فانی لند‌

گوگل رونمایی می‌کند؛ فیلتر “وب”، انقلابی نوین در نتایج جستجو!

گوگل در حال راه اندازی فیلتری جدید به نام “وب” است که به کاربران امکان می دهد فقط صفحات وب مبتنی بر متن را در نتایج جستجو مشاهده کنند. این فیلتر که طی دو روز آینده به طور جهانی عرضه می شود، برای پاسخگویی به تقاضای کاربرانی طراحی شده است که به دنبال نمای ساده تری از نتایج جستجو هستند.

دنی سالیوان، رابط جستجوی گوگل، در بیانیه ای گفت: “ما این کار را پس از دریافت بازخوردهایی انجام دادیم که نشان می داد برخی از کاربران ترجیح می دهند در مواقعی فقط پیوندهای صفحات وب را در نتایج جستجو ببینند، مانند زمانی که به دنبال اسناد متنی طولانی هستند، از دستگاهی با اتصال به اینترنت محدود استفاده می کنند، یا به سادگی نتایج مبتنی بر متن را جدا از ویژگی های جستجو ترجیح می دهند.”

این ویژگی جدید بازگشتی به دوران ساده تر نتایج جستجو است. امروزه، نتایج جستجو اغلب شامل رسانه های غنی مانند تصاویر، ویدئوها و تبلیغات خرید در کنار لیست سنتی پیوندهای وب است.

نحوه عملکرد:

در دستگاه های تلفن همراه، فیلتر “وب” در کنار سایر گزینه های فیلتر مانند “تصاویر” و “اخبار” ظاهر می شود.
کاربران دسکتاپ ممکن است نیاز به کلیک بر روی “بیشتر” برای دسترسی به آن داشته باشند، مگر اینکه سیستم های گوگل آن را به طور خودکار بر اساس عبارت جستجو نمایش دهند.

اطلاعات بیشتر در مورد فیلترهای جستجوی گوگل:

فیلترهای جستجوی گوگل به شما امکان می دهد نتایج را بر اساس نوع محتوا محدود کنید. گزینه های نمایش داده شده به طور پویا بر اساس عبارت جستجوی شما و آنچه سیستم های گوگل تعیین می کنند که مرتبط ترین است، ایجاد می شود.

گزینه “همه فیلترها” به شما امکان می دهد به فیلترهایی که به طور خودکار نشان داده نمی شوند دسترسی پیدا کنید.

در کنار فیلترها، گوگل همچنین “موضوعات” را نمایش می دهد – اصطلاحات مرتبط پیشنهادی که می توانند پرس و جو اصلی کاربر را در زمینه های جدید کاوش یا گسترش دهند.

این فیلتر جدید می تواند برای کاربرانی که به دنبال تجربه جستجوی ساده تر یا یافتن اطلاعات متنی خاص هستند مفید باشد.

لینک کوتاه مطلب
کپی شد

ما را دنبال کنید

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!