فانی لند‌

9 علامت هشدار؛ زمانی که یک زن قصد سوء استفاده عاطفی از شما دارد

اگر احساس می کنید که رابطه عاشقانه‌تان خیلی سریع پیش می رود یا آنقدر رابطه خوبی دارید که باورکردنی نیست، ممکن است با یک فرد خودشیفته سر و کار داشته باشید.

۹ نشانه وجود دارند که نشان می دهند یک فرد خودشیفته شما را تحت «بمباران عشقی» قرار داده که نوعی فریبکاری عاطفی است.

این نشانه ها شخصیت خودشیفته یک زن را نشان می‌دهند که آگاهی از آن ها می‌تواند باعث شود قبل از اینکه از نقاط ضعف شما علیهتان استفاده شوند، از یک رابطه سمی خارج شوید.

۱. احساس می کنید که رابطه‌تان انقدر خوب است که باورکردنی نیست

هنگامی که مردی در یک رابطه تحت «بمباران عشقی» قرار می گیرد، مقدار زیادی عشق، مراقبت و توجه دریافت می کند.

ممکن است طرف مقابل هر چیزی را که ممکن است برای احساس شایستگی و ارزشمند بودن نیاز داشته باشید به شما بدهد، کاری که هیچ زن دیگری تا به حال انجام نداده است.

اما این اولین نشانه ای است که می گوید شریک عاطفی شما دارد از نقاط ضعفتان سوء استفاده می کند.

۲. رابطه عاشقانه شما خیلی سریع پیش می رود

اگر بعد از گذشت مدت کوتاهی، همدیگر را «نیمه گم شده» یا چیزی شبیه به این صدا زده اید، این می‌تواند یک چراغ قرمز در رابطه عاشقانه باشد. به کار بردن چنین الفاظی هنگامی که مدت زمان زیادی از رابطه نگذشته، عادی نیست.

در این صورت، ممکن است که طرف مقابل بی‌نقص به نظر برسد، اما در واقع، او تعمداً نقش فردی مناسب شما را بازی می کند.

۳. او نقش «ناجی» را در شما فعال خواهد کرد

یک زن نقش «ناجی» بودن را در شما با نظراتی مانند: «تا به حال کجا بودی؟»، «تو همان مردی هستی که من تمام عمرم برایش دعا کرده ام» یا «هیچ کس تا به حال این احساس را به من نداده است»، فعال می کند.

ناگهان احساس می کنید که نجات‌دهنده او هستید. زنان خودشیفته همیشه به دنبال یک محافظ و قهرمان خواهند بود و چنین افرادی را هدف خود قرار می دهند.

۴. او جزئیات زندگی شخصی خود را بیش از حد به اشتراک می گذارد

اگر طرف مقابل با به اشتراک گذاشتن بیش از حد مسائل و مشکلاتش شروع به افشای آسیب های گذشته اش کند، برای مثال به شما بگوید که توسط پدر یا دوست پسر سابقش مورد آزار و اذیت قرار گرفته، شما فکر می کنید که باید کاری کنید تا اعتماد او را جلب کرده و احساس امنیت را منتقل کنید.

در واقع این کار برای ایجاد سطحی از اعتماد انجام می‌شود تا شما هم مشکلات و آسیب های خود در گذشته را افشا کنید.

اما کاری که یک فرد خودشیفته انجام می دهد، جمع‌آوری اطلاعات از شماست تا بتواند از این اطلاعات علیهتان در آینده استفاده کند، یعنی زمانی که مرحله «کاهش ارزش» شروع می شود.

مرحله کاهش ارزش زمانی شروع می شود که زن از معایب و ضعف های شما برای به دست آوردن تسلط در رابطه استفاده کند.

۵. مدام از شما تعریف و تمجید می شود

او با گفتن جملاتی مانند: «تو پدر خوبی هستی»، «باور نمی‌کنم همسر سابقت با تو این‌گونه رفتار کرده باشد»، «تو خیلی خوش تیپ هستی»، «تو فوق‌العاده‌ای» و… مدام از شما تعریف می کند.

این تعریف و تمجیدها شما را به این فکر می‌اندازد که خیلی خوش شانس هستید، زیرا هیچ‌کس تا به حال این احساس را نسبت به خودتان ایجاد نکرده است.

در نتیجه مانند یک ماده مخدر، به آن احساس معتاد خواهید شد و در صورت عدم دریافت تایید بیشتر آسیب خواهید دید.

۶. توجه بی پایان

ارسال پیامک های بی پایان، تماس های تلفنی دو ساعته و مکالمه در ساعت ۲ بامداد شاید رمانتیک و عاشقانه به نظر برسد.

در ابتدا، شما در فاز ماه عسل هستید و از این نوع توجه احساس خوبی خواهد داشت.

با این حال، این نوع ارتباط پایدار نیست و به زودی متوجه خواهید شد که روال عادی خود را برای رفتن به باشگاه، خوابیدن یا گذراندن وقت با دوستان و خانواده خود از دست داده اید.

با گذشت زمان، این موضوع زندگی شخصی شما را از بین می‌برد و بعد از مدتی فراموش می‌کنید که قبل از رابطه چه کسی بوده‌اید.

۷. عشق و محبت بی حد و حصر

شما و این زن دائماً صمیمی خواهید بود. او شما را سرشار از عشق و محبت می کند، به خصوص اگر این چیزی باشد که در ازدواج یا رابطه قبلی خود تجربه نکرده باشید.

از آنجایی که شما آسیب‌ها و ناامنی‌های خود را با او در میان گذاشته‌اید، فرد خودشیفته می‌داند که شما تجربه عشق در روابط قبلی خود نداشته اید و قبل از اینکه از آن علیه شما استفاده کند، به نیازهای شما توجه می کند.

۸. او شما را فوراً به خانواده اش معرفی می کند

یک زن خودشیفته خیلی سریع با معرفی شما به والدین، خواهر و برادر و دوستانش شما را درگیر خانواده اش کرده و با ایجاد احساس گناه، ترک رابطه را برای شما سخت می کند.

۹. تعهد خیلی سریع به شما تحمیل می شود

یک زن خودشیفته که می خواهد شما را از لحاظ احساسی فریب دهد، به سرعت شروع به صحبت در مورد ازدواج و زندگی مشترک می کند و ناگهان آنقدر درگیر می شوید که نمی توانید او را ترک کنید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!