قابل توجهی اشاره دارد. اکنون، مبلغ دقیق – 20 میلیارد دلار، تایید شده است.

این معامله با انتقاد رقبایی مانند مایکروسافت مواجه شده است. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، مدعی است که این قرارداد رقابت برای موتورهای جستجو مانند بینگ را خفه می کند. او حتی فاش کرد که مایکروسافت قبلاً تلاش کرده بود تا اپل بینگ را به عنوان پیش فرض استفاده کند، ناموفق.

اپل اما از انتخاب خود دفاع می کند. در شهادت دادگاه، ادی کیو اپل نگرانی‌های خود را در مورد توانایی بینگ برای مطابقت با گوگل از نظر “کیفیت و عملکرد” ابراز کرد. طبق گفته Cue، اپل به سادگی معتقد است که گوگل “بهترین” تجربه جستجو را برای کاربران خود ارائه می دهد.

لینک کوتاه مطلب
کپی شد

ما را دنبال کنید

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!